Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen az élet Győr-Moson-Sopr...

Milyen az élet Győr-Moson-Sopron megyében?

Figyelt kérdés

Én budapesti vagyok, nem túl sűrűn járok arrafelé. Néhányszor jártam Mosonmagyaróváron (távoli rokonaink élnek ott), turistaként pedig kétszer Győrben és egyszer Sopronban.

Az mindenképpen feltűnt, hogy (főleg Sopron és Moson) elég rendezett településekről van szó, érezni az osztrák mentalitást a levegőben.

De milyen ott a mindennapi élet? Mennyire nehéz munkát találni? Tényleg szinte mindenki Ausztriába jár át dolgozni és az ottani munkákra már nincs is munkaerő? Ugyanakkor valóban a legfejlettebb megye az országban (Budapest főváros után)? Ez mennyire érződik?


2018. jan. 7. 22:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%

Erre mit mondjak ,nem tudom honnan szedted ezt az osztrák mentalitás dolgot stb.


Szerintem te bedőltél a propagandának méghozzá nem is kicsit

2018. jan. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom hogy látom Soproniként.

Sokan dolgoznak kint, az én ismeretségi köröm több mint fele, a barátaim 80%-a. Aki soproni és ki akart menni az már évtizedek óta jár át, a munkavállalási engedélyes időben is. Mondhatjuk hogy tőzsgyökeres soproniak közül csak az nincs kint aki nem akar. A pénz amit hazahoznak látszik a városon, a helyi vállalkozások is pörögnek. Emellé van egyfajta mentalitás, aki nem üti meg a mércét azt nehezen fogadjuk be. De ez nem osztrák mentalitás, mi lokálpatrióták vagyunk, sokat jelent a város, a közösség. Az utóbbi években Sopron elnagyvárosodott, 10-15 éve még szinte minden arcot ismertünk legalább látásból a saját generációnkból, ma már rengeteg a betelepült, ez változásokat hoz magával.

A városban nem nehéz munkát találni, az hogy elmennek külföldre a fiatalok itt hatványozottan igaz, igaz itt csak dolgozni mennek át Ausztriába, munka után hazatérnek. De jellemző hogy a városban rengeteg betelepült dolgozik, ők vették át az Ausztriába dolgozó helyiek állásait, de csak addig amíg ők is találnak ingázós osztrák melót.

Egyébként Sopron mellett Győr ami fejlett és rendben tartott nagyváros a megyében. Móváron pl a vasútállomás kb mint egy falusi pályaudvar, a Sopronihoz képest.

2018. jan. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
A 2-es válaszolót egészíteném ki annyival, hogy bár magasabbak a bérek már Sopron környékén is mint az ország jelentős részén, az osztrák bérek miatt eszméletlen magasak az ingatlan árak. Miskolc melletti kisvárosban laktam először, ott rezsivel együtt 70 ezerbe került egy 2 lakás mint albérlet. Onnan mentem Pestre, akkortájt 120 volt rezsivel együtt egy panel, 1,5 szobás ( ma szerintem olyan 160-170 körül lenne ez ). Majd átmentem Sopronba és 150. Én meg néztem mint borjú az új kapura, hogy mi a fene, miért ilyen drága... Utána leesett, persze, 1500-2000 eurós fizetéshez nem drága a kb 450-500 eurós lakás, csak a 200-250 ezres ( 700-800 eurós ) magyar fizunak sok.
2018. jan. 8. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

Győr az egyik legélhetőbb vidéki város.

A gazdasági,műszaki diplomával rendelkezők számára van bőséges választék, nagyon sok az ipari multi.

A győri fizetések tényleg magasabbak, mint a többi vidéki fizetés.

Gyakori,hogy Budapestről és környékéről költöznek emberek Győrbe.



Sopron egy kifejezetten szép város, de gyakorlatilag egy munkásszálló, nem olyan élhető, mint Győr.

Magyar munkahelyből, főleg diplomásból alig van, a fizetések viszont sz_rok, főleg ahhoz képest, hogy egy osztrák határ melletti városról beszélünk.

Az ingatlanárak az egekben, a város közúti kapacitásai már régen túllépték a határaikat, mivel az ingázáshoz a legcélszerűbb az autó, ezért a soproni háztartásokban már 2-3 gépjármű is van.



Mosonmagyaróvár, Sopronnál egy fokkal jobb,viszont Győrnél rosszabb.

