Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Köztudott, hogy a Fidesz-KDNP...

Köztudott, hogy a Fidesz-KDNP a legerősebb párt a sok közül, annyi a kérdésem, milyen értelmes programmal tudja meggyőzni szavazótáborát, hogy rájuk tegyék azt a bizonyos X-et, miért jó, vagy miért nem a Fidesz-KDNP?

Figyelt kérdés
Pozitív, negatív érveket elfogadok, válaszotokat előre is köszönöm!

2018. jan. 21. 12:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
11%
Nem ígéretek kellenek (ígérgetni a legkönnyebb), hanem eredményeket kell letenni az asztalra. Leszorított infláció, alacsony munkanélküliség, erősen növekvő minimálbér és reálbérek, 15%os SZJA, családi adókedvezmény, hatalmas egészségügyi fejlesztések, épülő szuperkórházak, kiemelt bérfejlesztés az egészségügyi szektorban, rövidülő várólisták (az egyik legrövidebb az OECD-ben), többhullámú rezsicsökkentés, folyamatosan csökkenő eladósodás, történelmileg alacsony állampapírkamatlábak, Brüsszel túlközpontosító-migránsdeportáló szándékai elleni küzdelem, magas gazdasági növekedés, töretlen export-offenzíva. Ezek a tények.
2018. jan. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%

"Majd folytatjuk"

Ennyi. Ez a programjuk. 2010-ben felállítottak egy szépnek tűnő kamu programot, aminek a felét meg se csinálták, a maradéknak meg egy része erősen kérdőjeles ( pl: tény hogy visszafizették az IMF hitelt, de ezt a 3000 milliárdos manyup pénzből amit tőlünk vettek el, illetve felvettek helyette magasabb kamatú orosz és kínai hiteleket ).

Ezek után 2014-ben azt mondták hogy most már megteremtették a stabil alapokat a fejlesztéshez, rendbehozták amit az MSZP tönkretett ( 4 év kormányzás után még tudtak "elmúlt 8 évezni" ), most már kezdhetik a nagy mértékű fejlesztést. Nem volt programjuk, közölték hogy folytatják az eddigieket és megkezdik az oktatás és az egészségügy "eddig soha nem látott mértékű fejlesztését" ( igazából tényleg nem láttunk még ilyen mértékű fejlesztést, csak az a baj hogy ezt nem pozitív értelemben kell nézni ).

Idén ugyanezt mondták. Megteremtették az alapokat, most folytatják az eddigieket és kezdik a rekord méretű fejlesztéseket. Tehát nincs programjuk.

2018. jan. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
10%
Miféle magasabb kamatú orosz meg kínai hitelek??? Hozzál már valmi konkrét infót kamatlábbal, időponttal, felvett összeggel... (Nem fog menni.)
2018. jan. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Soros
2018. jan. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

A program annyi, hogy "folytatjuk"....

Magyarán:

1. Eddig soha nem látott lopás sorozattal a víz alá nyomják a még felszinen fuldokló ellehetetlenített dolgozó réteget

2. A foci sokkal nagyobb mértékű támogatása

3. A milliárdos baráti kör intenzívebb támogatása

4. A közmunkások nagyobb fokú felhasználása az újgazdag fidesz réteg személyes kiszolgálására

5. Egypárt rendszer kialakítása, a választás szükségtelenné tétele

6. A nyugdíj, rokkantsági járulékok eltörlése

7. Elősegíteni a még valamihez konyító orvosok, eü dolgozók, fiatalok külföldre menekülését

8. A rejtett erőforrások elszaporítása és kitömése pénzzel

9. Menekültek behozatala

10. Soros misztikumok felvétele hungarikumnak

11. Saját, és baráti családok soronkivüli, folytonos megsegítése közpénzekből.

2018. jan. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

az első kommentjére reagálnék


"Leszorított infláció, alacsony munkanélküliség, erősen növekvő minimálbér és reálbérek, 15%os SZJA, családi adókedvezmény, hatalmas egészségügyi fejlesztések, épülő szuperkórházak, kiemelt bérfejlesztés az egészségügyi szektorban, rövidülő várólisták (az egyik legrövidebb az OECD-ben), többhullámú rezsicsökkentés, folyamatosan csökkenő eladósodás, történelmileg alacsony állampapírkamatlábak, Brüsszel túlközpontosító-migránsdeportáló szándékai elleni küzdelem, magas gazdasági növekedés, töretlen export-offenzíva. Ezek a tények.

