Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem támogatja a kormány a strucc- és kengurutenyésztést, amikor ezek jövedelmező és környezetbarát húsállatok lehetnének?

Figyelt kérdés
A strucc a marhára hasonlító hússal rendelkezik, és sokkal kevesebbet eszik, mint egy emlős. A kenguru is marhahúsra hasonlító hússal bír, de legelés közben nem tépi ki a füvek gyökerét, és kevesebb metánt szellent.

2018. jan. 22. 23:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom mert még kevesen ismerik őket, és sokan idegenkednek tőle.


Nekem is jópofák ezek az állatok, és olvastam róla, hogy milyen biológiai okokból fogyasztanak kevesebbet például a nálunk hagyományosabb marhánál. Talán egy baloldali kormány nyitottabb lenne az ilyen fejleményekre. Olvastam szabolcsi gazdákról, akik magánúton megpróbálták a strucctenyésztést, miután nem volt pénzük több marhát tartani. Nekik bevált.

2018. jan. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%

Én ettem már kengurusültet étteremben és nem volt valami fényes.

Olyan, mint a cipőtalp és pézsmaíze van.

2018. jan. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%

A strucc nem ad tejet, ad egy tojást ami nem praktikus mivel elég nagy, kifőzni meg miben főznék az emberek bográcsban órák hosszat? a másik a baromfival ellentétben ritkán tojnak.


A kenguru pedig védett állat

2018. jan. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2%
Mert
2018. jan. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Én már kóstoltam mind kengurut, mind struccot. A strucc kb. a pulyka és marha íze között van, a kenguru szinte teljes egészében marha, csak kicsit édeskésebb. Étteremben is ettem, meg egyszer magamnak is sütöttem, amikor olcsón lehetett kapni a LIDL-ben. Abszolút nem volt cipőtalp-szerű.


A kenguru testhőmérséklete csak 32-35 fok, a méhlepényes emlősökével szembeni 36-37 fokkal, ehhez kevesebb tápanyag kell neki, és nem úgy legel, hogy kitépi a füvek gyökerét, a szellentése is kevesett üvegházgázt tartalmaz.


A strucc kb. egy nagy csirke, kevesebb ételellel is beéri, mint egy emlős, tényleg jövedelmező.

2018. jan. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
Nincs neki olyan pajtása, aki ezzel foglalkozik. Érted.
2018. jan. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Fel kéne már végre fogni, hogy nem a szocilaizmusban élünk, az államnak nem kell támogatnia minden sz*rt. Ha struccot akarsz tenyészteni hajrá, senki nem tart vissza, arra költöd a pénzed amire akarod.
2018. jan. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

1. 00:11-nél a pont.

2. Egyébként miért kéne támogatni? Örülj, ha nem tiltják.

3. A marhatartás jól gépesíthető, ipari méretekben is működik

4. Ennek van hagyománya, erre van nagyobb kereslet

2018. jan. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyik nagytestű állat tenyésztése sem környezetbarát, a marháé egyébként különösen nem az (húsmarhát egyáltalán nem kéne tartani szerintem), ilyen szempontból a legjobb a hús a csirke. (Az "készül" el a leghamarabb és így ott a legjobb a szükséges takarmány és a kapott hús/zsír aránya.)
2018. jan. 23. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ha ilyen jövedelmező akkor miért nem vágsz bele?
2018. jan. 23. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!