2018. jan. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi ezért is költöztünk ki Ausztriába, mert egy soproni albi kb ugyanannyi mint egy bécsi. Ha ingáznánk mind a 2en már nem érné meg, plusz a napi utazás, vonat/benzin. Meg a napi szintű dugók a határon.
2018. jan. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Soproni vagyok, de menekülök innen.. Éltem Budapesten, arra azért készülj fel, hogy itt nincs akkora pörgés, mint ott. Sőt. Győrben még találsz hasonló éjszakai életet, de Sopron ilyen téren megmaradt falunak. Eszméletlenül unalmas. A lakók nagy része nagyon sznob (ez részben köszönhető annak is, hogy itthon lehet villogni az Ausztriában megkeresett euróval) Munkát találni nem nehéz, de nagyon röhejesek az árak. Egész egyszerűen magyar fizetésből már lehetetlen itt megélni. És igen, tényleg mindenki szinte átjár. Volt, hogy én is itthon dolgoztam, sopronival egyáltalán nem találkoztam. Az összes munkatársam: Debrecen, Budapest, Nyíregyháza vagy valami kisebb falvakból jött. Kicsit érződik is, mert van egy minimális (bár inkább csak az interneten látható) konfliktus a helyiek és az ideköltözők között. Sikeres kormány agymosásra facebookon simán lehet olvasni hozzászólásokban, hogy "Jönnek a bevándorlók bivajbasznádról". Ahhoz azért szokj hozzá, hogy az átlag pestihez vagy mondjuk győrihez képest az átlag soproni elég beképzelt. De ugyanez történik azzal is, aki ideköltözik. Sok FB profilről tűnik el a születési város, viszont megjelenik a jelenlegi lakhely: Sopron, Munkahely: Ausztria páros. De ajánlom az Ödenburger Mémfábrik (vicces oldal) FB oldalát. 1-2 poszt alatt elég komoly veszekedések is vannak többek között az ideáramló tömegek miatt. A városvezetés amúgy telibeszar gyakorlatilag mindent. Semmit nem érnek. Lakópark után építik a következőt. Dugó-dugó hátán, közlekedés néha gyakorlatilag teljesen összeomlik.Ha mindenképp a magyar oldalon szeretnél maradni, akkor inkább Győr (onnan is lehet ingázni Ausztriába, bár tény, hogy kicsit macerásabb, de sokan csinálják onnan is.) ha neked mindegy, akkor pedig inkább már át a másik oldalra.
2018. jan. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

6#

"Kicsit érződik is, mert van egy minimális (bár inkább csak az interneten látható) konfliktus a helyiek és az ideköltözők között. Sikeres kormány agymosásra facebookon simán lehet olvasni hozzászólásokban, hogy "Jönnek a bevándorlók bivajbasznádról"


Már bocs, de nem így van?

Ide költözött fél Kelet-Mo és hozták magukkal a mentalitásukat, tisztelet a kivételnek, mert olyan is van!

Nekik ez nem a városuk, csak egy ugródeszka Ausztria felé.

2018. jan. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mire gondolok azt jól összefoglalja egy ismerősöm írása. Másolom:


"Én migráltam egyszer. 2000-2013ig.

Nem munka miatt,magánélet miatt ,fiatal lévén kalandvágyból.

Sopronból az Alföldre. (Sokan néztek is furcsán)

Betelepült lettem. A város pici és aranyos volt,akkor még teli élettel. Ahhoz,hogy elfogadjanak szükséges némi alázat,érdeklődés az ő világuk felé. Próbáltam értéket teremteni, megérteni a város működését,tájékozódni a környék dolgairól. Úgy gondolom nagyrészt sikerült,a mai napig napi szintű kapcsolatot ápolok sokukkal,pedig 4 éve hazajöttem Sopronba. És borzalom látni,hogy mivé lett

az a Sopron amit itt hagytam,illetve gyerekkorom emlékeiben él,egy igazi ékszerdoboz volt.Nem a költői,hanem igazi.

A soproni gyerekek gyalog és busszal jártak suliba. A lányok este is hazamehettek gyalog bárhova,ahogy egy anyuka is.

Egykeréken bicikliztem az Ady Endre úton, és a Pannóniához jártam bandázni. Sőt,még a húgom is járkálhatott akár sötétedés után fiatalon bárhova. A fiatalság összetartott,nagy vonalakban mindenki ismert mindenkit.

