Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mivel akarják a pártok megolda...

Mivel akarják a pártok megoldani a fiatalok lakáshelyzetét és a gyerekvállalást a CSOK-on kívül?

Figyelt kérdés

A CSOK miatt felmentek a lakásárak. Nem lehet kivitelezőt találni, mert egyszerre indult be a piac egy nagy pangás után, amire nem volt felkészülve az ország.


Az elmúlt 2 éveben nagyon megnőttek az ingatlan árak. Ez nagyon sok fiatalt még jobban külföldre és gyermektelen létbe kényszerít. A CSOK ezen nem segít, hanem ront.


Más pártoknak mi a nézőpontja? (A gyűlölködés, ami a sajtóban megy, meg a parlamentben pont annyira taszít a politikától, hogy ilyen formában tegyem fel ezt a kérdést, mert máshonnan nem kapok választ a kérdésekre.)


Én és sok kollégám a 25-35-as korosztályban is hasonlóan gondolkodunk: A lehetetlen lakhatás miatt nem vállalunk gyereket.


Az elmúlt 2 évben kevesebbet kerestem összesen mérnökként, mint amennyivel drágultak az 65-80nm-es ingatlanok. 3 gyerekről már rég lecsúsztam 35 éves fejjel, ha ez így folytatódik, ebből nem lesz 2 gyerek, de a végén még egy sem!



2017. dec. 6. 21:38
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Bár jönne egy nagy okos, aki kiosztana, hogy mit kéne tennünk! És igaza is lenne, nem csak száj karatézna.


A deviza hitelesek ügye mennyire oldaná meg a helyzetet - nem értem. Aki most is más pénzéből él meg, az még több pénzt kapna. Ok, ők jól járnának. A mostani fiatalok, meg csomót kötnek majd a tökükre és elkezd újra napi 100 fölötti számra terjedni az abortusz száma.

2017. dec. 20. 16:34
 22/23 anonim ***** válasza:

"Bizony nagyon jó lenne nem csak Budapestben gondolkozni, de MO-on csak ott van munkám."

Talán én fogalmaztam félreérthetően, amikor azt írtam, hogy nem csak Budapesten kell gondolkozni. Úgy értettem, hogy a Párbeszéd a vidéki lakásgondokkal küzdő emberekre is gondol, nekik jól jön, hogy ott is lesznek szociális bérlakások.


"A deviza hitelesek ügye mennyire oldaná meg a helyzetet - nem értem."

A kérdésed így szólt: "Mivel akarják a pártok megoldani a fiatalok lakáshelyzetét és a gyerekvállalást a CSOK-on kívül?"

Ha azt kérdezted volna,hogy konkrétan téged melyik párt hogyan kíván lakáshoz segíteni, akkor ezt csak akkor írom, ha tudom, hogy devizahitel-törlesztési gondod van, akkor is azért, mert a lakásmegtartás is lakás-gond.


Azt elismerem, hogy ez egy kis rétegnek különösen jól jövő segítség lesz ez, de ők különösen nehéz helyzetben vannak. Gyermekvállalás meg náluk is opció lehet. De addig, amíg bármikor kilakoltathatják őket, nem biztos, hogy bevállalható kockázat ez egy felelős leendő szülő számára.

2017. dec. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Szóval azt mondod, hogy a jelenlegi 25-35 közöttiek nagy része deviza hiteles? Az nem régebben volt? 17évvel ezelőtt 8-18 évesek voltak, akikről szó van.


Az albérleti árakat igen, befolyásolja, hogy devizások albérletbe kényszerülnek. Ha őket kisegítik, akkor mi fog változni? Vissza csökkenek az albérlet árak? Megfizethetőbb lesz a lakhatás bármilyen szinten?

2017. dec. 25. 19:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!