Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen volt a '80-as években...

Milyen volt a '80-as években átmenni Bécsbe? Ordított a fejlettségbeli különbség az osztrák és a magyar főváros között?

Figyelt kérdés
Képek alapján egyébként Bécs is elég lehangoló volt akkortájt, ugyanúgy nagyon sok volt a rossz állapotú épület.
2018. jan. 8. 00:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem az épületeket néztük. A boltokban hatalmas volt a kínálat, óriási választék a mieinkhez képest nagyon díszes csomagolásban, nagyon jól elrendezve.


Én gyerek voltam még a nyolcvanas években, de még arra is emlékszem, a mosópor milyen szépen volt csomagolva. Tic-Tac-kal meg Kinder tojással ott találkoztam először. Amikor meg először láttam fotocellás ajtót, percekig mászkáltam ki-be rajta, és nem értettem, hogy ez éjjel hogy tartja távol a tolvajokat, ha mindenkinek kinyílik :D

2018. jan. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Akkor MO-n hiánygazdaság volt, a fekete piacon lehetett azokat a luxusnak számító dolgokat beszerezni amit pl Bécsből csempésztek. Emlékszem, mi is a Dacia ülés alatt hoztuk be az első VHS videólejátszót.

Itthon csak karácsonykor volt déli gyümölcs, Bécsben meg tele voltak a boltok polcai belga csokival, meg kinder tojással. Gyerekként a 80' elején néztük a sok nyugati autót, akkor itthon mindenki kb az 5-6 keleti, meg NDK típusokat használta.

2018. jan. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy mai szemmel sok volt a rossz állapotú épület, de Budapest még lepukkantabban nézett ki.
2018. jan. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem az épületek vagy a például a vonatok miatt volt fejlettebb. Azért volt fejlettebb, mert hatalmas választék volt mindenből, olyan "luxus cikkekből", amik nálunk hiány cikkek voltak, több embernek volt jobb autója, mint nálunk és mindent lehetett kapni.

Nálunk meg... Iratkozz fel a kocsira és várj éveket, gyümölcs karácsonykor, zöldség a kertben vagy a piacon, kevés fizetés, kevés szabadság...

2018. jan. 8. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki annak idején átment az egyből a boltba rohant és az álkapcsa leesett hogy mekkora a kínálat
2018. jan. 8. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, a videokazetták, tényleg :D mai napig előttem van, ahogy apa közli a vámossal, hogy 10 darab van nálunk (annyi volt a korlát), közben meg csak az az adag, amin én feküdtem álmos kisgyerekként, több volt ennél :D
2018. jan. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!