Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki elment külföldre, azok...

Aki elment külföldre, azok miért szavaznak onnan kintről ide, ahonnan elmentek a rossz életkörülmények miatt?

Figyelt kérdés
Az-odáig rendben van, hogy a kormány, meg az önkormányzatok röhögnek egy jót a markukban, minél több szavazat, már meg is van a jó kis helye, munkahelye évekre, meg a milliós fizetése. Na de az aki nem itt él, nem itt éli meg a mindennapokat, az miért okoskodik bele az itteni életbe amit nem itt él meg ?

2018. febr. 19. 22:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
51%

#10 ez azért csúnya volt, nem szégyelled magad? ő örül hogy a gyerekeinek jól megy a sora.


Máskülömben külföldön sokkal drágább a megélhetés, főleg a szolgáltatások. Itthon alig elég a számlákra a nyugdíjja, kint nem lenne elég az semmire szóval sokkal nagyobb terhet róna a családtagokra

2018. febr. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Én szégyelljem magamat, én tehetek arról ami ebben az országban folyik?
2018. febr. 19. 23:24
 13/19 anonim ***** válasza:
33%

#12

Annyiban tehetsz hogy egy tájékozatlan tanulatlan tróger vagy és az ilyeknek még szavazati joga is van. Már elnézést a kifejezésért

2018. febr. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Tényleg 5000Ft-ot keres egy takarító óránta? Érdemes kipróbálni.


Különben, azért szavaznak, mert minden valamire való országban ez egy alapvető jog. Azokban a "külföldi" országokban is, ahol éppen dolgoznak.


Aki nem Mo-on "éli meg" -ebben a pillanatban éppen- a "mindennapokat", az azért "okoskodik bele" a választásba, a szavazásba, mert ugyanúgy köze van ahhoz, hogy hogyan alakul a jövő, mint annak, aki Mo-on él -ebben a pillanatban éppen-.


Egy nap alatt fordulhat a helyzet, aki ma Mo-on él, mehet külföldre, és viszont.

2018. febr. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
# 13: elnézem neked amit írsz, mert nem ismersz. Csak, hogy jól tudjál aludni, és megnyugodjál, annyit elárulok neked, hogy ami miatt felhúztad magadat velem kapcsolatban, a 9-nek írt válaszom miatt, azt egy édesanyával beszélgettem már kb. 4 évvel ezelőtt, akinek a gyermekei 18 éve élnek egy másik földrészen. Szal ha sírni látsz egy asszonyt egy panel erkélyén, akkor fuss fel hozzá és köpd arcul, miattam. xD
2018. febr. 19. 23:43
 16/19 anonim ***** válasza:

Nekem majdnem 240 km-t kéne utazni, hogy szavazhassak. Az oda vissza 480 km. Amellett hogy elmegy rá egy teljes napon, belekerül alsóhangon 50 euróba ( kb 15 ezer forintba ) maga az utazás.

Tehát ha ez vigasztal, én nem fogok szavazni. Mondjuk azt elárulom, hogy ha szavaznék se a fideszre szavaznék, mert az ő állításukkal ellentétben nem "kalandvágyból" vagyok kint.

2018. febr. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Aki kiment, nem feltétlenül végleg ment ki. Ez is lehet egy ok. Vagy akár az is, hogy az itthon maradt családtagok ösztönzik őket.
2018. febr. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
67%

Én bevállalom azt, hogy elmegy rá egy napom, utazok 300 kilométert, de el fogok menni szavazni és addig fogok eljárni szavazni, amíg egyszer végre eltakarodik a fidesz oda ahova való.

És hogy miért szavazok nem otthon élve? talán, hogy egyszer legyen miért hazaköltözni és hogy addig is hátha megváltozna az otthon maradt szeretteim sorsa, mert amiket tőlük hallok és amiket a hírekben olvasok (nem mészáros vagy vajna féle híradásra gondolok), azok alapján innen is kötelességemnek érzem, hogy ha csak eggyel is, de több szavazat legyen a fidesz ellen.

2018. febr. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"de te pl. azért szültél, hogy skypon lásd a gyerekeidet, meg az unokádat"


Tudja a fene, sosem gondolkodtam azon, miért szültem. Tutti, nem azért, hogy ne unatkozzam majd vén koromban.


"te meg ülsz egymagadba a szobában?"


Mi van? Mi a fenéért ülnék egymagamban a szobában?


Ha a szomnszéd utcában élnének a gyerekeim, sem valószínű, hogy a hétvégén közös programokat csinálnánk.


"Amikor már nehezedre esik takarítani, bevásárolni, házimunkát végezni, akkor nem esne jól, ha a gyereked sietne a segítségedre"


Nem!


"arra vágysz, hogy 5000 FT-ért óránkét takarítónő járjon hozzád?"


5000 per óra takarítónő? Hol? Én ezret fizetek.

2018. febr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!