Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért áltatjuk magunkat, hogy...

Miért áltatjuk magunkat, hogy mi a magyar nép okosak vagyunk?

Figyelt kérdés

Ha valóban okosak népség lennénk, akkor nem előznének meg minket a románok sem a szlovákok. Az Europai Unió központja nem Brüsszelben lenne, hanem Budapesten. Európa világhatalma nem Német- és Franciaország lenne, hanem Magyarország.


Nekünk iskolában azt szajkózták, hogy mi magyarok milyen okos egy nép vagyunk, milyen jók az egyetemeink (talán az első 500-ban benne vagyunk), de a magyar munkásokat külföldön lenézik és kb. mosogatni kellünk csak meg a piszkos munkát elvégezni.


Ezek csak mind tények, de ha ennyi minden ellenünk szól, azt kell hinnem hogy mi vagyunk az a nép akiazt hiszi magáról, hogy okos, miközben nem. Kb. mint valaki aki buta és beképzelt és azt hiszi ő a világ közepe.


2017. dec. 22. 22:29
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
54%

27-es.


Vajon hogyan maradt ki pont Jedlik Ányos?

2017. dec. 23. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
83%
Te magadból indulsz ki, aki buta és sikertelen vagy, és ezt kivetíted a honfitársaidra.
2017. dec. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
94%

Magyarország helyzetéhez a földrajzi elhelyezkedése is hozzájárul, ha a Britt szigeteken alapítottunk volna országot aligha lenne ugyanilyen a gazdasági helyzetünk.


Világhatalom nem igen tudna lenni egy 10 milliós ország, vagy egy 15 milliós nemzet. Történelmi okai is vannak annak hogy ilyen kis nemzetté zsugorodtunk.


Iskolába szerintem normális hogy a saját nemzetünkről büszkén beszélünk, és nem azt mondjuk hogy 'mi voltunk az az írtó hülye nép amelyik..... Nekem egy szóval sem mondták suliban hogy a magyarok okosabbak, viszont azt fontos elmondani hogy mi is ugyanannyit hozzátettünk a világhoz legalább, mint más.



A vendégmunkásokat meg nemzetiségtől függetlenül van ahol lenézik, van ahol megbecsülik, de ha mindenképp így kellene osztályozni a népeket, szerintem egy magyarban jobban megbíznak mint egy románban vagy bolgárban vagy romában, és kevésbé mint egy osztrákban vagy egy hollandban. De ez a gazdasági helyzetünkkel van kapcsolatban, nem azzal hogy buta nép lennénk.

2017. dec. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:

Golyostoll ide vagy oda, nobel dijak szamat tekintve a 21. helyen allunk:


[link]


Megeloznek minket a brittek, ausztria, japanok, belgak, lengyelek de meg india is.


K.O.

2017. dec. 23. 10:42
 35/43 anonim ***** válasza:
53%
Az 1 főre jutó Nobel díjas itt a legtöbb
2017. dec. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:
Hat nem tudom, svedorszag lakossaga is 10 millio es ketszer annyi nobeldijasuk van :)
2017. dec. 23. 11:38
 37/43 A kérdező kommentje:
Jav.: hat nem tudom, svedorszag lakossaga is 10 millio es haromszor annyi nobeldijasuk van :)
2017. dec. 23. 11:38
 38/43 anonim ***** válasza:
0%
Ausztria lakossága is kevesebb, még is több a díjasuk :)
2017. dec. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
0%
Mert egy csomó magyar Nobel-díjas van.Csak azt felejtik el,hogy zöme magyarországi zsidó volt.
2017. dec. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
66%
Na hőbörögtök még, antimagyar csürhe? ;)
2017. dec. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!