Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egyetemünkön antiszemita...

Az egyetemünkön antiszemita és transzofób propaganda zajlik. Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

Tudtam,hogy budapesti intézménybe kellett volna mennem,itt még a tanszékvezetők is furcsák.

Pedig, vidéki egyetemek közül ez kiemelkedőnek számít, csak, mint kiderült "másban" kiemelkedő.


Az egyik tanár, aki mellesleg tanszékvezető is, szerintem nagyon Fideszes vagy jobbikos lehet.

Gyakran beszél az EU ellen és a zsidók ellen is.Nem, nem kocsmai stílusban,hanem szépen megfogalmazva, tele latin eredetű szavakkal, ahogy "illik".De, attól még antiszemita.


Aztán,van egy másik az egyik informatikai tárgyat oktatja, ő meg kifejezetten transzofób.Gyakran felhozza Chonichita Wurstot, hogy ő és a hozzá hasonló mindegyikük egy "system error".


De, a hallgatók többsége is azonosul ezekkel a nézetekkel, vagy csak nevetgélnek, amikor a tanárok ilyenekről beszélnek.

Pedig ez egyáltalán nem vicces, sőt nagyon szomorú,hogy egyetemeken ilyenek tanítanak.


2017. dec. 5. 21:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
14%
És akkor mi van? Ha mindenkit elfogadó, és kisebbségre egy szó rosszat nem mondó (nem mondható) társadalomban akarsz élni akkor költözz Svédországba. De itt mindenképpen rossz helyen vagy, főleg vidéken. Bp.-n megtalálnád a veled hasonszőrű gondolkodású kisebb klubokat, de a többség ott is ilyen.
2017. dec. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
39%
Legjobb egyetem az ilyen egyetem.
2017. dec. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
16%
Bocs, de mire gondolsz? Mit kéne ellene tenni, ha már kérdezed?
2017. dec. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
43%

Hozzá kell szokni. Az egyetemen a magánvéleménynek van helye, de nem oktatás helyett. Tartsa meg normálisan az óráját, tanítsa az anyagot, ha ugyan ért hozzá (bár ha tanszékvezető, akkor valószínűleg a szakmájához nem nagyon ért, csak helyezkedni tud), szünetben, előadás után pedig az érdeklődőknek nyugodtan zsidózhat, cigányozhat, ahogy jólesik neki. Olyankor még meg is hallgatnám - de nem előadáson, ismeretátadás helyett.

Viszont megváltoztatni nem fogod tudni. Később, a munkahelyen is ez lesz: mindenütt lesz majd legalább egy megmondóember, aki akkor is tolja az arcodba a véleményét a világ apró-cseprő dolgairól, ha nem érdekel. És akkor is, ha ez nem az ő véleménye, hanem az éppen mérvadó jobb- vagy baloldali politikus sületlenségeinek teljes gyűjteménye.

2017. dec. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
60%

"Aztán,van egy másik az egyik informatikai tárgyat oktatja, ő meg kifejezetten transzofób.Gyakran felhozza Chonichita Wurstot, hogy ő és a hozzá hasonló mindegyikük egy "system error"."


Mert tudományosan véve az is

2017. dec. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
54%

Az a helyzet, babám, hogy a abszolút melegpárti valaki, akkor is általában azon az állásponton van, hogy koncsítia-jellegű celebmajmok, akik a többi melegre szégyent hoznak, igenis rendkívül károsak, és büntetést érdemelnek ajnározás helyett. A melegek többsége is ezt gondolja.


Az antiszemitizmusról meg tudni illik, hogy nem az Izrael politikájának, vagy zsidó származású emberek tevékenységének kritikáját jelenti, hanem olyan fajelméletet, ami azt illeti, hogy a zsidók genetikai okokból kifolyólag alacsonyabb rendűek a többi embernél. Nehéz elhinni, hogy a tanárod ilyet hirdetne, hiszen akkor a börtönben ülne, nem téged tanítana.

2017. dec. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
45%
Hol van ez? Mert kéne cseréljünk, Debrecenben a pofám leszakad mennyi komcsi tanárunk van.(én már meg is ideologizáltam, hogy ahol a vezetés Fideszes ott a tanárok őket utálják. Már csak kéne pár szegedi ismerőst szerezzek, hogy lássam ott is áll ez az állítás.) Volt olyan aki úgy kezdte az első órát, hogy nyugodtan lehet őt jelenteni a tanszéken, mert a Fideszt szidja. Utána meg az előadás közel felében politikai fejtágítást tartott. (most komolyan miért nem a dolgával foglalkozik, ha a politikára lennénk kíváncsiak akkor politológiára megyünk)
2017. dec. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem már középiskolában is gáz,ha egy tanár ilyenekkel akar jópofa vagy szimpatikus lenni.


Egyetemi tanárnál még égőbb.

Sajnos a sok idióta azért nevet rajtuk,mert félnek,ha kínos csend van,nincs nevetés,akkor sz-patás lesz vizsgaidőszakban.


Nekem középiskolában volt olyan tanárom,aki folyton azt játszotta,hogy meleg.(szerinte ez vicces volt).

Ráadásul egyházi iskolában.


Egyetemen volt olyan oktatóm,akinek szőke nős viccei voltak.


Egyetemre azért elvileg egy tanultabb réteg megy,és ott már nem való világ szintű poénokkal kellene elnyerni a szimpátiát...

2017. dec. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
74%

Szegeden a tanárok legtöbbje nem politizál órán, vagy ha mégis azt objektíven teszi. (Más kérdés, hogy a mostani kormányról gazdaságpolitikai, jogi, alkotmányossági szempontból elég nehéz pozitívat mondani.)

Viszont itt is akad 1-2 tanár aki komoly kormánypárti kapcsolatokkal rendelkezik, ment(megy) is az órán a kormánypropaganda,a kommunisták, liberálisok, "emberevők"(valamiért ez a menekültek neve nála) pocskondiázása..Természetesen a CEU-n áltudományokat tanítanak az ott lébecoló liberális semmirekellők, Soros pedig Mo. ellensége..Ja és, hogy őt is idézzem "Az én órámon A cigányt cigánynak, a négert négernek, a buz/it pedig buz/inak hívják, én ilyen szempontból nem vagyok politikailag korrekt (pc)". "Nyugodtan fel lehet jelenteni, lehet menni ahova akarnak, megvannak a megfelelő eszközeim és kapcsolataim, hogy ne kelljen foglalkoznom vele."

2017. dec. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
83%

""Nyugodtan fel lehet jelenteni, lehet menni ahova akarnak, megvannak a megfelelő eszközeim és kapcsolataim, hogy ne kelljen foglalkoznom vele."


Mekkora szánalmas egy pojáca lehet.

Hatalommal való visszaélés.Egyetemi tanár vagyok,ezért is mindenkinek meg kell hallgatnia a véleményemet,és ellenvélemény nincs,vagy jön a retorzió.

Beteg az ilyen...

2017. dec. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!