Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért csökkentette...

A kormány miért csökkentette le annyira a gazdasági és több értelmes képzésnél az állami férőhelyeket?

Figyelt kérdés

Nekem van egy közlekedésmérnöki meg egy gazdálkodás és menedzsment diplomám.

Mit gondoltok melyikkel fogtam ki mindig a jó pozíciókat?Hát, nem a mérnökivel.

Bár tegyük hozzá, hogy a közlekedésmérnök nem keresett, nem olyan "univerzális", mint a gépész vagy a villamosmérnök.


Egyáltalán nem igaz, hogy túl sok lenne a közgazdász, a mi cégünk jól fizet,évente 20 ezerrel emelik a fizukat és bizony nem olyan könnyű gazdászokat találni.Még gyakornoki program is van, az sincs mindig feltöltve.



De, hasonlót mondhatnék, a jogi, államigazgatási képzésről,illetve a diplomata szakról a nemzetközi kapcsolatokról.

Akiket ismerek és ilyen diplomájuk van, mind jó pozícióban dolgoznak, egyik sem valami excel táblázat töltögatő adminisztrátor vagy hasonló.



Továbbá, mind a gazdasági,mind a jogi, államigazgatási képzések értelmesek és hasznosak.


Azt megértem, hogy a filozófiánál meg a hasonlóknál kevés az állami férőhely.Viszont a gazdász, jogász képzéseknél is ez komoly hiba volt.


Ami még hatalmas gond, hogy nagyon megemelkedtek a tandíjak, vannak intézmények, ahol duplájára.

Amikor én kezdtem a gazdasági egyetemet, 1 félév 160 ezer volt, ami bírható, most meg már 250 ezer ugyanaz a képzés, pedig nem 100 éve volt.


2018. febr. 24. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

"Jelentősen emelkedett a diplomázók száma az országban, több mint kétezerrel többen szereztek diplomát 2016-ban, mint 2010-ben."


[link]

2018. febr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

jogasz, kozgazdasz csak fideszes poronty lehet...



aki nem fideszes, az mehet osszeszerelouzembe biorobotnak vagy ha van esze lehet belole mernok - esze a fidszeseknek nincs, ugyhogy ezt a teruletet muszajbol atengedtek -


ez volt az eredeti elkepzeles e mogott

2018. febr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
Ne keresd a logikát a kurmány tetteiben.
2018. febr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Gazdasági "szakértőkből" már annyi van mint a szemét, a közgáz sok éve divatszak, olyan mint előtte a bölcsész. Egyszerűen nincs szükség ennyire. Igaz hogy ennek csökkentésével más szükségesebb szak férőhelyeit növelni kellene, de a kúrmány célja nem az hogy tanultak legyenek az emberek, hanem napról napra élő, államtól függő biorobotok legyenek.
2018. febr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszoló,


a gazdasági (igazából üzleti) diploma rengeteg helyre jó, beszerző, logisztikus (nem fuvarszervező,hanem komolyabb szinten),kontroller,auditor....stb

Én például változásmenedzsmenttel foglalkozom.


Ha felmászol a Professionra, láthatod, hogy minden második állás gazdasági diplomát követel.

2018. febr. 24. 19:21
 6/7 Gál Zoé ***** válasza:

Kérdező, miért beszélsz hülyeségeket? Bárki mehet közgazdásznak, akinek megvan a 450 pontja. Egyébként meg nagyon nehéz ezekkel a szakokkal elhelyekkedni. Szokott írni ide egy jogászlány, aki 1 évig prostituáltként dolgozott, mert 50 állásinterjú után se vették fel sehova.


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


"Ami még hatalmas gond, hogy nagyon megemelkedtek a tandíjak, vannak intézmények, ahol duplájára.

Amikor én kezdtem a gazdasági egyetemet, 1 félév 160 ezer volt, ami bírható, most meg már 250 ezer ugyanaz a képzés, pedig nem 100 éve volt."


Igen, régen 10 Forint volt egy kiló kenyér, de felment az ára. Erről is a Fidesz tehet.

2018. febr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
#5 nem, nem követel. Egy "mindegy milyen, csak diploma legyen" diplomát követel, azt is csak a fejes majmok papírfetisizmusa végett.
2018. febr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!