Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen nagy az antiszemitizmus?

Figyelt kérdés

Egy 2014-es felmérés szerint Magyarország volt a legantiszemitább ország egész Kelet-Európában, a lakosságnak több, mint a fele negatív véleménnyel van a zsidókról, pedig az emberek 99%-a zsidót sem látott életében.

Egy 2016-os közvélemény kutatás kimutatta, hogy a helyzet azóta nemigen változott.


A legrosszabb a helyzet a fiatalok körében, ott az emberek 64%-a van a zsidók ellen úgymond, míg az öregek között ez kb 40%.


De miért? Nem akarok vitát szítani, de komolyan nem értem, hogy az embereknek mi a problémájuk a zsidókkal.

És ebbe nem tartozik bele az Izrael-Palesztina konfliktus.



2017. nov. 28. 07:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Igénylik.
2017. nov. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%

A zsidó mint kifejezés, ma már épp olyan negatív jelzőként van jelen mint a az hogy valaki fekete vagy sárga.

A tanultabb, vagy jól informált réteg nem vagdalkózik ezzel, csak a buta provokatív fogalmatlan emberek.

2017. nov. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
26%
Egykori irodalomtanárom szokta naponta elmondani, hogy a magyar egy szolgalelkű nép. A köztudatban meg az van hogy a zsidók uralják például a bankokat. Aki előnyben érzi magát, az meg zsidó vallás nélkül is ösztönösen igyekszik kihasználni a lehetőséget ha akad sok ember akit ki lehet használni. Tehát valójában nem attól függ hogy zsidó-e, hanem ha egyik ember előnyben van, a másik meg szolgalelkű, akkor máris létrejön a konfliktus. Ezért nem vallás szerint célszerű beszélni erről a problémáról, hisz bármilyen más vallású is visszaélhet előnyével. Persze az emberek megfigyelték hogy például a hitelt adó bankokat meg zsidók uralják, ezért összepárosíthatták a zsidóságot az említett visszaélésekkel.
2017. nov. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
Én érdekes kettősséget tapasztalok. Megnyitom a kurucinfót, van antiszemitizmus. Kimegyek az utcára, bemegyek boltba, hivatalokba, elmegyek a munkahelyemre, élem a hétköznapi életemet- nincs antiszemitizmus. Én ezt (néhány szélsőséges kivételtől eltekintve) afféle gőzlevezető fotel és szájhősködésnek tekintem. Rengetegen vannak, akik egy felmérés során bejelölik, hog zsidó ellenesek, közben a hétköznapi életükben úgy dolgoznak együtt, vesznek igénybe szolgáltatást, barátkoznak, stb zsidó emberekkel, hogy fogalmuk sincs, vagy nem is érdekli őket az illető származása- vallása.
2017. nov. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%

Nem. Erről Köves Slomó nyilatkozott nem olyan rég. A haza antiszemitizmus verbális, de fizikai támadásra alig van példa.


Míg Nyugaton fordítva: a politikailag korrekt beszéd elfogadott, de pl. csak Franciaországban jó néhány fizikai támadás történt zsidók ellen.


A volt izraeli magyar követ is kijelentette, hogy a magyar zsidóság reneszánszát éli.


Mindkét hírről könnyen elérhető forrás.

2017. nov. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%

Elég nagy ellentmondásos az egész.

Tényleg szolgalelkűek egyszerre,de a bankokat is gyűlölik.


Értelmet nem keress benne,buták,egyszerűen és kész.

2017. nov. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%

Ötösnek


Bemegyek a kocsmába, van antiszemitizmus.

2017. nov. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
22%
Na újra előkerült az antiszemizés, egy hasraütött szám alapján! ;)
2017. nov. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
25%
A kérdésben hivatkozott 2014-es felmérés és a 2016-os közvélemény kutatás elérhetőségét tedd már közzp légy szíves, mert így levegőben lóg a kérdésed!
2017. nov. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
10%

Mert nálunk él a legtöbb egész keleteurópában.


Amugy érdekes dolog az egész főleg a kereskedelmi médiákban a müsorvezetők 90% zsidó származású .És rengeteg a politikában is a kettős állampolgár

(nem román/szlovák-magyar hanem izraeli-magyar).

Ez azért kicsit szemet szúr.


Amugy az antiszemitizmusban Mo nem az egyedüli én bejártam fél európát és ahol összebarátkoztam az emberekkel pár sör után gyakran előkerült a zsidózás. Csak ha az embert kérdezik ilyesmiről nem fog őszintén válaszolni mert ezt büntetik, főleg németországban elég durván

2017. nov. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!