Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik sokan, hogy az a...

Miért hiszik sokan, hogy az a baj az oktatással, hogy nem költünk rá eleget? Nem lenne több értelme inkább bizonyos forrásokat átcsoportosítani?

Figyelt kérdés

Manapság nagy divat az oktatással meg az egészségüggyel dobálózni, hogy jaj de rossz, mert nem költünk rá eleget.

Valójában szerintem nem a ráfordított összegekkel van a baj, hanem hogy ezeket rossz módon használják fel.

Szerintem lehetne ennél sokkal jobb oktatási rendszert csinálni, kevesebb ráfordított költséggel is. Mindenekelőtt a diplomatúltermelést kéne AZONNAL leállítani. Azok a pártok, akik ilyen baromságokat ígérnek, hogy mindenkinek járjon ingyen diploma, nem tudom hol élnek, mintha nem lenne elég diplomás, akik nem találnak állást... Az a legfőbb baj az oktatással, hogy a minőség helyett a mennyiségre megyünk rá. Én például a legnagyobb hülyeségnek azt tartom, hogy az egyetemet arra kapnak támogatást, hogy minél több szabad helyet biztosítanak. Ennek pedig az az eredménye, hogy rengeteg értelmetlen diplomást termelünk ki, akikre semmi szükség nincsen, miközben a legtöbb szakmában óriási hiány van. Felnőtt egy egész generáció, akiknek egy jó része diplomás, de mégsem mennek vele semmire, mert egész egyszerűen többet képzünk ki, mint amire igény lenne.

Valahol meg kéne húzni a határt, hogy államilag támogatott hely csak annyi legyen, amennyire szükség van (az is nagyon magas ponthatárral, hogy csak a legjobbak kerüljenek be), aztán ha ezek közül egyesek külföldre mennek, akkor se lesz hiány, mert így is rengeteg diplomás munkanélküli van, akik be akarnak kerülni valahova. Ezen kívül, akinek ez a heppje , hogy mindenáron akar diplomát, de nincs elég pontja, nem is veszi komolyan, csak lébecolni akar( mint az egyetemisták jó része) az fizesse meg, és akkor azt mondom oké. De hogy állami pénzeken képezzük ki ingyenélő naplopók ezreit, akik aztán soha nem lesznek képesek azt kamatoztatni, szerintem óriási baromság. Ennyi pénzből már egy jó oktatási rendszert is létre lehetne hozni, minőségit, kevesebb embernek, azoknak, akik tényleg érdemesek rá, és annyinak, amennyire szükség van a munkaerő piacon. A semmittevő naplopók meg ha megfizetik ,felőlem annyi egyetemet végeznek el, amennyit akarnak, ha nem akkor el lehet menni asztalosnak, targoncásnak, kőművesnek, fodrásznak, manikűrösnek stb. ezeket úgy hallottam jól megfizetik ,mert hiány van belőlük.



2018. jan. 8. 16:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt tényleg nem költünk rá eleget, másrészt pedig tényleg szervezetlen az egész.
2018. jan. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Most nem azért, de egy diplomás még mindig előbb talál állást, mint akinek nincs diplomája.

Szóval erről ennyit.

2018. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szerintem rengeteget költünk rá fölöslegesen, amit át lehetne csoportosítani egy szűkebb réteg számára készült minőségi oktatásra. Ahol tényleg annyit képezünk ki, amennyire szükség van. Mert manapság már annyira leértékelődött a diplomák értéke, a színvonal esése miatt.
2018. jan. 8. 16:15
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

WOW, magadnak is lelent tudsz mondani haver!


államilag támogatott hely csak annyi legyen, amennyire szükség van


vs.


az is nagyon magas ponthatárral, hogy csak a legjobbak kerüljenek be


akkor emeljük 480 pontra mondjuk a mérnökinfós helyeken a ponthatárt, aztán nem is lesz Magyarországon ilyen képzés


mert szükség az ugysincsen rá ha fölemeljük a ponthatárt


körkörös érvelés.

2018. jan. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Arra kéne költeni első körben, hogy kialakítsunk egy új,nem 20. (vagy 19.) századi oktatási rendszert és tantervet, ami jobban alkalmazkodik a modern élethez.
2018. jan. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

#2 Ez szakmától függ.


