Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van olyan, aki hazafiságból...

Van olyan, aki hazafiságból inkább rossz életkörülmények között élne, minthogy ha lenne egy külföldi munka és arra jelentkezne?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 14:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
EZ elég nehéz kérdés, én magamnak is felvetettem már párszor. Szeretem a hazámat, szép az ország csak a vezetők szét...hadd ne mondjam ki. Nehéz ilyenkor dönteni. Én inkább kimennék külföldre, jól megszedném magam, nagyon jól, aztán hazajönnék vállalnék valami kis melót és itt élnék. Aztán mikor elfogy a pénz megint kimennék bár ez azért nem túl reális de ha lehetne akkor én így csinálnám.
2010. dec. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A gond, hogy ha valaki kimegy, az rájön, hogy milyen életkörülményeket tudna magának biztosítani és itt milyet nem.
2010. dec. 28. 15:05
 3/19 anonim válasza:
86%

Igen van. Én már dolgoztam Németországban több mint egy évet. Borzalmas, hogy mennyire megalázzák a külföldieket. Utána hazajöttem és itthon dolgozok azóta.


Közben kaptam egy "visszautasíthatatlan" ajánlatot, hogy menjek megint Németországba. Nagyobb fizetés meg minden. Én bizony viszautasítottam. Semmi kedvem még egyszer azt a tortúrát átélni: idegenek között, aik esetleg épp azzal szórakoznak, hogy azt hiszik, nem értesz németül és egymás között elmodanak téged mindenfélének. Este hazamész az albérletnek nevezett lyukba. Ott ülsz teljesen egyedül, távol a barátoktól. Én inkább beérem kicsit kevesebbel.

2010. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

"Csak egy korcs menne ki."

Már megint kezded a hülyeségeidet?

2010. dec. 28. 15:14
 5/19 A kérdező kommentje:

Nekem is van ismerősöm németországban, de neki teljesen jó. elérte azt, hogy műszakvezető legyen.

Egy másik rokonom pedig Amerikában dolgozott, de ott teljesen normálisak voltak vele.


Az nem lehet, hogy benned volt a hiba, hogy nem voltak barátaid. Mert ugye nem mindenki olyan a külföldiekkel mint jópár magyar.

2010. dec. 28. 15:17
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
Ha normálisan,józanul gondokodik,akkor kimenne külföldre. Emiatt nem korcs és nem is hazaáruló!
2010. dec. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem akinek van lehetősége kimenni és mégis itt marad az hülye és nem hazafias :D
2010. dec. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
18%

"Már megint kezded a hülyeségeidet?"


Dehogy, hiszen én írtam eddig az egyetlen értelmes választ.

2010. dec. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
38%

"Van olyan, aki hazafiságból inkább rossz életkörülmények között élne, minthogy ha lenne egy külföldi munka és arra jelentkezne?"


Igen van és mondok neked még valamit.

Ha azok az emberek is hazafiasak lennének, akik egyébként gyáván elmenekülnek, akkor nem ilyen vezetőink lennének, mert együtt el tudnánk őket kergetni és akkor a magyar ember munkájának a gyümölcse nem azok markát nyomná, akik rajtunk élősködnek, hanem megmaradna a magyar kezében, amit magának termel.

2010. dec. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Igen, én az USA iránti hazafiságomból inkább rosszabb életkörülmények között élnék, minthogy ha lenne egy külföldi munka és arra jelentkeznék :)

Mert sok téren az USA rosszabb mint mondjuk Kanada vagy Skandinávia, mégis szeretem, szeretni fogom, mikor kijutok, mert nem adom fel!

Így is lehet értelmezni, de én értem a lényegét is.


0 ilyen ember van. Aki nem megy ki annak nincs egy külföldi munka amire jelentkezhetne és kimehetne.


!!! Nincs az aki mondjuk min 1 évet nem nyomna le kint, ha azzal megmentené magát és a családját a csődtől, az összeomlástól. !!!

2010. dec. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!