Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha többet adózok, miért nem...

Ha többet adózok, miért nem kapok több jogot is?

Figyelt kérdés

Olvastam itt a kérdéseket, hogy milyen igazságos lenne a többkulcsos személyi jövedelem adó. Aki sokat keres, az egykulcsos adó esetén is többet adózik, de sokak szerint adózzon százalékos arányban is többet.


Legyen, csak akkor ha valaki adózik havi 40 ezret, én meg havi 400 ezret, akkor azért nem járna valamivel több jog is? Ugyanis 10x nagyobb arányban járulok hozzá a közteherviseléshez, így úgy érzem több jogom lenne eldönteni, hogy merre haladjon az ország.


Szóval oké, én szívesen leszek szolidáris és szívesen fizetek (arányaiban és abszolút értékben is) többet, mint a szegényebbek, de akkor azért hagy szóljak már bele jobban, hogy mire költik azt a halom pénzt, amit befizettem. Én szívesen adok bele többet, ha szükség van rá, de akkor abból ne stadiont építsünk, meg filmeket rendezzünk, meg sportolókat neveljünk és egyebek, hanem tényleg fordítsuk a gazdaság fejlődésére és munkahelyteremtésre. Mert ahol stadionra, filmekre, sportra (Olimpiára) van pénz, ott nem igazán tudom elhinni, hogy annyira nagy szükség van a többkulcsos adóból származó többletbevételekre.


Szóval visszatérve az eredeti kérdésre, én úgy érzem igazságosnak, hogy több befizetett pénzért cserébe több/nagyobb szavazati jogot kellene kapnom.

Mert egyébként mi ez már, hogy 10x annyi pénzt fizetek be, de cserébe ugyanolyan egészségügyi szolgáltatás jár, ugyanolyan hivatali bürokrácia, ugyanolyan kátyús utak, és ugyanannyi szavazati jog. Mintha kicsit palimadárnak lennék nézve, úgy érzem.


2018. febr. 22. 22:58
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
39%
Nem, ez nem provokálás. Egyszerűen fogalma sincs a gazdaságról, adó és más politikáról, sok sírást hallott, nem tudja megkülönböztetni a jogosat a rinyálástól, de úgy véli, kicsit ő is teheti. Persze hogy teheti, de jobban járna, ha megértené, miről van szó. De erről a szintről indítani, ez a fórum nem alkalmas. Tanfolyam kell hozzá
2018. febr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

Tanfolyam? :D Hogyne.

Valami OKJ-s közgazdász képzés, amit te végeztél, hogy ennyire képben vagy? :D

2018. febr. 23. 23:15
 33/36 A kérdező kommentje:

"Azért nem kapsz több jogot, mert nem olyan a rendszer. És szerintem bármit is írsz, ez így fog maradni."


Hmm, ki gondolta volna. :D

Pedig azért írtam ki a kérdést, hogy hátha Viktor is olvassa unalmas esti óráiban, és fontolóra veszi, de hát, úgy néz ki így jártam.

Nyilván nem vártam ettől semmi változást, csak ki szerettem volna adni az indulataim kicsit és vitatkozni róla egyet.

2018. febr. 23. 23:17
 34/36 anonim ***** válasza:

És lemondok a helyemről a stadionban a javadra,mit szólsz?

Biztos van még más is,így 3 széken,akár már fekve is nézheted a meccset.

Mit szólsz?Elég jog ez neked?

2018. febr. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

Jár a halál meccsre...

Ha Te meg a másik arc átadnám nekem a helyed és FIZETNÉL is érte, akkor se mennék ki magyar focit nézni.

2018. febr. 24. 14:08
 36/36 anonim ***** válasza:

te hoztad fel a melegített párnát:)


De ha gondolod a kórházban megelőzhetsz.Nekem 1 emberrel kevesebb vagy több,már nem számít...

2018. febr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!