Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi ez a nagy tájszólás különbség?

Mi ez a nagy tájszólás különbség?

Figyelt kérdés

Én Szabolcsi vagyok, múltkor voltunk Pesten.

Bemegyünk a mekibe, kérek sült krumplit, erre vissza kérdez, hogy akkor egy sült burgonya? Meg kicsit hülye fejet vágtak.


De nem létezik hogy nem érti meg, mikor mindenki ezt használja, meg abból is kib*szottul elegem van, amikor a pesti sznob gyerekek többnek, és műveltebbnek érzik magukat?

Műveltebbnek? Khm.......Mennyire műveltek ezek bunkó, utcai páva gyerekek?


Amúgy meg nem direkt mondjuk így a dolgokat, hanem mert ez a megszokott, de amúgy Pesten is ez a megszokott, mindenki krumplinak hívja, de ha valaki tudja, hogy honnan jöttünk, rögtön értetlenkedik, hogy csak azért is éreztesse, hogy mennyivel jobb.


Semmi különbség nincs, én amikor pestit hallok beszélgetni, akkor semmit nem veszek észre.


Mert műveltnek művelt vagyok, attól hogy néha káromkodok (lásd: feljebb), jól tanulok, gimibe járok, és normálisan öltözök, csőnacim meg ha úgy tetszik: "páva" hajam van, de azért enyhébb.


Na mindegy, az a lényeg, hogy ők is ugyanúgy ismerik ezeket, semmi különbség szinte, ők is, amikor gyorsan beszélnek, bunkónak tűnik, akkor meg mit teszik az agyukat, amikor valaki máshonnan jön? Persze ez tisztelet a kivétel, a kérdésem csak azokra szól, akiket ti is megtapasztaltatok már. Gondolom pestinek a pestivel se lehet felhőtlen a viszonya.



2015. júl. 26. 17:15
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

*csőnacim van


De persze csak úgy írtam, van más is, itthonra nem ezt hordom, meg nem csak ettől vagyok annyi, amennyi

2015. júl. 26. 17:18
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Most azon sértődtél meg hogy a mekiben a pénztáros csúnya fejet vágott?


Szerintem csak bemesélted magadnak, mivel a sültkrumpli nem tájszó. Lehet hogy csak azért kérdezett vissza, hogy még valamit kértek-e...

2015. júl. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

2-esnek igaza van!


Egyébként meg pesit sznob gyökér léttemre is sültkrumplinak hívom. :D


Ennyit erről.

2015. júl. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
*pesti
2015. júl. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én még sose hallottam sült burgonyának, pedig Pesten élek már lassan 10 éve... :D


Viharsarkiként volt abban részem egyszer, hogy egy szegedi boltban uszut (napraforgómag) kértem, és nem értették. Akkor döbbentem rá, hogy létezik Magyarországon regionalizmus.

2015. júl. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Na ez az, hogy ti is krumplinak ismeritek, akkor az eladó miért nézett hülye fejjel, és megkérdezi: "sültburgonya?"
2015. júl. 26. 21:48
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam olyan részén az országnak, ahol a bodzát bozdának, az erős paprikát bücskének, az időben szólást jórába mondomnak, a tyúkot tiknak mondták.
2015. júl. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A medvehagymát sorhajmának...
2015. júl. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Értem :D

Ahány hely, annyi féle.


Köszi a válaszokat!

2015. júl. 26. 22:51
 10/20 anonim ***** válasza:
69%
Te még életedben nem jártál McDonald'sban ezelőtt? Ott mindig visszaismétlik neked azt amit rendeltél, hogy biztos jól értette-e, nehogy mást üssön be helyette véletlenül. Most az, hogy ő a burgonya szót használt a krumpli helyett, az tök mindegy. -_-
2015. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!