Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nyilvánosan miért vállalja...

Nyilvánosan miért vállalja fel ilyen sok ember a politikai hovatartozását?

Figyelt kérdés

Facebook, Orbán Viktor 560K like. 2008 körül 2,5 millió embernek volt myvip-e. Szerintem most max. 4 millió embernek van facebook-ja. Kevesebb, mint a magyar lakosság felének, a Fidesz szavazóinak arányaiban véve jó része nyugdíjas, tanulatlan, rossz anyagi helyzetű, tehát olyanok csoportok, akiknél nem túl gyakorik az internet hozzáférés.

Csak úgy tippre a Fideszesek 70%-a kedveli facebook-on Orbán Viktort.


Magamból kiindulva aki Fideszes, azt ott próbálom gáncsolni, ahol csak tudom. Ez az első, amit megnézek. Lehet nem sokan vannak így, de kijelenthető, hogy a társadalmunk megosztott, nem igazán szerencsés politikai véleményeket megfogalmazni :D Ezt most kollektíva értem: miért jó felvállalni a politikai véleményünket?

Előnyünk származik belőle? Nem, minél nagyobb egy párt, annál több a talpnyaló, akik közül lehet szelektálni.

És hátrányunk? Igen, amit fentebb említettem, ezenkívül lehet paranoiának tűnik, de simán gyűjthetnek mindenféle adatot bárkiről, főleg ha még nyilvánosan meg is adja ezeket...


2017. dec. 18. 05:11
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Saját táborukat próbálják erősebbnek mutatni, mert ők is tagnak érzik magukat :). Amúgy pl. a Jobbik oldalán is 460.000 like van, s a baloldali pártokén is van még legalább 500.000, szóval ha van is átfedés a likeolok között, akkor is szinte azt lehet mondani hogy az AKTÍV facesok jelentősebb része felvállalja hogy kit preferál, ha érdekelt a politikában.
2017. dec. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

"Magamból kiindulva aki Fideszes, azt ott próbálom gáncsolni, ahol csak tudom"


A gáncsoskodás nem éppen nemes jellemre utal, ezzel ne büszkélkedj. Lehet valaki úgy is ellenzéki, hogy nem süllyed erre a szintre, mint te. Én pl nem szeretném, hogy az ilyenek alapján ítéljenek meg engem is.

2017. dec. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2.: Ez önvédelem. Aki árt nekem, annak én is ártok!
2017. dec. 18. 06:57
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Én balos vagyok és vállalom, de nem állok le vitatkozni jobbosokkal. A munkahelyemen egy kolléga próbált elkezdeni kötekedni amikor mondtam neki, hogy baloldali ember vagyok, de leállítottam. Aztán elkezdte szidni azokat a kollégákat, akik szintén balosak, és már belekevert mindent, hogy ki-kivel van jóban a főnökséggel, ki hova tartozik.... Azóta kerülöm.

Ez a gáncsolás elég primitív dolog. Amikor rámész olyan ember oldalára akivel nem értesz egyet és már reggel alig várod, hogy elolvasd mit írt és beleköthess... ott gondok vannak a fejben.

Követek olyan politikusnőt, akinek az oldalára napi szinten írkál egy szakadt-dagadt emberke az ellentáborból. Látszik rajta, hogy ez a nő az élete, minden mondatába és a kommentelők gondolataiba is beleköt. Ezek ilyen beteges dolgok, ez már nem a politikáról szól csak arról, hogy vki kiélje a frusztráltságát.

2017. dec. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Az a nyerő, ha az ember a kormánypártot támogatja. Ez mindig így volt és így lesz. Kormányváltásnál meg mindenki volt ellenállónak tünteti fel magát.
2017. dec. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

azért ha a facebook szerint állapítod meg az emberek hovatartozását akkor valami nagyon nagy gond van veled.


Sok ember akinek van facebookja nem arra használja hogy még ott is a politikusokat nézze, az azért már elég nagy beteges hogy mindenhol a politikát kövessék az emberek

2017. dec. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Facebookon, hogy tájékoztatást kapj az adott oldalon történő változásokról, likeolnod kell vagy fel kell iratkozni rá. Az, hogy valakit érdekel a kormánypárt által megosztott hírfolyam, önmagában nem jelenti azt, hogy támogatja.

Másik dolog, hogy jobban tennéd, ha nem dobálóznál mindenféle számmal és százalékkal. Teljesen alaptalanok ezek.

Továbbá, a demokrácia egyik alapelve a szólás- és véleményszabadság. Politikai nézetek miatt tilos bárkit hátrányos helyzetbe hozni. Erre törvény van. Te itt bevallottad törvénysértő magatartásod.

Az ilyen módon elérhető adatok gyűjtése egyébként engedély nélküli adatgyűjtés, amin csak súlyosbít, hogy ezt személyes adatokkal teszik. Attól, hogy nyilvánosan elérhető az adat, a gyűjtése és szabad felhasználása még nem megengedett. Tehát, bár biztos ráállítottak erre már több robotot, az eredményét felhasználni illegális.

2017. dec. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2017 eleji adatok alapján 5,4 millió magyar van fent a facebookon.
2017. dec. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7.: Nem kötekedni akarok, csak megvitatni pár dolgot.

" Politikai nézetek miatt tilos bárkit hátrányos helyzetbe hozni. Erre törvény van. Te itt bevallottad törvénysértő magatartásod. "


Igen? Milyen törvényt sért, aki ezt teszi, mi a büntetése? Például ha nem köszönök annak, aki Fideszes, vagy nem vagyok vele kedves törvényt sértek és lecsuknak? :D Ne haragudj, de ez eléggé nevetséges. Ha egy embert azért szivatok a törvény keretein belül, mert nem szimpatikus, akkor az rendben van, de ha a politikai nézetei miatt, akkor én törvényt sértek?

Gondold át még egyszer ezt! Nem szarral dobálom a kerítését, és nem egy vállalat főnöke vagyok, aki megkülönbözteti a munkáltatóit.


"Az ilyen módon elérhető adatok gyűjtése egyébként engedély nélküli adatgyűjtés, amin csak súlyosbít, hogy ezt személyes adatokkal teszik. Attól, hogy nyilvánosan elérhető az adat, a gyűjtése és szabad felhasználása még nem megengedett. "

Csak egy példa. Ha valaki leszedi valakinek a fotóit, és felteszi máshová, akkor a fotón szereplő illető jogi útra terelheti az ügyet?


"2017 eleji adatok alapján 5,4 millió magyar van fent a facebookon."

Nem. 5,4 millió fiók van :D Nekem most csak 2 fiókom van, régebben több is volt. Az ismerőseim nagy részének több fiókja van. Ebből 1 milliót minimum levonhatsz ;)

2017. dec. 18. 17:07
 10/10 anonim ***** válasza:
;)
2017. dec. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!