Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha többet adózok, miért nem...

Ha többet adózok, miért nem kapok több jogot is?

Figyelt kérdés

Olvastam itt a kérdéseket, hogy milyen igazságos lenne a többkulcsos személyi jövedelem adó. Aki sokat keres, az egykulcsos adó esetén is többet adózik, de sokak szerint adózzon százalékos arányban is többet.


Legyen, csak akkor ha valaki adózik havi 40 ezret, én meg havi 400 ezret, akkor azért nem járna valamivel több jog is? Ugyanis 10x nagyobb arányban járulok hozzá a közteherviseléshez, így úgy érzem több jogom lenne eldönteni, hogy merre haladjon az ország.


Szóval oké, én szívesen leszek szolidáris és szívesen fizetek (arányaiban és abszolút értékben is) többet, mint a szegényebbek, de akkor azért hagy szóljak már bele jobban, hogy mire költik azt a halom pénzt, amit befizettem. Én szívesen adok bele többet, ha szükség van rá, de akkor abból ne stadiont építsünk, meg filmeket rendezzünk, meg sportolókat neveljünk és egyebek, hanem tényleg fordítsuk a gazdaság fejlődésére és munkahelyteremtésre. Mert ahol stadionra, filmekre, sportra (Olimpiára) van pénz, ott nem igazán tudom elhinni, hogy annyira nagy szükség van a többkulcsos adóból származó többletbevételekre.


Szóval visszatérve az eredeti kérdésre, én úgy érzem igazságosnak, hogy több befizetett pénzért cserébe több/nagyobb szavazati jogot kellene kapnom.

Mert egyébként mi ez már, hogy 10x annyi pénzt fizetek be, de cserébe ugyanolyan egészségügyi szolgáltatás jár, ugyanolyan hivatali bürokrácia, ugyanolyan kátyús utak, és ugyanannyi szavazati jog. Mintha kicsit palimadárnak lennék nézve, úgy érzem.


2018. febr. 22. 22:58
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Kicsit olyan ez, mintha a szomszédom átjönne hozzám, hogy segítsek neki, mert csak havi 80-at keres, és egy kicsit megszorult így a hó végén.

És ha én erre szóvá merném tenni, hogy dehát hó elején meg egy üveg jégermaisterrel tértél haza, akkor kioktatna, hogy az a 4000 Ft a havi fizetésének az 5%-a, és úgyse múlik azon az 5%-on semmi, meg különben is, aki jobban keres, annak kötelessége támogatni a rászorultabbakat.

2018. febr. 23. 00:34
 22/36 anonim ***** válasza:
19%

Ja,értem.

Akkor,ha 100 szegényből 30 piál,akkor vonjuk meg a többitől is a jogokat:)


Másrészt miárt turkálsz más pénztárcájában?


Ha te kapsz 40 ezer fizetésemelést,akkor más sem mondja meg mire költsd.


Az a baj,hogy azért nincs ülésmelegítő a stadionban,meg a kórházban wc papír,mert téged igazából nem is érdekel a köz,csak,hogy mennyi marad nálad,a szebedben.


Akkor minek panaszkodsz?

Pont azoknak kellene felszólalni legjobban a korrupció ellen,akik többet fizetnek be a közösbe,de láthatóan pont ezeket nem érdekli,mivel egész jó még így a nettójuk.


Amúgy ezen logika mentén minden szociális dolgot eltörölhetnénk.Csak sok értelme nem lenne.


Tudod a természet nem számolt az emberi természettel,azzal,hogy semmi sem elég,és olyan mohó,hogy mohóságában a saját faját írtja ki.


A kevesebb néha több,fel kellene fogni.


Arra kellene összpontosítani,hogy a befizetett adóból mit kapnak vissza az emberek.

2018. febr. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

"Az a baj,hogy azért nincs ülésmelegítő a stadionban,meg a kórházban wc papír,mert téged igazából nem is érdekel a köz,csak,hogy mennyi marad nálad,a szemedben."


Ha mindenki annyit adózna, mint én, akkor bőven jutna ülésmelegítőre és WC papírra is, elhiheted. Úgyhogy nagyon nem rajtam múlik a dolog, persze, adózhatnék még többet is, ne adjam oda esetleg a teljes fizumat? :D

Bár gyanítom a Soros-kampányból és a nemzeti konzultációkból is elég sok ülésmelegítő és WC-papír kijönne.



"Pont azoknak kellene felszólalni legjobban a korrupció ellen,akik többet fizetnek be a közösbe."


Pont ezt csinálom. Mivel egy halom pénzt befizetek a közösbe, roppantmód bosszant, hogy korrupcióra és egyéb idiótaságokra megy.



"Amúgy ezen logika mentén minden szociális dolgot eltörölhetnénk.Csak sok értelme nem lenne."