A kérdésre válaszolva , szerintem inkább a versenyt kéne növelni még középiskolai szinten mivel nagyon sok ember feleslegesen megy egyetemre. Bármely diplomás szakmánál már csak még alsó kategóriánál is 100 halgatóból jó ha 20-nak sikerül lediplomáznia.


Persze értem én hogy egyenlőség elv hogy mindenkinek adjuk meg az esélyt stb. ez jogokra igaz is viszont az ésszel ez nem így van nem lehet mindenkiből orvos, mérnök stb.

2018. jan. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nyilván olyan magasra kéne emelni, hogy azért a jobbak bejussanak. Ebbe semmi ellentmondás nincsen. Ezt a 480 pontot már te magyarázod ide, én ilyet sehol nem írtam. Valamilyen szintű ponthatár emelésre szükség van.
2018. jan. 8. 17:13
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Pedig az a baj vele. Ameddig olyanokra van pénz, hogy húszezres kisvárosok veszteséges fürdőit évente tízmilliárdokkal támogatjuk ki addig nehogy már épp a felsőoktatáson spóroljunk még jobban.


Így is szánalom a köbön, hogy a legtöbb egyetem telente szénszünetet tart.

2018. jan. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

De, nagyon is kell a pénz az oktatásba.

Mert pl egyetemek nem termelnek túl általánosságban. Mert relatíve még így is kevés a diplomások aránya az országban (főleg pl mesterszakos, esetleg doktoris; bár utóbbi nem úgy érvényesül a munkaerő piacon, ahogy előbbi).


Az elmúlt években folyamatosan csapolják le az egyetemeket, kivéve persze a közszolgálatit és a testnevelésit... de bme-től, corvinustól, elte-től, óbudaitól, s fővároson kívüliektől vontak el milliárdokat az éves büdzséből.


Külföldön ahol tanulok egyetem (mesterszak), csak ERRE AZ EGY egyetemre annyit költöttek kb az elmúlt pár évben, mint a teljes magyar felsőoktatási költségvetés...


Az ilyen kommenteket általában azok írják, akiknek fáj, hogy ők nem mennek-mehetnek egyetemre, s ezért az oda bekerülők a gonik, lásd "akinek az a heppje, hogy minden áron akar diplomát".


Komolyan se lehet venni a kérdést...

2018. jan. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Van a fantázia. Ott érvényes a "szerintem". Ott minden érvényes. Ott az van, amit akarok. Nem szólhat bele senki, hiszen az én fantáziám. nem kell alakítani a való világhoz.


És van a valóság. Ott természettörvények uralkodnak. A politikus fölött is, aki viszont a többi ostobát megetetheti maszlaggal, fantáziával. A köznapi ember fölött is. A természettörvény egyféle ember fölött nem uralkodik. A szakértő fölött. Mert az használja ezeket a szabályokat, úgy,ahogy illik. Ahogy jó jön ki belőle.

És ez a szakértő onnan is megismerszik, hogy kizárólag a természettörvényeknek hisz, a te fantáziádra oda se figyel. És ő tudja, az oktatást tönkretették. Igen, a pénz elvonásával is, de ezt még túlélnék. Még a legtöbb jó is maradna. Csakhogy vannak sokkal rafináltabb módszerek. Bár te nem hiszed el, mert csak fantáziára telik, az oktatás ma semmit se ér. Van néhány kis sziget, ott a túlélés művészei dolgoznak, nem is akárhogy. Bennük a remény.


Egyet azért megemlítek a tönkretételből. Vannak a középiskolák. Jó sok. Ott tanítanak (még) fizikát is. A boldogulás alapja. Nélküle kerék se lenne, nem hogy autó. És tavaly az egész országban 3 darab ember jelentkezett fizikatanárnak. Ők fogják pótolni a sok elküldött (elvándorolt) nyugdíjazott fizikatanárt. Az egész országban! Gondolod, hogy elég lesz? Nem kéne eltörölni inkább a fizika tanítását? Úgy is utálják a diákok. Mert ugye, ki az a barom állat ebben az országban, aki fizikatanárnak megy. Néhány mazochista őrült? Már azok is külföldre mennek inkább.

2018. jan. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!