Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberálisok hogyan vélekedne...

A liberálisok hogyan vélekednek az abortuszról, eutanáziáról és a halálbüntetésről?

Figyelt kérdés
(A háromnak gyakorlatilag semmi köze egymáshoz, ezzel tisztában vagyok.)
2018. febr. 22. 10:55
1 2 3
 21/22 anonim válasza:

abortusz: támogatom, viszont valamennyit enyhítenék a mostani szabályokon. De ugyanakkor szerintem több hangsúlyt kéne fekteni a felvilágosítára

eutanázia: szerintem is érdemes követni a holland mintát

halálbüntetés: ez egy igen kényes téma és szerintem jó válasz nem létezik rá ezért erre inkább nem válaszolnék

2018. febr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Késő válasz nagyon, de miért ne írhatnám le?

Abortusz:A felvilágosításra tényleg nagyobb hangsúlyt kéne fektetni, de az olyan esetekben mint a nemi erőszak vagy ha az adott nő vagy lány életét veszélyezteti a szülés akkor nagyobb haszna van mint vesztesége, akár az anyát akár a magzatot nézzük.

Eutanázia:A beteg beleegyezésével vagy ha a beteg pl.kómabában van akkor több orvos konzultálása alapján.

Halálbüntetés:Akárhogy nézzük, nagyon súlyos bűntettekre csak súlyosan mentális beteg pszichopaták és hozzájuk hasonló emberek képesek, így szerintem jobb őket kivonni a forgalomból mint megölni őket gyakorlatilag az elmezavaraik miatt. Viszont ezt az esetleges szabadlábra helyezés feltétele nélkül, hiszen ha nyomós okkal kerültek be oda akkor maradjanak is ott.

Ezeknek a dolgoknak pedig igen is van köze egymáshoz, mivel mindegyik egy élet megszakításáról szólnak.

Nekem ez a véleményem.

2018. nov. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!