Ami miatt hajlandó vagyok ezt leírni,ma reggel a Magyar utcában,egy gyalog igyekvő fiatal asszonyt vagy lányt fennhangon inzultált egy oltári tájszólással,az autójukra váró melós brigád.Igen,nem soproniak.

Nos. Igen,ezért lesz elege egyre több embernek.

Te nem Sopronért jössz ide.Te Euróért jössz.És nem viselkedsz.Megkapod az első fizud,veszel egy kotlott Audit,két sajtburgert,egy Nike cipőt,és azt hiszed te vagy a császár. Otthon lehet.Itt nem,ez már 10 éve nem menő.Elég végigmenni az egykor vidám várkeren,vagy megállni egy suli előtt,borzalom,hogy mennyire látni a különbségeket.Pont lexarod,hogy hol vagy,ha Pest lenne itt ,neked az is jó lenne.

Meg se próbálsz viselkedni,ahogy Bivalybaxnádon az ivó előtt vicces volt,itt nem.

Ha a te faludba/városodba pár év alatt még egyszer annyi ember költözne,amennyi eredetileg volt, anyádat a húgodat ,a családodat vegzálnák.....nem lenne parkolód,odaállnának a kapud elé, egyszerűen borulna az addigi kis meghitt életed azon a helyen,ahova öregkorodat megálmodtad,hidd el te is hőzöngenél. Ez így van,ez egy szabad ország,mindenki oda megy ahova akar. DE! Az íratlan szabályokat is be kell tartani, mert akkor ez lesz a vége,ami itt Sopronban kialakult. Te hivatkozol erre,Soproniak meg a szólásszabadságra és vígan migránsoznak betelepülteznek.

Szavazni kéne megtanulni,Soproniaknak is,és az ország többi tagjának is,akkor nem alakulna ki egy ilyen helyzet,és mindenki élhetne boldogan a saját városában,lenne munka móka kacagás.

Nem a soproniakat kell szidni, ha Kaposvárra ment volna 40 ezer ember,akkor a kaposváriak nem szeretnének. Pláne úgy ,hogy meg sem próbálsz soproniként viselkedni-gondolkozni.

Mert ugye ha már itt vagy a 120 ezres albiba,akkor csak soproni vagy valamilyen szinten nem?

Igen.Az drága. Sopron mindig drága volt. Nem veletek kibaxásból . Piac. Kereslet -kínálat. Ha hozzátok menne több 10000 ember, a tyúkólat is 30000 ezerért adnád ki."

2018. jan. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem a magával a ténnyel van a bajom, hogy kezd a város széthullani.. Én is emlékszem kis srác koromból, hogy milyen volt... és most milyen lett. Ebben inkább az zavar, hogy van egy nagyon pöpec kis kormányunk, akinek a baromságait az átlagember nyeli, mint kacsa a nokedlit. Bocs, de a saját honfitársadra olyanokat mondani, hogy: "migráns, migráncccs, bevándorló" mi lesz a következő 3 év múlva már azt mondjuk: "terrorista, tolvaj, gyilkos??" Abban igaza van, hogy vicc ami a városból lett, de ez sajnos teljesen várható volt. Sőt ahogy én látom ez csak rosszabb lesz. 4-6 évvel ezelőtt nem nagyon érdekelt senkit Sopron. Most meg hirtelen mindenki ide szeretne költözni. Normális vezetés kellene.. De ahogy elnézem a jelenlegi kormányt + az ellenzék elég nagy részét.. Ez nem 2-5 vagy 10 év múlva fog megtörténni. Sajnos azonban azt is megértem, aki jönne ide. Hiába van munkaerőhiány a fizetések még mindig borzalmasan nevetséges szinten állnak. Az pedig, hogy jönnek a kétes alakok is.. Sajnos a nagy számok törvénye. De amúgy hidd el.. (sok helyen éltem már) de Sopron még mindig az egyik legbiztonságosabb az országban. Tömören: egyetértek veled, nekem csak ez a "migráncsos" dolog nem tetszik. De hát... mint írtam: Normális vezetés kellene..
2018. jan. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
9#, de mégis hogy hívjuk ha ez a neve? Ha valaki az ország x részéről y ba költözik azt úgy hívják hogy belső migráció! Nincs ebben semmi negatív.
2018. jan. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!