Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért marad kormányon a fidesz?

Miért marad kormányon a fidesz?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy a többség ellenzéki (úgy értve, hogy nem akarják a fideszt), csak nem mennek el szavazni. Az emberek ilyenkor nem gondolkoznak?


Szóval a fő kérdésem: nem lenne az jobb, ha akár több párt is bejutna a parlamentbe, és a fidesznek koalíciót kéne állítania valaki mással? (Azt hiszem, Németországban valami hasonló volt, de nem követem a dolgokat.)

Ebben az esetben nem tudna úgy kormányozni, ahogy csak akar. Ha nem vállalja így, akkor meg új szavazás jön ha jól tudom.


Fiatal vagyok, szóval nem nagyon értek a politikához, ezt beismerem. Ennek ellenére el fogok menni szavazni, hisz más beleszólásom nincs a dolgokba. De miért jó otthon ülni? Miért jó látni az adott embereknek, hogy megint az nyer, akit nem szerették volna - de képtelenek voltak hétvégén 20 percet sétálni és beikszelni valakit? Vagy máshonnan: mit tudhat a fidesz, ami miatt megint eléri a célját?


Jöhet bármilyen szavazó véleménye, csupán emiatt nem fogok pirospacsizni. Aki értelmetlenül sorosoz és stb, annak viszont jár.



2018. jan. 16. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%

Mert rájuk szavaztam ;)

& be is jött -.-

2018. jan. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

"Szóval a fő kérdésem: nem lenne az jobb, ha akár több párt is bejutna a parlamentbe, és a fidesznek koalíciót kéne állítania valaki mással?"

A jelenlegi parlamentben most is jelen van az MSZP, az Együtt, a DK, a Párbeszéd, a Liberálisok, a Jobbik és az LMP. A Fidesz mégsem kényszerült koalícióra, sőt 2/3-os többséget szerzett.

2018. jan. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Itt más a választási rendszer, sokkal jobban jutalmazza a győztest (ahogy pl. Angliában). Itt elég a legnépszerűbbnek lenni (pl. 35%), és könnyen megvan a többség. Hiába menne több ember szavazni, köztük ugyanúgy lennének fideszesek. A többi párt közt túlságosan megoszlanak a szavazatok, egyik sem közelíti meg a Fideszt népszerűségben.

Az emberek sajnos egyszerűek. 4 éve elég volt egy kis rezsicsökkentés a biztos győzelemhez. Az MSZP-t hasonló okok miatt választották meg annak idején - majdnem államcsőd lett a vége.

2018. jan. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Mert a többség ezt szeretné. (nem, nem elírás nézd meg a közvélemény kutatókat, már ott tartunk, hogy a teljes népesség körében a Fidesznek nagyobb a támogatottsága, mint a többi pártnak együttvéve)


Sokan mondják, senki se bizonyítja. Egy demokráciában azok döntenek akik elmennek szavazni.


Németországban féléve voltak a választások még sincs még kormányuk, mert nem tudtak megegyezni.

Attól, hogy két párt érdekei ütköznek még nem biztos, hogy jobban fognak irányítani.


Lehetnének előnyei de nem biztos. Nem is neked vagy nekem kell eldönteni, mindenkinek el kell menni szavazni aztán majd lesz ami lesz, ez legyen a pártok problémája, hogy ki kivel akar majd kormányozni ha úgy alakul a helyzet.

2018. jan. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

Az van kormányon, akire többen szavaznak.


Az arányokon lehet finomítani, de ez a lényeg.


Az arányos kormányzással az a baj, hogy ha csak egy-két százalék van a kormány és az ellenzék között, akkor sok esetben lehetetlen a kormányzás.


Most úgy tűnik, hogy hogy az ellenzék szempontjából jobb lenne akadályozni a Fideszt...

De ha véletlenül ők kerülnének hatalomra, akkor meg ők nem tudnának kormányozni, ha a már ellenzékben levő Fidesz túl erős lenne...


Szóval minden rendszernek vannak jó és rossz oldalai, és inkább nézőpont kérdése, hogy melyiket ki tartja jobbnak.

2018. jan. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Alain Delon ***** válasza:
25%
Ez az ún. ellenzék csak formálisan ellenzék. Amúgy semmik. Nem akarnak semmit. Ez látszik a mindennapos "tevékenységükben". Amit leírtál, az az, hogy a pártok játszmájának a bábja vagy. Ha jelezni akarod feléjük, hogy elfogadod a báb szerepet, amit kiosztottak rád, menj el azon a hétvégén, és rajzold be az x-edet. Jó szórakozást hozzá!
2018. jan. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Érdekes dolgokat írtok, köszi! Sajnálom, hogy sok embert egy kis rezsicsökkentés megvett (ami azóta már rezsinövelés inkább, hisz az ár esett volna, ha nem szólnak bele. De ezt is vannak akik jobban tudják, nem akarok hülyeséget mondani). Remélem azért egyre többen jönnek rá, hogy mi is van. Ha más nem, külföldi lapok.. azokat még nem vette meg egyik okos se.


Utolsó: igen, el fogok menni, és beteszem az x-emet. Tudod miért? Mert máskor alkalmam sincs beleszólni, mi megy itt. Te nem mész el? Ha kérdezhetem, miért? Az nem válasz, hogy akkor báb leszel :) vagy indokold is meg, miért lennél báb. Mert kifejezed a véleményed? Szavazhatsz N+1 pártra, nem kell feltétlen az mszp-fidesz-... hármasban gondolkodni.

2018. jan. 16. 19:30
 8/12 Alain Delon ***** válasza:
0%
Az előző válaszomból egyértelmű, hogy miért nem megyek szavazni.
2018. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Nincs realitása annak, hogy az Orbán-rezsim elmúlik, mint egy könnyű, tavaszi nátha?
2018. jan. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

8. Köszönöm válaszod, ezesetben hagyjuk egymást.


9. Ebben reménykedem én is, azt hittem ez kiderül a leírásból. "mint egy könnyű, tavaszi nátha" :)

2018. jan. 16. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!