Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha többet adózok, miért nem...

Ha többet adózok, miért nem kapok több jogot is?

Figyelt kérdés

Olvastam itt a kérdéseket, hogy milyen igazságos lenne a többkulcsos személyi jövedelem adó. Aki sokat keres, az egykulcsos adó esetén is többet adózik, de sokak szerint adózzon százalékos arányban is többet.


Legyen, csak akkor ha valaki adózik havi 40 ezret, én meg havi 400 ezret, akkor azért nem járna valamivel több jog is? Ugyanis 10x nagyobb arányban járulok hozzá a közteherviseléshez, így úgy érzem több jogom lenne eldönteni, hogy merre haladjon az ország.


Szóval oké, én szívesen leszek szolidáris és szívesen fizetek (arányaiban és abszolút értékben is) többet, mint a szegényebbek, de akkor azért hagy szóljak már bele jobban, hogy mire költik azt a halom pénzt, amit befizettem. Én szívesen adok bele többet, ha szükség van rá, de akkor abból ne stadiont építsünk, meg filmeket rendezzünk, meg sportolókat neveljünk és egyebek, hanem tényleg fordítsuk a gazdaság fejlődésére és munkahelyteremtésre. Mert ahol stadionra, filmekre, sportra (Olimpiára) van pénz, ott nem igazán tudom elhinni, hogy annyira nagy szükség van a többkulcsos adóból származó többletbevételekre.


Szóval visszatérve az eredeti kérdésre, én úgy érzem igazságosnak, hogy több befizetett pénzért cserébe több/nagyobb szavazati jogot kellene kapnom.

Mert egyébként mi ez már, hogy 10x annyi pénzt fizetek be, de cserébe ugyanolyan egészségügyi szolgáltatás jár, ugyanolyan hivatali bürokrácia, ugyanolyan kátyús utak, és ugyanannyi szavazati jog. Mintha kicsit palimadárnak lennék nézve, úgy érzem.


2018. febr. 22. 22:58
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
45%

"Ha már többet keresel, fizess dupla annyit az útlevélért, a BKV bérletért és az autópálya-matricáért, és ne merj panaszkodni, mert még így is több pénzed marad, mint aki keveset keres? Jó ötlet, nem?"


Nem akarlak megrémíteni, de ezt már több országban is felvetették, tehát fizetés alapú szolgáltatási rendszer, ahol a magasabb jövedelműek többet fizetnének az állami szolgáltatásokért. Be még nem vezették, mert a progresszív SZJA egyszerűbb.

2018. febr. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
De ha mindig mindenhol többet kell fizetnem, mert többet keresek, ahol lehet egyszerűbb lenne szimplán bevezetni, hogy minden munkáért mindenki ugyanakkora fizetést kaphat, és pont.
2018. febr. 22. 23:29
 13/36 anonim ***** válasza:
45%

Most szándékosan szórakozol? Mit nem lehet ezen érteni, aki keres bruttó 800 ezret annak ha levonnának 40%-ot még marad neki 480 ezer, lesz mit aprítani a tejbe így is bőven.

Ha valakinek a bruttó 150-ból vonnának 40%-ot, akkor marad nettó 90 ezer, akkor tejre is alig fogja futni.

Ezért van az, hogy az országok 90%-ában progresszív adózás van, mert tudják, hogy "gazdagék" csak luxusjavakra szórják a pénzüket, külön öngyilkosság amúgy, hogy Magyarországon egykulcsos adó van, mert még azt sem lehet mondani, hogy majd a magyar Riviérán költik a pénzük, meg a magyar autógyártók luxuskocsijaiból vásárolnak, vagy magyar divattervezők ruhakölteményeiből fognak válogatni, mert nálunk egyik sincs. Gyakorlatilag nálunk az egykulcsos adó arra jó, hogy külföldre pumpáljuk a pénzt.

2018. febr. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
22%

Sajnos nem fogod fel,hogy ha a kapitalizmust nem szabályozná az állam,akkor a sok telhetetlen ember nagyon rövid idő alatt rombadöntené.


Ha havi 400 ezret adózik valaki,az olyan magas bevétellel rendelkezik,hogy szerintem a jogait sem ismeri,annyira telibetojja.


Fel kell fogni,hogy vagy ilyen állam által szabályozott kapitalizmus van,vagy megbukik az egész.

2018. febr. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
38%
Ha már itt tartunk, a progresszív adózást nem azért szeretnénk sokan mert "igazságos" az csak mellékes pozitívum, hanem azért, hogy itthon maradjon az a pénz, nem utolsó sorban minél kisebb jövedelmű valaki annál nagyobb eséllyel fog itthon költeni, és nem külföldi luxusjavakra szórja a pénzét, ha valakinek otthagyunk háromszázezret a pénztárcájában, az igen, az szórni fogja, akinek otthagyunk pluszban húszat, az valószínűleg nem a Lamborghinire fog gyűjteni, hanem itthon vesz több és jobb minőségű élelmiszert vagy engedhet meg magának egy balatoni nyaralást.
2018. febr. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Kívánom neked, hogy egyszer léptessenek elő a munkádban vezetővé, kapj mellé egy 100.000-es fizuemelést, és kapj meg belőle 40.000-et, és ha esetleg egy pillanatra elszomorodnál, akkor majd a képedbe vágják, hogy mit szomorkodsz, más meg nem kapott semmit, és még így is több pénzed marad kenyérre.

