Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem csak a kivándorlás, hanem...

Nem csak a kivándorlás, hanem a férfitöbblet miatt is van ekkora népességcsökkenés Magyarországon?

Figyelt kérdés

Ugye van egy általános kivándorlás, mindkét nem részéről. Csak az a probléma, hogy nem egyenlő arányban jönnek haza férfiak és nők. Tehát én személy szerint nem is ismerek olyan nőt aki kiment és visszajött. Aki nőként kiment, az kint elkelt, és jól él, könnyen be tudott illeszkedni. Elvégre egy nőt a szépsége és a fiatalsága alapján ítélnek meg mindenhol. A férfiak esetében más, ott sokan csak azért mennek ki pár évre, hogy összeszedjenek egy itthoni lakásra, vagy egy BMW-re pénzt. Ugye az a férfi akinek nincs egzisztenciája az nem is férfi, az egy nagyra nőtt gyerek egy óriásbébi, legalább is a társadalom és a nők szemében. Na most, ezt az egzisztenciát, annak aki nem örökölt, sokkal-sokkal könnyebb és gyorsabb kint megteremteni, mert kint baromi jó a bér/ár arány, ami itthonról nem mondható el. Tehát a férfiak egy jó része pár év múlva vissza is jön, amikor már elég pénzt gyűjtött. De a nők nem, azok végleg kint maradnak, beházasodnak egy külföldi férfihez és ennyi. Férfiként meg ez nem így megy, ott csak egy "balkáni vendégmunkás" vagy magyar férfiként, semmivel sem vagy különb mint a szerb, román, ukrán vendégmunkások. Egy senki vagy. És egy senkivel külföldi nő nem áll szóba.

Viszont ennek a folyamatnak meg az lett az eredménye, hogy a szaporodó képes korosztályban jóval több férfi halmozódott fel Magyarországon (és egész Kelet-Európában). Férfi meg férfivel ugye nem szaporodhat. Rengeteg olyan férfit ismerek aki szívesen vállalna gyereket, de egyszerűen nincs nő, az a kevés nő ami van, az is mind foglalt. Ez is lehet az oka annak, hogy Magyarországon és egész Kelet-Európában ilyen kihaló félben lévő, elöregedő társadalom van? Egyre több a nyugdíjas, egyre kevesebb a fiatal, nincs utánpótlás.



2018. febr. 5. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem csak a kivándorlás miatt? Amiatt aligha, kb. '81 óta csökken az ország lakossága.
2018. febr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Amit írsz az részben igaz, de nem csak ez az oka. Nekem az a tapasztalatom, hogy a magyar nőknek egyszerűen nem kellenek a magyar férfiak. Több társkeresőn is fent vagyok, az ottani nők még csak válaszra se méltatják a a magyarokat, de a külföldieknek meg egyből visszaválaszolnak. Ha nem vagy valami divat bzsi vagy réti néger esélyed sincs, mehetsz a levesbe. Persze a gazdagoknak nincs ilyen gondjuk, rájuk harapnak, de ha te egy átlagos pasas vagy átlagos adottságokkal, nincs 30 centis f.shzod, akkor még csak szóba se állnak veled.
2018. febr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Ebben a nagy jólétben a dübörgő gazdaságunkal azok akik nem fényesre nyalt popsival születnek nem akarnak gyereket csinálni, hogy megóvják azt aki még nem is létezik olyan dolgoktól amikben ők már benne vannak. Teljesen megértem. Én sem fogok.
2018. febr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na jó de most komolyan. Jobb a levegő külföldön. Lehet.
2018. febr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nem. Ebben a nagy jólétben a dübörgő gazdaságunkal azok akik nem fényesre nyalt popsival születnek nem akarnak gyereket csinálni, hogy megóvják azt aki még nem is létezik olyan dolgoktól amikben ők már benne vannak. Teljesen megértem. Én sem fogok."


Akkor a nyugatabbra is öregedő társadalmat mivel magyarázod?

2018. febr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hangulat?
2018. febr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Hangulat?"


Milyen hangulat? Mivel ott nem ez az oka amit írtál feljebb, és mégis öregszenek.

2018. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Nincsen nagy férfitöbblet:)

Ezt a tényt több szociológus is mondta személyesen nekem. Vagyis nincsen nőhiány. Kb pár ezerrel van több férfi ami elsőre rosszul hangozhat de ez országosan egyáltalán nem vészes.

A másik: latszik nem ismered a valóságot. Ez nem igy működik ha a férfi elég pénzt gyűjtött külföldön akkor hazajön. A tapasztalat az hogy nem jönnek haza:/

2018. ápr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!