Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg igaz, hogy a munkaalap...

Tényleg igaz, hogy a munkaalapú társadalom szerves része az ivászat?

Figyelt kérdés
Egy melós ismerősöm mesélte, hogy nála úgy kezdődik a napi rutin, hogy egy féldecist bevág és úgy sokkal könnyebben megy a munka ő szerinte. Ez ennyire szerves részévé vált a kádári magyar proletár szubkultúrának, hogy nem is tudunk létezni alkoholizálás nélkül?

2018. jan. 1. 03:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Másképp nem lehet kibírni, csak valami droggal.
2018. jan. 1. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%

Nem igaz! Csak sokan maguknak sem vallanák be, hogy alkoholisták.

Az én munkahelyemen szűrőpróbaszerű szondázás van. Akit rajta kapnak, hogy ittas azt kirúgják. 10 év alatt senki nem volt ittas.

2018. jan. 1. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Persze!

Ennek lényege,hogy dolgozol,mint a kutya,de nem tudod miért.

Csak a nagy erős jellemű emberek bírják ki évtizedekig valamilyen drog nélkül.

De aki nem is iszik,annak sem feltétlen kiegyensúlyozott a lelkivilága.

2018. jan. 1. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Az, hogy reggel benyal egy felest, még nem 'ivászat'.

Ha valaki napi rendszerességgel, sőt, napirendszerűen iszik, függetlenül a mennyiségtől: alkoholista.

.

Az ókori rómaiak két okot ismertek, amihez nem kellett okot keresni:

- casus belli (ok a háborúra) és a

- casus bibendi (ok az ivásra).

2018. jan. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, ha ez a rendszer annyira rossz, hogy csak drogosan, bepiálva lehet kibírni, akkor miért védig mégis sokan annyira? Nem is vágynak a jobb életre akik ezt védik?
2018. jan. 1. 08:33
 6/21 Alain Delon ***** válasza:
44%
Ahol egy idő után nem derül ki, hogy felessel magában megy be dolgozni, az tényleg frankó kis hely lehet. Nálunk pl. a kapunál szúrópróbaszerű szondáztatás van. Ha valakinél alkoholt mutat ki a szonda, be sem jöhet és csak a felmondását kapja meg a portán. Akik meg annyira védik ezt a reszimet, már maguktól kábák.
2018. jan. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
53%
A melós ismerősöd mit csinál? Utcát söpör? Mert én nem tudok elképzelni olyan munkahelyet ahol tolerálják azt ha valaki ittasan megy be dolgozni
2018. jan. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Kőműveseknél rendszeres dolog, tényleg így van. Kemény fizikai munkát kell csinálniuk, nem bírja akárki.
2018. jan. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%

Én Angliában élek, dolgozom, és itt tényleg így van. Korán reggel megyek dolgozni gyalog, és mire beérek már rosszul vagyok a kocsikból kiáramló marihuána szagától. Minden második ember úgy kezdi a napot, hogy füvezik. Munkám során sokszor megyünk ki több cégekhez ahol napi rendszerességgel érezni a dolgozókból kiáramló alkohol szagot. Legtöbbször fuvarosoknál lehet érezni. Volt, hogy egy fuvaros céggel azért nem kötöttünk szerződést, mert az ügyintézőjük is totál be volt állva a fűtől.

Mindegy melyik országban élsz, mindenütt így van.

Azon már meg sem lepődöm, amikor délután 3-4 óra felé amikor megyek haza a parkon keresztül ahol óvodásokat is kivisznek játszani, nyilvánosan, mindenki szeme láttára lövik magukat injekcióval a drogosokat. Rendőrök napi szinten kimennek. Ja, és ez nem London. London ennél sokkal durvább.

2018. jan. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
53%

"Csak azt nem értem, ha ez a rendszer annyira rossz, hogy csak drogosan, bepiálva lehet kibírni, akkor miért védig mégis sokan annyira?"


Azért védik annyira, mert torz a világképük.

Pszichológia. A magyarok nagyon hiú emberek és a hiúságukat azzal tudják szépen kiélni, hogy dolgoznak és hajtanak, mint az ökör.

Utána, amikor el tudják mondani a rokonoknak, szomszédoknak, ismerősöknek, stb. hogy nekik milyen nehéz és kegyetlen az életük, de még így is simán bírják és még ez sem kottyan meg nekik, mert ők ilyen faxa gyerekek, akkor az számukra a mennyországot jelenti.

A magyarok ezt tartják érdemnek, ez nyűgözi le őket.

2018. jan. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!