Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet itt bármikor is...

Hogy lehet itt bármikor is kormányváltás, ha Orbán Viktor csírájában elfojtja annak lehetőségét?

Figyelt kérdés

Bulvár, hazugságok, lejáratókampány, ÁSZ, választási törvények stb...


Másrészt meg a Fidesznek akkora hálózata van már, elképzelésem nincs hogy egy ekkora hálózatot hogy lehet bármikor is megbuktatni, tv csatornák jelentős részétől kezdve rengeteg vezető vállalkozásig, minden állami szerv élén, mindenütt minden narancs.



2018. jan. 27. 22:19
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
22%
Hogyan lehet a Fideszt leváltani? Nagyon egyszerű! Ha találsz jobbat nála!
2018. jan. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudom, hogy ebbe esetleg belegondoltál e úgy mellékesen, vagy most új dolgot mondok e, de kellene egy párt ami jóval több szavazatot kap mint a Fidesz. Lehet szavazni nem? Szóval a Fideszt le lehetne váltani, maximum csak csak nem fogják tudni.
2018. jan. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
13%
nem kell jòval több, ha egyetlen szavazattal kap többet már az is elèg
2018. jan. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
9%
Az a baj én elég tájékozatlan vagyok... nem elég egy kormányváltáshoz az, hogy valamelyik ellenzéki párt több szavazatot kap?
2018. jan. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 A kérdező kommentje:

# 25/25 Időpont ma 11:19


Azt a témát vetettem fel hogy Orbán egy hatalommániás ember, aki megfutott, és nem tud veszíteni, és mostanában egyre mélyebbre süllyed a kormányváltás lehetőségének a megakadályozásával.


Pl. nyílvánvaló hogy a Jobbiknak esélye sincs legyőzni a Fideszt, de Ásztól kezdve hazug lejárató kampányokon át mindent bevetettek hogy szétverjék a Jobbikot, és szerintem ezt a rendszert már nem lehet emiatt leváltani. Vagy mostanában egyre több szó esett arról hogy az ellenzéknek a választókerületekben ki kellene egyeznie, és a legerősebb jelölt javára a többieknek visszaléptetni az embereiket, erre fel olyan törvénymódosítást hoztak, ami egy ilyen stratégiájú kormányváltást megakadályoz.


Ha befutna a momentum, azt is szétszednék médiával, hatalmukkal, stb.. És a hazugságokkal lejáratódnának ők is. De ha mégis oda kerül a helyzet (amire egyre kisebb esély van) hogy 1 szavazattal többet kapjon valamelyik ellenzéki párt, akkor én Orbán személyiségéből kiindulva, nem tudom elképzelni hogy átadják a hatalmat.



Többen is céloztak rá, hogy ennek a rendszernek vagy akkor lesz vége ha Orbán kiöregszik a politikából, vagy ha erőszakosan veszik át a hatalmat. Mindenesetre egyik forgatókönyv sem ígér sok jót, Orbán még hosszú évtizedekig maradhat a politikában, erőszak meg biztos nem tesz jót az országnak.

2018. jan. 28. 11:30
 26/67 anonim ***** válasza:
54%
Amikor jóval többet írtam arra gondoltam, hogy verhető lenne a Fidesz a szavazáson. Maximum mint mondtam, nem lesz rá képes az ellenzék.
2018. jan. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
87%

"nyílvánvaló hogy a Jobbiknak esélye sincs legyőzni a Fideszt, de Ásztól kezdve hazug lejárató kampányokon át mindent bevetettek hogy szétverjék a Jobbikot, és szerintem ezt a rendszert már nem lehet emiatt leváltani."


Mért nincs? Tiltják a fizika törvényei, hogy rájuk szavazzon akár az összes szavazó?

2018. jan. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
54%
Orbán Viktor ellenzékből úgy nyerte meg a választást, hogy a mainál sokkal erősebb ballib média és gazdasági fölény volt, és a Fideszt egyáltalán nem kérdezték meg az általa megnyert választások előtt arről, milyen választójogi törvényt szeretne, abban indult, amit ellenfelei összehoztak. Tessék utánacsinálni.
2018. jan. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
79%
Köztudott, hogy a Napunk még kb. 5 milliárd éven keresztül fog minket melegíteni, mire vörös óriássá változik és felperzseli a földet. Azonban balliberális politikusok azt találták, hogy már közel sincs ennyi időnk hátra, mert Orbán eladta a napunk hidrogén készletét, egy részét a kínaiaknak és az oroszoknak, másrészt ezzel fizették le a migránsellenes szervezeteket, hogy száljanak szembe Brüsszellel. A legutóbbi genetikai vizsgálatok alapján kiderült a szocializmus genetikai háttere is - a lajhárt sikerült keresztezni a szarkával.
2018. jan. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 A kérdező kommentje:

# 29/30 Időpont ma 12:44


Kicsit ironikus hogy pont a 2010-es választásokat hozod fel, amikor Orbán Simicskától milliárdos tiltott pártfinanszírozást kapott. Lehetne taglalni hogy mennyire volt szabad akkor a média, és ma mennyire az, de szerintem azt ti is beismeritek, hogy a Fidesz azokat a dolgokat, amik őket győzelemre vitték most sorra tiltják be. Ilyet a baloldal nem csinált. Ahogy írtam, a Fidesz minden lehetséges forgatókönyvet megsemmisít ami a bukásához vezethetne, figyelmen kívül hagyva azt hogy mi demokratikus, és mi nem.


Észak Koreába is lehet az ellenzékre szavazni, akkor miért is nem váltják le a diktátort? Azért ennek vannak árnyalatai, mi meg az Észak Koreai rendszerhez közeledünk.


Másik probléma meg az, hogy Orbán pszichés állapotából kiindulva, nem hinném hogy benyel egy vereséget. Még vitára sem mer kiállni (pedig 2010 előtt voltak viták). Szerintem ha veszítene, mindent bevetne hogy megtartsa a hatalmat.

2018. jan. 28. 13:53
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!