Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csontvázról ránézésre meglehet...

Csontvázról ránézésre meglehet állapítani egy ember faji hovatartozását?

Figyelt kérdés
Néger, fehér, ázsiai stb...

2013. jan. 24. 23:05
1 2
 1/20 GLadislaus ***** válasza:
100%

Mindegyik a Homo sapiens fajba tartozik.


Egyébként aki ért hozzá, meg tudja állapítani, melyik rasszból származik, milyen nemű, kb. hány évesen halt meg, stb..

2013. jan. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

a faji hovatartozás szókapcsolat jelentése nagyjából annyi, hogy egy fajon belül, hová tartozol... szövegértés, olvass többet, ne kötözködj.

A valódi választ viszont köszönöm.

2013. jan. 24. 23:51
 3/20 anonim ***** válasza:
62%
Ránézésre laikus szemmel nem, de egy szakértő képes lehet rá. Egyébként az ember valóban 1 faj, amin belül fajTÁK vannak.
2013. jan. 25. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
senki nem monta hogy ez nem így van, faji hovatartozás ezt jelenti, hogy 1 fajon bellül hová tartozol... pl a kutya faj, de rex faji hovatartozása német juhász... magyar nyelvtan.
2013. jan. 25. 07:15
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Az emberek bőrszíne a rasszokra utal, nem a fajukra.

Ezt a kijelentést hívják rasszista megnyivánulásnak.

2013. jan. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

de basszus mit nem értesz? ugyan ezt magyarázom... faji hovatartozás, szókapcsolat...

jelentése, hogy EGY fajon BELÜL hová tarozol... ha megkérdeznek mi a nemi hovatartozásod te azt válaszolod hogy fiú/lány? nem a kérdés ilyenkor arra vonatkozik, hogy homo hetero vagy antiszexuális vagy e... ha még mindig nem érted akkor buta vagy.

Látom már rossz helyre jöttem a gyüjtõmunkámhoz, inkább keresek egy fórumot hátha ott nem én a 11 évemmel beszélem egyedül a magyart...

2013. jan. 25. 11:04
 7/20 GLadislaus ***** válasza:
100%

Elhiheted, beszélnek itt mások is magyarul, nem csak te!

Ha már ilyen agresszívan kioktatsz mindenkit, akkor jobb, ha tudod, tévedsz. ha megkérdezik a nemi hovatartozásodat, akkor igenis arra kíváncsiak, hogy MELYIK NEMBE tartozol,nem arra, hogy azon a nemen belül milyen kategóriába. (Egyébként nincs is értelme, az hogy valaki homo-, bi-, hetero- vagy éppen aszexuális, az egy egész más kérdés.)

Ugyanígy, ha a felekezeti, nemzetiségi hovatartozásodat kérdezik, akkor arra kíváncsiak, melyik egyházhoz, népcsoporthoz tartozal, és nem azokon belüli kategóriákra.


Nos, a faji hovatartozás tényleg egy kicsit bonyolultabb dolog ennél. A hétköznapi nyelv nem biztos, hogy a faj szót minden esetben annak pontos jelentése szerint használja, ráadásul a biológiai fajfogalom is biztosan sokat változott az utábbi egy-kétszáz évben, és sok esetben még ma sem egyértelmű.

Korábban az egyes emberi csoportok különbségeit sokkal nagyobbnak gondolták, mint amilyenek azok valójában. Ehhez jött még az előbb említett pontatlan fajfogalom, ezért előfordult, hogy ezért nem egyszer ezeket az emberi csoportokat külön "fajba" sorolták. Ugyanakkor még a mainál is sokkal gyakoribb volt az a nézet, hogy ezek az emberi "fajok" különböző értékűek. Na, most, akik ezt a különböző értékűséget még ma is hangoztatják, azok szeretnék a köztünk lévő különbségeket nagyobbnak láttatni a valóságnál, hogy a látásmódjukat igazolják, ezért használják még mindig a pontatlan faj fogalmat.

Szóval, amikor a faji hovatartozásról beszélsz, akkor azt úgy értjük mi, akik kicsit máshogy beszéljük a magyart, mint te. hogy arról beszélsz, hogy az adott illető melyik "emberi fajba" tartozik. És ez így sugall némi rasszista attitűdöt.

Itt mindenki csak erre akart rávilágítani, senkinek nem az volt a célja, hogy cseszegessen!


Szerintem...

2013. jan. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

megkérdeztem fb-n a nyelvtan korep tanáromat, és szerinte is nekem van igazam. Ebben a szókapcsolatban szerinte

az esö szó jelöli meg a nagy halmazt, a hovatartozás pedig a nagy halmazban lévõ kishalmazokra mutat. ez esetben a nemi hovatartozást valóban félre értettem, de a faji és a vallásiban nincs. a Vallásiba a vallás fajtája ugyan úgy egy alkategória a valláson

belül, mint ahogy az európai az emberen belül, ahogy a nemzetiségi hovatartozásod is a nemzeten belül helyezkedik el.

2013. jan. 25. 13:12
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy kit kérdezel meg, akkor sem lesz igazad. Ja, és gratulálok a tanárodnak.

G.

ui.: A kérdésre már megjött a válasz, leírjam én is?

2013. jan. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
valóban mindegy kit kérdezek, attól, hogy én tisztában leszek egy szókapcsolat jelentésével még, aki hülye az az is marad.
2013. jan. 25. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!