Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki fogja eltartani 15-20 év...

Ki fogja eltartani 15-20 év múlva a nyakunkba szakadó tengernyi nyugdíjast, ha a fiatalok meg mennek kifelé?

Figyelt kérdés

Magyarország korfája 2011-ben:

[link]


Mint tudjuk, azóta már mindenki 6-7 évvel öregebb lett, tehát amint látjuk, akik akkor 35 évesek voltak, már 40 fölöttiek. Ezek 15-20 év múlva már munkaképtelenek lesznek és nyugdíjba vagy rokkant nyugdíjba mennek, ezzel meg fog duplázódni a nyugdíjasok száma, miközben a fiataloké meg egyre csökken egyrészt a mértéktelen kivándorlásból adódóan, másrészt meg akik itthon akarnak boldogulni fiatalként - és nem a 10 gyerekes családmodellt követik, mint egy meg nem nevezett népcsoport - azok között egyre gyakoribb az a felfogás, hogy vagy egyáltalán nem akarnak gyereket, mert gyereket nevelni az csak nyűg. Vagy csak egy gyereket akarnak, amikor lejár a biológiai órájuk, hogy azért mégiscsak megtudják milyen érzés szülőnek lenni. De egyre elterjedtebb az a felfogás, főleg a fiatalok körében a megnövekedett ingatlanárak mellett, hogy "minek szüljenek a semmire", tehát a gyerekvállalás egyre csak kitolódik az életkorral és kevés gyerek születik. Tehát a természetes fogyás is közrejátszik. Ami meg még harmadik tényezőként szerepet játszik, hogy már minden ötödik magyar újszülött "külföldinek" születik. Nyilván mert kint sokkal jobbak a gyerekvállalás feltételei, jómagam lassan 30 évesen összesen egy nő ismerősömet ismerek akinek 3 gyereke van, azokat is mind külföldön szülte és persze ott is élnek és eszük ágában sincs hazajönni a jólétből.


A kérdés az, hogy mi lesz itt 15-20 év múlva, ha ez a demográfiai változás végbemegy és nyakunkba szakad a sok nyugdíjas, fiatal munkaerő meg sehol? Hogy fog egy fiatal eltartani 2-3 nyugdíjast, 1-2 segélyezettet és még a saját családját és saját magát + még adott esetben 20-30-40 millióért saját lakást venni vagy törleszteni kelet-európai bérekből?


2017. dec. 2. 17:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kérdést nem a bamba választópolgároknak kellene feltenni, hanem az aktuális politikusokon kellene számonkérni, hogy mit tettek a megoldás érdekében. Azt ugyan tudjuk, hogy Orbán mit tett a szülei, a saját, gyerekei és ükunokái nyugdíjának érdekében, de aki csak egyszerűen dolgozott egész életében, azok nyugdíjáért senki más nem tett semmit, csak az érintettek. Lehet, hogy az lesz, mint a régi japánoknál, hogy az öregek felmennek a hegyre..... de azt megírta már valamelyik jeles magyar író is a "sokan voltunk" c. elbeszélésében.
2017. dec. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
5%

#4 " Náluk nem lesz demográfiai válság, bőven lesz fiatal aki kitermeli a javakat, de nálunk..."


Ez attól függ, hogy a szaporodási versenyt a kelet-európai fiatalok nyerik meg, vagy a muzulmánok...


Részemről én be se neveznék...

2017. dec. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
71%

Magasabb lesz a nyugdijkorhatar, alacsonyabb a nyugdij, es tobb a fizetendo jarulek. Ezekkel egyutt kezelheto lesz a dolog. Nem lesz kellemes, de nem fog osszeomlani az orszag.

Sajnalom magam, hogy 40 eveskent fizethetem a mostani idosek relativ magas nyugdijat hogy 70 evesen majd sokkal kevesebbol kelljen tengodnom. Ha a befizetett jarulekom felretehetnem 10 lakasom lenne 70 eves koromra...

2017. dec. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Senki menjünk ázsiába
2017. dec. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
44%

Angliáról annyit, hogy itt is egyre többen mennek el (és igen, az angolok is mennek más országokba) mert sokszor igazságtalannak tartják a helyzetet.

Mondok pár példát.

- Mondjuk kijön egy eu-s állampolgár 2 gyerekkel Angliába. Magadnak kell gondoskodnod a szállásodról.

- kijön Nigériából vagy bármely afrikai országból egy dolgozni nem akaró emberke. Nem egyedül, hanem 6 gyerekkel. Az önkormányzat rögtön ad nekik lakást, és kezdő tőkét.

- Te becsületesen dolgozol, adót, Tb-t fizetsz.

Az adófizetésed megemelkedik évente. Mondván támogatni kell azokat akik hátrányos helyzetben vannak. Ezek a hátrányos helyzetű emberek a következők:

- drogosok (akik soron kívül mennek orvoshoz, sürgősségihez ahol nem kell várniuk 4-6 órákat) szinte rögtön megkapják az adagjukat. Mert itt az angolok szerint nem a leszokás a jó cél, mert azzal csak rosszabb lesz nekik, hanem segíteni abban, hogy orvosi felügyelet mellett jussanak drogokhoz.

- olyan munkakerülő családok akik 5-8 gyerekkel vannak, és bár mindenkinek iphone a kezükben, meg autó, de rászorulók. Még lakástámogatást is kapnak

- az olyan fiatalok akik az utcán élik ki az idióta életüket, de írni- olvasni nem tudnak, mert ugye a gyerek egyéniségét nem szabad befolyásolni.

- a sok olyan bevándorló aki segélyeket akar, de dolgozni nem.

Nos egyre több ilyen emberekkel, családokkal találkozom, és nem hiszem, hogy 20-30 év múlva ezek kitermelik a nyugdíjat.

Csak megjegyzem. 13 éve dolgozom egy angliai kisváros önkormányzati osztályán ahol az ilyen "hátrányos helyzetűekkel" vagyok kapcsolatban. Tudnék mesélni.

46/N

2017. dec. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Majd a migráns haverjaid megoldják nekünk mi, csak fogadjuk be he?
2017. dec. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Mondtam én ilyet, hogy a migránsok majd megoldják?

Csak tényeket soroltam fel és feltettem egy kérdést.

De persze egyből mögé képzeli mindenki a hülyeségeit..

2017. dec. 2. 19:50
 18/19 anonim ***** válasza:
65%

"Te becsületesen dolgozol, adót, Tb-t fizetsz.

Az adófizetésed megemelkedik évente. Mondván támogatni kell azokat akik hátrányos helyzetben vannak"


Ez már itt is elég nagy gond. Na meg az is, hogy a tisztességesen adózó embereken hajtják be a feketén dolgozók után kiesett bevételeket is.

(Aztán jól elverik hülyeségekre is...)

2017. dec. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
52%

#13 vagyok, pont Angliaban olyan a nyugdijrendszer, hogy nincs jarulek (tudom ado az van es magas) mindenki tegye felre aktiv evei alatt a nyugdijra valot.

Ha ezt nem is lehet bevezetni, az egyeni szamla igazsagosabba tenne a rendszerunket: olyan arányban reszesulne az ellatasbol, amilyen aranyban regen hozzajarult az akkori nyugdijasok eltartasahoz. Igy aki sokaig fizetett es soj jarulekot jelentosen tobbet kapna mint aki barmilyen ok miatt kevesebbet fizetett be.

2017. dec. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!