Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Van olyan aki azért nem...

Van olyan aki azért nem vásárol egy bizonyos sminkterméket mert állatokon tesztelik? Ennek mi az értelme?

Figyelt kérdés
2016. júl. 23. 10:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Van és gondolom azért mert állat barát ez olyan, mint, amikor vki azért nem vesz meg egy táskát kabátot stb... mert valódi bőrből, bundából van...és őszintén én is egyet értek ezzel nem tudok úgy megvenni vmit, hogy szegény állatokat látom magam előtt 18L
2016. júl. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Szerintem még mindig jobb, mint ha embereken tesztelnék. Nekem vannak olyan sminktermékeim is amit állatokon is teszteltek. De ha nálam ezek váltak be, nem fogom amiatt kidobni, csak mert állatokon tesztelték. A legdrágább és legminőségibb sminktermékeket pl. MAC, Estée Lauder is állatokon tesztelik.
2016. júl. 23. 10:30
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Én is többnyire csak olyat veszek, amit nem tesztelnek állatokon. Ma már erre nincs szükség. Egyébként pont az avon az, amelyik még mindig csinál állatkísérleteket, de nem csak emiatt nem veszek tőlük semmit, hanem mert nem olyan jó a minősége.
2016. júl. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Nem figyeltem még. Honnan lehet tudni? Sok Clinique terméket használok. Az milyen? Nekem igazából az a legfontosabb, hogy a bőrömnek ne ártson.
2016. júl. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
Most megnéztem. Régen volt ilyen kis állatkás ikon. De most nem látok ilyet. Már nem használják? Mert azt kétlem, hogy minden állatokon tesztelt lenne.
2016. júl. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

"Szerintem még mindig jobb, mint ha embereken tesztelnék. "

én el tudom képzelni azt is, hogy embereken teszteljék. a börtönökben azokon a rabokon, akik gyilkosság, pedofília, erőszak miatt ülnek, azokon tesztelnék.

egy elmebeteg gyilkost pont nem sajnálnék,hogyha az adott kozmetikum összetevőtől lerohadna a bőre, vagy éppen daganata lenne.

egy ártatlan állatot viszont annál jobban sajnálok. az emberek önzők, azt hiszik övéké az egész világ. az állatoknak is ugyanúgy van joguk a Földön élni, mint nekünk. mégis módszeresen pusztítjuk őket. többet közt az állatkísérletekkel is.

én is igyekszem kerülni az ilyen kozmetikumokat. rengeteg népszerű márka törekszik erre,hogy ne teszteljen állatokon. veszek tőlük,

2016. júl. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
14%
Ekkora idiótaságot.... A "patkány" is gyilkos az emberre nézve, vagy ha Ennyire sajnálod akkor gyűjtsd már össze a lakásodba és élj Velük!
2016. júl. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

Nézd meg ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=DOVfqZvh4Ao

Egy emberen mutatják be, mi történik egy állattal, amikor kozmetikumokat tesztelnek rajta. Ha egy emberrel történik ilyen, az sokakat rossz érzéssel tölt el, nos engem akkor is, ha egy állattal teszik ugyanezt. Nekem nem ér annyit egy szempillaspirál, hogy pl. egy nyuszi szemébe kenjék, csak azért, hogy megvizsgálják, mennyire irritálja a szemét. Aztán begyullad, gennyesedik a szeme, megvakul. Esetleg samponoktól, kihullik a szőre.

https://www.youtube.com/watch?v=cSzh9_bmo4Q Ez pedig egy videó arról, hogy milyen körülmények vannak egy laborban, ahol ezeket a teszteket végzik.

Persze, sok nagy cég tesztel még mindig állatokon, mert gondolom ez a legolcsóbb megoldás, holott ma már nem lenne erre szükség. Európában törvény tiltja az állatokon való tesztelést. De lásd pl. Kínát, ott még mindig rengetek állatkísérlet folyik.

Gyönyörűek a MAC sminkek, de nekem ilyen áron nem kellenek. Számos olyan márka van, amelyik nem tesztel állatokon, de minőségben eléri a MAC vagy az Estée Lauder szintjét, és még az áraik sem olyan magasak. De persze sokaknak a high end sminkek státuszszimbólumnak minősülnek, ezért nem fognak más márkát választani. Pedig csak így lehetne változást elérni. De amíg ilyen beszűkült, sznob emberek vannak, addig ugyanúgy állatok milliói fognak szűk ketrecekben "élni" és szenvedni, csak azért, hogy pár adatot leírjanak, aztán bedobják őket egy zsákba, és meghaljanak.

2016. júl. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%
Az én filozófiám az, h azért egy állatnak sem szabadna szenvedni h nekem legyen mivel kinyalni magam. Nekik semmi közük ehhez. Szerintem is simán lehetne a kozmetikumokat bunozokon, gyilkosokon és egyéb mihaszna embereken tesztelni, ha már nem létezik halálbüntetés és a mi adonkbol tartják őket.
2016. júl. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%
Pedig igenis, teszteljék az embereken. Sok márka önkénteseknek fizet azért hogy rajtuk teszteljenek, és szerintem ez sokat elmond a módszereikről meg sok egyéb másról is. A szépségápolási cikkek az embereknek kellenek, nem az állatoknak kell, hogy szenvedjenek miatta. A másik meg, hogy sok drogériás, meg olcsóbb márka kenterbe veri a mac-et és sok drága márkát minőségben is, meg mindenhogyan. Nem is csodálom, hogy kezd lecsengeni. Meg annak is örülök, hogy egyre több a tudatos vásárló, akinek valami fogalma is van arról hogy mit ken magára, nem pedig kipengeti a pénzt a legdrágább cuccokra, hiába gagyi.
2016. júl. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!