Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan szavaznak a vakok?...

Hogyan szavaznak a vakok? Hogyan ikszelnek?

Figyelt kérdés

2018. febr. 9. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérhetnek segítséget, pl. hozzátartozó bekísérheti a szavazófülkébe, ha egyértelmű, hogy ő szeretné. Valaki nem tolakodhat be azzal akivel együtt megy, ezt a szavazatszámláló bizottságnak meg kell akadályoznia.

Az is lehet, hogy van egy sablon, amit használhatnak. Ezt még sose láttam, mert egy vak ember sem jött szavazni, vagy ha igen, akkor személyes segítséggel tette. Legalábbis abban a szavazókörben, ahol én szoktam szavazatot számlálni.

2018. febr. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert épp nemrég volt egy műsor, amiben mondták, hogy milyen sok ember vak. És jön a szavazás, mondták, hogy a tájékoztató elérhető Braille-ben. De sokat ér valaki, ha el tudja olvasni, ha nem látja, hova ikszeljen.
2018. febr. 9. 23:53
 3/6 anonim ***** válasza:
18%
Egy teljesen üres lapra, tetszőleges helyre behúzzák az ikszet, majd utólag nyomtatják oda az X mellé a megfelelő párt nevét.
2018. febr. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

"milyen sok ember vak."


Bizony de mégis segítenek egymásnak helyesen ikszelni. :')

2018. febr. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mint mondtam, vagy segítő, vagy sablon (vagyis egy braille írásos lap, amit a szavazólapra kell tenni, és azon kivágott körök, ahol az x helye van.

Ha braille írásos szavazólap lenne, az ugye nagy eséllyel megsértené a titkos szavazáshoz való jogot, mert könnyen előfordulhat, hogy egy szavazókörben csak egy vak szavazna, (többnyire még annyi sem), így nem kell sok ész hozzá, hogy kiderüljön a "turpisság".

2018. febr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz, értem.
2018. febr. 10. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!