A 60.000 forintodból meg vegyenek az egyik stadionba egy ülésmelegítőt.

2018. febr. 22. 23:42
 17/36 anonim ***** válasza:
45%
Először is ha tízszer annyit tud adózni valaki, akkor nagy eséllyel sokkal jobban is él, ami alapból előny. Másodszor pedig szerintem nagyon nehezen lenne kivitelezhető, (ha az lenne) hogy ez alapján döntsék el a jogokat. Harmadszor pedig ott van mondjuk Mészáros Lőrinc 120 milliárd Forinttal, (bevallom nem tudom, hogy ő hogyan, mennyit adózik) akkor ez alapján ő és a hasonlók dönthetnének mindenről.
2018. febr. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
27%

Jól pörgeted a demagógiát kérdező, de tudod mi a különbség, az emberek többsége bizony annak a negyvenezernek is nagyon örülne, te az a fajta tag vagy, akinek nem szimplán félig üres a pohár, még azt is úgy nézi, hogy "Lehet igazából az csak harmadáig van!" ha úgy vesszük.

A demagógiát meg ott kapcsolod turbó fokozatra, hogy "stadionba ülésmelegítő" igen értem én, hogy most burkoltan arra játszol rá, hogy ezt az emberek többsége ezt nem szereti, csak tudod a közpénz 99%-a nem is ülésmelegítőre megy egy, és ha úgy számolod, akkor abból a hatvanezerből 59999Ft-ot költenek oktatásra, egészségügyre, honvédségre stb. és 1Ft-ot az istenverte ülésmelegítőre, akkor én azt fogom mondni, költsétek!

2018. febr. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
49%
Pontosítok: Nem tudom, hogy Mészáros Lőrincnek mennyi pénze van, a 120 milliárdot (ennyire emlékszem) olvastam valahol, viszont a nagyon gazdagoknak ennyi erővel kb 1000x annyi joguk lehetne, mint a szegényeknek.
2018. febr. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

"Jól pörgeted a demagógiát kérdező, de tudod mi a különbség, az emberek többsége bizony annak a negyvenezernek is nagyon örülne, te az a fajta tag vagy, akinek nem szimplán félig üres a pohár, még azt is úgy nézi, hogy "Lehet igazából az csak harmadáig van!" ha úgy vesszük."


Csak egy pillanatra éld bele a helyzetbe!

Öt éven át keményen dolgozol, rengeteget túlórázol, sokszor hétvégén is dolgozol otthonról, és öt év után végre valahára előléptetnek. Amivel természetesen több felelősség is jár és több munka is, és kapsz érte mondjuk bruttó 150 fizuemelést, amiből mondjuk megkapsz 80-at, mert már amúgyis a felső adósávban vagy.

Szóval keményen dolgozol, rengeteg pénzt hozol a cégnek, amit a cég honorálna neked havi 150 ezer forinttal, csakhogy valakik kitalálták, hogy te már amúgyis is jól keresel, szóval a jól megérdemelt havi 150 ezer forintodnak elvesszük a felét minden egyes hónapban. És ne, ne is merj panaszkodni, mert mások összesen havi 150 ezret keresnek, és kész.


És oké, ezt még el is fogadnám, hogy biztos rossz helyzetben van az ország, nagy a szegénység, a munkanélküliség, alacsonyak a bérek, a sok-sok adómat majd biztos ennek az orvoslására fordítják, és egyszer majd mindenki jobban fog keresni és egy fejlettebb ország leszünk.


Erre mit látok?

Hogy Mészáros évről évre milliárdokkal lesz gazdagabb, stadionok épülnek, a Filmalap milliárdokból támogat filmeket, milliárdokból készülnek soros óriásplakátok és TV-hírdetések, sportolókat támogatunk, Olimpiát akarunk rendezni.

Oké, és lehet ez az adóm 1%-ból van, de akkor is felcsesz a dolog. Lehet a stadionok, a közbeszerzési csalások, a soros kampány csak a költségvetés 1%-a, de abból a sok-sok milliárdból is lehetett volna magyar KKV-kat támogatni, embereket átképezni, munkahelyeket teremteni stb.


Szóval én el tudom fogadni, hogy aki többet keres adózzon többet, akkor, ha az adómat az utolsó forintig értelmes és hasznos célokra fordítják.

Ha nem, akkor köszönöm szépen, én is el tudom költeni a pénzem hasonló idiótaságokra.

2018. febr. 23. 00:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!