Nem szociális dolgot, hanem kulturális és sport dolgot. Ha itt tényleg szegénység van, munkanélküliség, kizsákmányolás és alacsony munkabérek, akkor ezeknek a megoldására költsék a pénzem/pénzünk, és ne filmekre, TV-műsorokra, stadionokra, sportolókra, színházra stb. Igen, még akkor sem, ha csupán a költségvetés 1%-a. Aki szegény és spórol, az sem költ se sportra, se kultúrára.


"Tudod a természet nem számolt az emberi természettel,azzal,hogy semmi sem elég,és olyan mohó,hogy mohóságában a saját faját írtja ki."


Hogyne, biztos jobban állnánk, ha én is elmentem volna a Mekibe vagy a gyárba, és havi 400 helyett havi 40-et adóznék le. Bár ahogy számolom, pont ezzel bukna a költségvetés havi 360-at, abból azért már elég sok WC-papír kijönne (hogy visszautaljak az első kérdésre), nem? Remek lenne, ha az ember nem lenne mohó, nem lennének vállalkozások, hanem mindenki a szalag mellett állna.



"Arra kellene összpontosítani,hogy a befizetett adóból mit kapnak vissza az emberek."


Na jah, ezt én is szeretném látni.

2018. febr. 23. 00:59
 24/36 anonim ***** válasza:
0%

De nem tud annyit adózni.

Akkor tudnának többet adózni,ha kevesebb lenne a milliárdos,közelebb állnának egymáshoz a gazdagok és a szegények.


Egy olyan gazdasági rendszerben,ahol a világ 10% leggazdagabb embernek van annyi vagyona,mint a maradék 90%-ának hogy gondolod,hogy a legalsó lépcsőfokon lévők egyformán adózzanak?

Nonszensz..


Ha olyan országban akarsz élni,ahol van középosztály,akkor ez nem a te országod.

2018. febr. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

"De nem tud annyit adózni.

Akkor tudnának többet adózni,ha kevesebb lenne a milliárdos,közelebb állnának egymáshoz a gazdagok és a szegények."


Ez tévedés.

Akkor tudnának többet adózni, ha többet keresnének. Ehhez pedig az kell, hogy az ország gazdaságilag jobban álljon, ugyanis minél jobb egy ország gazdasága, annál magasabbak az átlagbérek.

Ausztriában/Angliában/Németországban is azért lehet többet keresni, mert az osztrák/angol/német gazdaság erősebb, mint a magyar. Akkor fogunk többet keresni és jobban élni, ha erősebb lesz a gazdaság. Minél több, minél erősebb és minél magasabb hozzáadott értékkel dolgozó magyar cég lesz. Földművelésből meg gyártósori szalagmunkából soha nem fogunk jól élni, érdemes megnézni amúgy az ázsiai kis tigrisek példáját, ők hogy csinálták.

Szóval lehet itt várni bérunióra meg a kommunizmus diadalára, amikor nem lesz gazdag és szegény, és mindenki szükségletei szerint fog részesülni a javakból, de a gazdaság fejlesztése kicsit valószínűbb forgatókönyv."



"Egy olyan gazdasági rendszerben,ahol a világ 10% leggazdagabb embernek van annyi vagyona,mint a maradék 90%-ának."


Azért remélem az megvan, hogy a magyar melós a mondjuk bruttó 150-es fizetésével is a világ lakosságának felső 20%-ban van.

2018. febr. 23. 01:33
 26/36 anonim ***** válasza:
28%

"Azért remélem az megvan, hogy a magyar melós a mondjuk bruttó 150-es fizetésével is a világ lakosságának felső 20%-ban van."


Nincs meg enkinek, nem igaz.


Az International Labour Organization kiszámolta pár éve a világ átlagbért vásárlóerő alapján, és a magyar átlagfizetés csak a fölső 40%ba fért bele.


A minimálbéres melós akivel példálozol meg rosszabbul él mint az átlag kínai mert ott is így keresnek de alacsonyabbak az árak.

2018. febr. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
0%

Tanuljátok már meg, hogy a fizetés az, amit fel tudsz élni!

Bruttó szarokat nem kell nézni. Egy közmunkás keres nettó 60 ezret, te meg bruttó 200-at, amiből marad a kezedben nettó 60, mennyiben más a gyerek fekfése, azonkívül, hogy belehülyülsz?

2018. febr. 23. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

"Tudod a természet nem számolt az emberi természettel,azzal,hogy semmi sem elég,és olyan mohó,hogy mohóságában a saját faját írtja ki."


Dehogy nem számolt.

A természet pont azzal szabályoz, hogy túlszaporodás esetén nincs elég erőforrás és ezzel elkezd csökkenni az adott populáció.

Nagyon is szabályoz a természet, még ha kegyetlen is...

2018. febr. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
47%
Azért nem kapsz több jogot, mert nem olyan a rendszer. És szerintem bármit is írsz, ez így fog maradni.
2018. febr. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
0%
Először azt hittem komoly a kérdés, de csak kiderül hogy provokálás nem rossz egyébként
2018. febr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!