Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bebizonyítod nekem hogy a...

Bebizonyítod nekem hogy a magyar nem finnugor nép?

Figyelt kérdés

próbálkoztak már vele de engem még úgy senki nem győzött meg..


szerintem azután érdemes bizonygatni, hogy ezeket a válaszokat szépen végigolvastátok; http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__885..


csak azért mondom, hogy ne olyat bizonygassatok nekem, amit már ott megcáfolt a kérdés kiírója.


lehet bizonyítgatni.


Hedamort


2010. jún. 1. 19:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 anonim ***** válasza:
90%
Olvastam a Györffynél a baskirokról, akik már nem az eredeti területen élnek. Két törzsük neve: Jeney (Jenő), Jarmat (Gyarmat). És a baskirok nem finnugorok. Az egész "finn és a lappok a magyarok rokonai" elméletet a XVIII. században találták ki. Az viszont biztos, hogy volt egy bolgár-török nyelvű magyarság és a másik, amelyik évezredek óta a Kárpát-medencében élt. Mint a bolgárok: elvesztették a nyelvüket, beolvadtak a szlávokba. Itt is elveszett a bolgár-török ("magyar") nyelv és beleolvadt a helyi nyelvbe. Nyelvcsere a megoldás.
2011. jún. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/84 anonim ***** válasza:
4%

"Itt is elveszett a bolgár-török ("magyar") nyelv és beleolvadt a helyi nyelvbe."


Akkor mégis miért nem szlávul beszélünk most?

A nyelvcsere az stimmel, de marhára nem a Kárpát-medencében történt.

2011. jún. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 anonim ***** válasza:
90%
Mert nem volt tele szlávokkal a Kárpát-medence, az nem az őslakosság. Az őskortól, bronzkortól, vaskortól kezdve a keltákon, majd a romanizált keltákon át sokfelé népesség lakott itt. A hunok ugyan eltűntek, de a két hullámban érkezett avarok itt éltek és egybeolvadtak a magyarsággal. A korai (VIII-IX-X. századi temetők ásatásai szerint az avarok temetőitől folyamatos ugyanoda (és nem rá) a temetkezés). Ráadásul pl. az egyik kis falu temetőjében mások a vázak antropológiai értékei, mint a szomszéd faluéban, a két népesség NEM keveredik egymással egy ideig, később már igen). Vagyis az őslakosság beleolvadt az avarokba, majd együtt a magyarságba.
2011. jún. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 anonim ***** válasza:
9%

"Az őskortól, bronzkortól, vaskortól kezdve a keltákon, majd a romanizált keltákon át sokfelé népesség lakott itt."


Ezzel nem válaszoltad meg a kérdésem.

Oké, akkor nem szlávul. De nem is keltául beszélünk. Pedig az elméleted szerint úgy kéne.


"A hunok ugyan eltűntek, de a két hullámban érkezett avarok itt éltek és egybeolvadtak a magyarsággal."


Attól függ, mit nevezel eltűnésnek. Valamennyien biztos itt maradtak, csak hát asszimilálódtak.

Amúgy meg nem tudom mire akarsz ezzel kilukadni, mert az avarok türk nép voltak, a mi nyelvünk meg nem igazán türk, bár mutat vele hasonlóságot.


"Vagyis az őslakosság beleolvadt az avarokba, majd együtt a magyarságba."


Ez így korrekt. De a nyelvhez mi köze van? Az avarok nem magyarul beszéltek. (Vagy, hogy a kérdés szempontjából fogjam meg, mi nem avarul beszélünk.)

2011. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/84 anonim ***** válasza:
90%
Fehér és fekete magyarok, bolgár-törökül és a magyarok másik nyelvén beszélők mellett voltak a más népek töredékei is. Azt a XIX. század végi nagy romantikus tablót, hogy Árpádék győzelmesen hont foglaltak, vagy a későbbit, hogy menekültek a besenyők elől, jobb elfelejteni. Egyik sem igaz így. A mai napig léteznek bolgár-török hegy és dűlőneveink (NEM oszmán-török), legalább a népesség egy része ezt a nyelvet használta. De nincs sehol "finnugor őshaza", még Finnországban sem.
2011. júl. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 anonim ***** válasza:
34%

Az, hogy élt bolgár-török népesség a Kárpát-medencében, egyáltalán nem bizonyíték arra, hogy a magyarok is bolgár-török nyelvet beszéltek volna.

Az Árpád-korban muzulmánok is éltek akkor még nem is annyira kis hazánkban, oszt a magyarság mégsem volt soha muzulmán. (Még a hódoltság idején sem volt számottevő áttérés.)

Azt kb. mindenki elismeri, hogy volt a Magyar Királyság területén bolgár népesség. (Ez alatt inkább értendők a bolgár-törökök, mint azok a szlávok, akiket ma bolgárnak nevezünk.) Ez viszont messze nem jelenti azt, hogy a magyarok bolgár-törökök, vagy olyan nyelvet beszéltek volna.

Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a kunok már a Magyar Királyság területére való betelepülésük előtt is magyarul beszéltek. Abszurdum.

Nógrád és Csongrád neve is szláv. Oszt mégsem gondolja senki, hogy a magyarok szlávok lennének, vagy akárcsak valaha is szláv nyelvet beszéltek volna.

2011. júl. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/84 anonim ***** válasza:
90%

Az Árpád-kor muzulmán vallású kálizai (böszörményei) nem voltak arabok! Kiváló kereskedők, katonák, vámosok, pénzemberek voltak, emléküket több település is őrzi (káliz: kálóz, kalász, böszörmény: a mai (Buda)Kalász, (Hajdú)Böszörmény stb.). A tatárjárás után fokozatosan tértek át a kereszténységre.

[link]

2011. júl. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:
46%

Állította bárki is, hogy arabok voltak?

Akkor, ennyi erővel, én is mondhatnám, hogy a magyarok nem voltak bolgár-törökök. Ugyanannyira nem állította ezt se senki, mint azt, amit te cáfolni akarsz.

Viszont a Koránt sosem fordították le más nyelvekre. Szent iratként mindig és mindenhol csakis arab nyelven használták. Azt, látod, nem tudom, hogy milyen népekből származtak a magyarországi muzulmánok, de az hót ziher, hogy muzulmánként arabul kellett beszélniük (vagy legalábbis arabul is).

Az pedig, hogy ilyen könnyedén kezeled azt, hogy a tatárjárás után áttértek, teljesen elhitelteleníti azt, hogy siránkozol amiért a magyarok elvesztették állítólagos bolgár-török nyelvüket.

2011. júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:
90%

Most nem akarok kötözködni, mert annyi érv van mindkét oldalon, azonban a nyelvészek (akadémiai szinten) soha nem voltak hajlandóak ezzel foglalkozni, hanem a "hivatalos" álláspontot ismerik el, ezt az osztrákok találták ki.

Viszont ezen nyelvészek állítanak olyat, hogy a nyereg magyar eredetű szó, a ló viszont idegen(!) és ezeknek, akik ekkora hülyeséget képesek megszakérteni érdemes hinni?

2011. júl. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 anonim ***** válasza:
90%
Pl. azt is olvastam, hogy a kengyel se magyar szó, pedig az ókorban még ismeretlen volt! A sztyeppei lovas harcmodorhoz találták ki és állítólag germán(+?) eredetű (vagy szláv), nem magyar a szó. Mekkora hülyeség.
2011. júl. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!