"

1. a közmunka csak pénznyelő, ezzel a hatékonysággal, ahogy a kormány csinálja;

Alacsonyanan tartott bérekkel és nagy kedvezményekkel csalogatja a kormány a multikat, hogy ide telepítsék a gyáraikat. Nem tudom, hogy te hogy vélekedsz, de nem szeretném, hogy pár év múlva az szerepeljen a ruhákon a "made in banglades" helyett, hogy "made in hungary"


2. A 15%-os SZJA az olyan játék a számokkal, mint a rezsicsökkentés. A gáz ára csökkent, viszont a "szállítás, üzemeltetés" ára ugyan annyival nőtt, szóval neked ugyan azt az összeget kell visszafizetned. Az adókat a te fizetésedből vonja le a munkáltató, szóval lehet, hogy itt csökkentett, viszont amott meg növelt, szóval szép és jó de ugyan annyit kapsz készhez mint azelőtt


3. A hatalmas fejlesztésekről nem hallottam, és szuperkorházakat se láttam még, de 1. a meglévőeket kellene felújítani, 2. ezek a szuperkorházak magánkorházak lesznek? valamit linkeljetek légyszi erről, mert ez a nagy egészségügyi fejlesztés így 8 év után meglepett


4. sajnos erről a várólistásról se hallottam még, de hogyha azt nézik, hogy hány ember van a várólistán, és nem azt, hogy az az ember mikorra kerül sorra, annak semmi értelme, mert lehet, hogy mondjuk máshol 300 ember várakozik, mégis hamarabb ellátják őket, mint nálunk 100-at.


5. egyre kevesebb az orvos... Szóval ha te 10 almát nem 10 gyerek között osztassz szét hanem öt között, akkor akkor egy gyereknek 2 almája lesz, az eddigi 1 helyett


6. a rezsicsökkentésről már írtam, hogy csak a számok tologatása


7. ez a folyamatosan csökkenő eladósodás tök jól hangzik, a pár milliárdos kínai és orosz hitel után (lsd.: Paks és a Belgrád-Budapesti vasútvonal)


Ezekre szerettem volna reagálni, remélem elég lesz, amik kimaradtak "tények" is hasonló elveken működnek, ha valakinek van kedve akkor tovább elemzgetheti őket, illetve ez az én véleményem volt, bocsi, hogyha valami hülyeséget írtam, akkor javítsatok ki.

2018. jan. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

1. Nekem semmi bajonm azzal, ha bármilyen árucikken az szerepel, hogy "made in hungary". Egyébként teljesen tévesen látod a dolgokat, egyáltalán nem a textilipar a húzóágazat Magyarországon, és nem is lesz az.


2. Nem, a 15%os SZJA valódi adócsökkentés, nevetséges ezt játéknak minősíteni.


3. Nem, ezek állami kórházak lesznek, a google a barátod, ha nem tudsz róluk semmit. (De akkor minek szólsz hozzá?)


4. Nem azt nézik, hanem hogy milyen hamar kerülsz sorra.


5. Magyarországon több az egy főre jutó orvosok száma, mint Nyugat-Európában.


6. Nem igaz, valódi megtakarítás, amit követhetsz a számlákon is.


7. Folyamatos a csökkenés, és ezen nem változat az sem, ha majd később veszünk fel újabb hiteleket.

2018. jan. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

"Magyarországon több az egy főre jutó orvosok száma, mint Nyugat-Európában."


Ugye, most viccelsz???

Ne mondd már nekem, hogy itt "jobb" a helyzet, mert HAZUDTOK!!!

Betegszállító vagyok, kollégámmal elmentünk a Kenézi kórházba az időseket vizsgálatokra szállítani, az ott dolgozó ismerősöm mondta, hogy egyre kevesebb a szakorvos, nővérekből is nagy a hiány, mert nevetségesen alacsony fizetésért van, hogy több, mint 24 órát húznak le, mindig helyettesíteni kell a másikat, és vannak, akik leléptek, mert már nem bírták, hogy alacsony fizetésért, hulla fáradtan gondozni kell a betegeket, sokszor már nem tudtak a munkára koncentrálni, megelégelték és elhúztak külföldre!

A másik, meg bementem az egyik WC-be, és szomorúan tapasztaltam meg, hogy a WC-n sem ülőke, sem WC papír nem volt biztosítva, ráadásul a WC mellett egy vízzel teli vödör volt, a vakolat belül omladozik, malterral van csak kifoldozva a nagy tátongó lyuk, de nem volt bemeszelve, a csempe repedezik, törik lefele, sok helyen hiányos, a szag meg elviselhetetlen!

2018. jan. 24. 19:07
 9/25 A kérdező kommentje:

"Nem igaz, valódi megtakarítás, amit követhetsz a számlákon is."


Semmit nem takarítottam meg... semmit!


"Folyamatos a csökkenés, és ezen nem változat az sem, ha majd később veszünk fel újabb hiteleket."


Az Orbán kormány által felvett orosz és kínai hitelt mikor fogod visszasz***ni?

2018. jan. 24. 19:11
 10/25 anonim ***** válasza:

"k a kórházi ágyak száma

– az elmúlt évtizedben bekövetkezett csökkenés ellenére –, az ágyak kihasználtsága, valamint

az 1000 lakosra jutó orvosok száma jóval magasabb az EU-átlagnál."


[link]

2018. jan. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!