Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem küldik iskolába a...

Miért nem küldik iskolába a közmunkásokat?

Figyelt kérdés

Ha iskolába terelnék őket és hiányszakmákat oktatnának nekik az nem lenne jobb?

A 8 általánost végzettek ilyen tanfolyamok,képzések indulnak, a szakmunkásoknak ilyenek, az érettségizetteknek amolyanok, a diplomásoknak meg..


Akkor a versenyszférában dolgoznának,termelnek,adóznak,stb.



2018. febr. 14. 10:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%
Azért, mert sokszor fölösleges lenne elküldeni őket. Ahogy előttem írták vannak olyan területek, ahol közmunkán kívül nincs más munkalehetőség, hiába tanul bárki bármit.
2018. febr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
16%
"Akkor a versenyszférában dolgoznának,termelnek,adóznak,stb.". Ha ott akarnák akkor eleve nem a állami szférába helyezkedtem volna.
2018. febr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
62%

Mert nem cél az, hogy valaha is kitörjenek a rabszolgasorsukból. Ha túlzottan kiokosodnak, a végén még önálló véleményeket formálnának, s esetleg nem oda szavaznának, ahova kell.


A közmunka, ami valaha jó ötletként indult, mára a gyakorlatban a rabszolgaság legalizálására lett felhasználva.


Ha egy közmunkás kitanulna, a végén még elvárná a minimálbért a munkájáért, amit nem érdeke odaadni a pártállamnak, hiszen akkor kevesebb jut az oligarchák, a pártállami elit zsebébe (amikor közpénzről van szó, bizony ugyanazon fazékból eszik a közmunkás, a közalkalmazott és a közpénzt síboló Fidesz-oligarcha, és nekik az az érdekük, hogy a közmunkás csak kávéskanállal majszolgasson abból a kondérból, amiből ők Mészáros Lőrinceket etetnek óriás-merőkanállal!).


A közmunkás szellemi és fizikai szegénységben, nyomorban való megtartása alapvető pártállami érdek, mivel így a minimálbér töredékéért is foglalkoztatható hosszú távon is, és még meg meg is köszöni a nagyságos uraknak, hogy jutott egy kis konc neki is abból, amit már Andy Vajna, Demján, Tiborcz és Mészáros már nem bírt bekebelezni. Hálából vagy félelemből, hogy még ezt a kicsit is elveszítheti, pedig még le is szavaz a rabszolgatartóira.


Szóval a rezsimnek mindenképp az a jó, ha a rabszolgák kasztja nem tör ki a rabszolgaságból, és lehetőleg szellemi sötétségben is tartható, annak érdekében, hogy a minimálbér töredékéért is lehessen dolgoztatni és szavaztatni.

2018. febr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
22%

#8


Ki akar téged küldeni? Saját elhatározásodon múlik, mihez kezdesz magaddal. Nincs már diktatúra, ahol megmondják, mit csinálj.

2018. febr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
24%
Meg vannak ám rémülve itt páran a tanulás miatt. Még a végén el kellene menni dolgozni. Van egy ismerösöm életében nem volt rendes munkahelye. Közmunkán kitanulra a biztonságiőrséget vagy tíz éve azóta folyamatosan ebben dolgozik. Le a kalappal ő legalább a semmittevésből amit nsgyon szeret pénzt csinál és nem falevelet gerebjét ötvenért
2018. febr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én meg pont mennék, és nem küldenek sehová, pedig már többször jeleztem, kértem, könyörögtem, hogy emgem küldjenek el iskolába, én szívesen mennék! Évek óta közmunkán vagyok, közép végzettséggel, több szakmám is van, nem kellek sehová 50 évesen. Aki meg nem akar, azt küldik, már 1,5 év alatt kétszer is volt tanfolyamon, neki meg nem tetszik. Napi 4 órát elücsörgött a tanfolyamokon, volt amikor csak két órát, fél évet jól elvolt ott, én meg güriztem 8-10 órában közmunkában, ugyanazért a pénzért.
2018. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

16#

Nah, ez az igazi baj! Ha valaki ki akarna törni a sehova sem vezető közmunkából, azt gátolják... 50 évesen sajnos nagyon nehéz már elhelyezkedni, mert van egy erős életkori diszkrimináció az országban. A nyugdìjkorhatárt meg folyamatosan emelik közben, de aki már 5x-es (sőt már 40-45 évesen ez a helyzet) azt már "leìrják". Mondjuk a közfoglalkoztatottak jelentős része sajnos nem állná meg a helyét a versenyszférában, hiába küldenék őket tanfolyamra. Sokan nem rendelkeznek olyan mentalitással, munkamorállal stb. ami egy piaci munkahelyen alapvető elvárás. A közmunka pedig konzerválta sokaknál ezt az állapotot. Hamarosan viszont sok közfogis "útilaput" kap a talpára, mert leépìtik a közfoglalkoztatást, ugyanis túl sokba kerül és nem elég hatékony (finoman fogalmazva...). Ezek után, hogy hol lesz ezeknek az embereknek munkája, arra nincs válasz...

2018. febr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
17.Igen, így van sajnos. Pedig én szívesen vennék bármilyen tanfolyamot, az elhelyezkedésem érdekében.
2018. febr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem is bánnám, ha végre megszűntetnék, talán akkor több lehetőségünk lenne rendes állásra, ha nem is mindenkinek, de az emberek negyedére vagy harmadára valóban szükség volna. Nálunk vannak olyan munkakörök, amikben csak közmunkában foglalkoztatnak embereket, ilyen pl a portás, takarító, karbantartó, udvaros, a portásoktól elvárás a biztonsági őr végzettség, minthogy irodai munkánál tőlünk is elvárás a szakirányú végzettség, míg a rendes dolgozóktól nem.
2018. febr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Vidéki régiókban nem csak 8 általánosos emberek vannak közmunkán hanem éretségizettek is több szakmával rendelkezők csak ahogy előbb említve volt nincs mindenhol munkalehetőség egyéb vagy ha van is nem akarnak bejelenteni illetve sok helyen az utazás sem megoldható.Sok közférás hely is közmunkással van feltöltve.Úgy hogy a közmunka vidéken alternatíva lett.A képzések meg csak meghatározott szakmákra vonatkoznak amivel meg nem megy sokra mert itt még a takarítónői állás is kihalásos alapon üresedik.
2020. ápr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!