Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok szerint, akik szerint...

Azok szerint, akik szerint "ide úgyse akar jönni senki" miért erőlködnek a brüsszeli politikusok, és miért fenyegetnek bennünket mindenféle büntetéssel?

Figyelt kérdés

Mi értelme van erőltetni valamit, amit se a migráns, se a célország nem akar?

Az elhatározás elég erősnek tűnik :


Állandó és automatikus áthelyezési mechanizmus, küszöbérték nélkül


Annak érdekében, hogy a tagállamokat a szabályok betartására ösztönözzük, a szabályokat megsértő tagállamokra irányuló KÉNYSZERÍTŐ INTÉZKEDÉSEKET határoztunk meg. A területükre áthelyezett kérelmezők fogadását megtagadó tagállamok esetében KORLÁTOZZÁK AZ UNIÓS FORRÁSOKHOZ VALÓ HOZZÁFÉRÉST, és nem tennék lehetővé számukra, hogy uniós forrásokat használjanak fel olyan kérelmezők visszaküldésére, akiknek elutasították a menedékjog iránti kérelmét.


[link]



2018. febr. 12. 16:02
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

#15 "Szerinted hogy kéne eldönteni egy kérdést, ha 28 tagból 2-3 akadékoskodik (hasra ütöttem)?"


Úgy ahogy a miniszterelnökök tanácsa döntött egyhangúan: Mindenki annyit fogad be amennyit akar.


Ugyanis NEM az a demokrácia, hogy addig szavaztatunk, ameddig az előre elvárt eredmény nem jön ki.


Hol van itt a tolerancia, meg az eltérő véleményhez való jog?

Ha egy ország nem akar nagyszámú bevándorlót, akkor legyen joga nem akarni...

Aki meg akar, az meg annyit fogadjon be, amennyit akar.


Ha Európa valóban arról szól, hogy az erősek rákényszerítik az akaratukat a gyengébbekre, akkor ALAPOSAN át kell gondolni az egészet.

Ugyanis ANNYIT nem ér az a kis alamizsna meg folytonos megaláztatás, hogy mindenre csak automatikusan rábólintsunk.

2018. febr. 12. 20:56
 22/24 anonim ***** válasza:
76%
Én nem tudom milyen rákényszerítésről beszélsz, amikor a kérdésben a tagállamok nagy többsége egyetértett. 4 ellenszavazat volt, 1 tartózkodás, 2 ország fordult bírósághoz a szavazás után, akik aztán elvesztették a pert. És ennek ellenére, hogy meg lett szavazva, nem igazán indult be a folyamat. Tényleg érezhetően nagy a kényszerítőerő.
2018. febr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Shai-Hulud ***** válasza:
69%

"Hol van itt a tolerancia, meg az eltérő véleményhez való jog?"

Bármelyik tagországnak joga van az eltérő véleményhez, és annak kinyilvánításához. Mint ahogy az meg is történt.


"Ha egy ország nem akar nagyszámú bevándorlót, akkor legyen joga nem akarni... "

Joga van nem akarni. Ezt senki se vonta kétségbe. Viszont a közös döntést akkor is kötelező végrehajtani, ha nem akarja.


"Aki meg akar, az meg annyit fogadjon be, amennyit akar."

Mindenki annyit fogad be, amennyit a közös megállapodás alapján be kell fogadnia.


"Ha Európa valóban arról szól, hogy az erősek rákényszerítik az akaratukat a gyengébbekre, akkor ALAPOSAN át kell gondolni az egészet. "

Nem. Az Európai Unió jelen formájában arról szól, hogy felzárkózási támogatásokkal TÁMOGATJUK a rászoruló országokat, amelyek cserébe vastagon tojnak a rájuk (is) vonatkozó rendelkezések betartására.

Ebben a formájában valóban nem túl működőképes a dolog.


Orbán előtt nem volt arra precedens, hogy valamely tagország egyszerűen nem tartja be a közös határozatokat, és láthatólag az EU nincs is erre felkészülve. Gyakorlatilag nincsenek a rendszerbe beépítve a megfelelő szankciók, ezeket most próbálják kialakítani - és ezt Lengyelország és Magyarország nagyon jól ki is használja.

Mindazonáltal látszik, hogy a lengyelek már inkább elkerülnék a retorziókat, de Orbán még nem ismerte fel, hogy ebben a szituációban nem ő az erősebb kutya.

Illetve nem érdekli. Van egy jól megvezetett szavazótábora, amely jó eséllyel hatalomban tartja, csak arra kell vigyáznia, nehogy az EU valami komoly büntetéssel (pl. 7. cikkely) sújtsa az országot, mert ha egyszer elapadnak a támogatások.......akkor nem csak lenyúlni nem lesz mit, de az ország működőképességét is nehéz lesz fenntartani.

2018. febr. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
58%

Épp azért "erőltetik", mert egyik fél sem akarja. Ha akarnák, nem kellene "erőltetni".


Amit írsz, az gyakorlatilag megegyezik Soros György érvelésével (Soros György: This Is Europe’s Last Chance to Fix Its Refugee Policy. Foreign Policy, 2016. július 19.), amit a 2016-os javaslataiban leír. Ebben ugyanis a Magyarországon terjesztett hazugságokkal ellentétben tételesen és szó szerint kiáll a kvóta ELLEN, hangsúlyozva, hogy a menekültkrízis kezelésében való részvételnek csakis önkéntesnek szabadna lennie a tagállamok részéről, méghozzá nemcsak a tagállamok, hanem A MENEKÜLTEK ÉRDEKÉBEN is.


Azaz: miért kényszerítenék őket, ha nem muszáj, olyan országokban letelepedni, amelyekben:


1. nem látják őket szívesen

2. ők maguk sem szeretnének letelepedni

3. nincs semmilyen terv vagy társadalmi gyakorlat az integrációjukra


Szóval valóban, ez egy olyan helyzet, ami sem a befogadónak nem jó, sem a migránsnak.


Miért "erőltetik" mégis?


1. Mert egyedül nem bírnak velük. Túl nagy a számuk ahhoz, hogy az alapos vizsgálatuk két éven belül befejeződjön (márpedig ameddig ki nem vizsgálták ügyeiket, nem tudni, ki a menekült és ki az illegális bevándorló köztük, és folyamatos nemzetbiztonsági kockázatként vannak jelen Európában).

2. Mert megtehetik, ugyanis vállaltuk a csatlakozási szerződésben, hogy a központi döntéseknek alávetjük magunkat. Ezért is indult kötelezettségszegési eljárás ellenünk, mert ez bizony KÖTELEZETTSÉGÜNK lett volna.

3. Mert nemcsak gyorsabb, de alaposabb elbírálást és nemzetbiztonsági átvilágítást jelentene, ha szétosztanák őket, és különböző hatóságok vizsgálnák kisebb csoportokban a kérelmeiket.

4. Mert azidő alatt is, míg a kérelmük elbírálásra kerül, könnyebb őket szemmel tartani, megfigyelni, ha kisebb csoportokban vannak. Így kisebb biztonságpolitikai kockázatot jelentenének Európára nézve.


Ezzel együtt a kvóta természetesen nagyonis vitatható, ahogy vitatja is Lengyelország, Csehország, Szlovákia, számos európai politikus, elemző és értelmiségi, sőt, a nálunk sokat átkozott Soros György is.


Nem az a baj, hogy vitatják - vitatni lehet. Csak hazudni, rágalmazni, félrevezetni, gyűlöletet szítani nem kellene...

2018. febr. 13. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!