Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar értelmiség miért nem...

A magyar értelmiség miért nem tesz semmit az országért?

Figyelt kérdés
Az én véleményem, hogy a magyar értelmiség egy lagymatag, sunyulós réteg, ami nem hajlandó semmiért kiállni, csakis önös az érdekeikért. Ők felelősséggel tartoznának azért, hogy az embereknek jobb legyen, segítség a közösségeket, az elnyomott embereket, de én ezt sehol nem látom. A legtöbb értelmiségi önző sznob, zéró gerincességgel. Büszkék magukra és lenézik a prolikat, felsőbbrendűeknek hiszik magukat, pedig valójában nem többek csak pénzes prolik. Más országokban is ilyen önző az értelmiség vagy ez is afféle magyar sajátosság?

2017. dec. 21. 21:10
1 2
 1/15 Sulek Péter ***** válasza:

Szerintem ez régebben is így volt pl a kisebb nemesek bárók körében.

Más országokban szerintem keletebbre vagy a balkáni országokban még rosszabb a helyzet,Nyugatabbra szerintem jobb,de nem tudom mennyivel.

2017. dec. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha az ,, orszag,, se tesz ertem, en mert tegyek? Meg szep, hogy ilyen helyeztben onzo vagyok, nem fogom minden eromet erre latymarag sz*rra pazarolni, mert akkor magamra nem jut semmi, mar pedig az en erdekemert se tesz semmi az ,, orszag,,
2017. dec. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Sulek Péter ***** válasza:
12%
2-es a Haza mindenek előtt.
2017. dec. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Majd ha nem lesz egyenlo a korhazak allapota egy szemettelepevel, ha kitudom mivel torolni a s*ggem egy nyilvanos wc-n es kezet tudok mosni szappannal, ha nem egy hullamvasutazas elmenyet elem at autozas kozben, ha nem 300 Ft lesz egy kg kenyer az 500 Ft-os fizetesek mellett, akkor azt mondom, igen, a haza mindenek elott.
2017. dec. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Lazy Lover ***** válasza:
7%
Van olyan?
2017. dec. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
Mert mindenki csak a saját dolgával törődik lesem szarja a másikat sőt annál inkább azon van hogy kibasszon a másikkal
2017. dec. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
Azért a sok befizetett adóval elég komolyan hozzájárulnak a közösség ellátásához, fejlődéséhez. Magyarországon régiós összehasonlításban kiugróan magasak az adók, inkább Ausztriához, Németországhoz, Franciaországhoz közelítünk erősen.
2017. dec. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Eddig én tudtam rosszul, hogy értelmiségnek lenni nem jelenti egyenesen azt, hogy gazdag is?
2017. dec. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

" Eddig én tudtam rosszul, hogy értelmiségnek lenni nem jelenti egyenesen azt, hogy gazdag is?"


Természetesen akinek van esze az pénzt is szerez.

2017. dec. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Az én véleményem, hogy a magyar értelmiség egy lagymatag, sunyulós réteg, ami nem hajlandó semmiért kiállni, csakis önös az érdekeikért."


Tehát olyanok, mint úgy általában a többi magyar is. :D

2017. dec. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!