Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van a 90%-os...

Mi értelme van a 90%-os utazási kedvezménynek?

Figyelt kérdés
Több ismerősöm is van, akik 90% kedvezménnyel (szinte ingyen) utaznak sőt még kisérőt is vihetnek magukkal. Mindehhez olyan egészségügyi problémáik vannak amik ezt szerintem totál nem indokolná: az egyik pl.: lisztérzékeny: oké, oda kell figyelnie mit eszik és többe kerül az a kaja amit ő ehet, mint a sima. De miért nem a kaját támogatják attól? Ugyanolyan ember közlekedési szempontból, mint bárki más: önálló, lehet jogsija is akár stb.
2018. febr. 27. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Ne irigyeld már. Nem elfér a vonaton/buszon az az ismerősöd? Az fáj, hogy te teljes árat fizetsz? Arra amúgy nem gondoltál, hogy olyan baja is van ami jelentősen indokolná csak magánügyként nem a te orrodra köti?
2018. febr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ismerem jól, nincs más baja és nem ő az egyetlen.

Ez nem az irigységről szól, hanem arról, hogy azt látom, hogy a tömegközlekedés rossz minőségű, nem fejlődik, veszteséges.


De hogy is lenne más ha az utasok fele ingyen vagy 90% kedvezménnyel utazik?

2018. febr. 27. 11:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én aztmondom az egészség többet ér minden pénznél!

Inkább fizess teljes árat, de akkor ne kelljen gyógyszerre, kezelési költségre, utazásra költened!

2018. febr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem, ez nem irigységről szól, hanem sóherságról. Nem, nem kell más bajának lennie, elég, ha csak lisztérzékeny és máris 90%-ossal utazik. Baromi sok pénzt felemészt, mivel az ilyenek miatt alig jön vissza pénz, amiből alig tudnak fejleszteni vagy karbantartani bármit is a vonaton és buszon.

Nekem is van ismerősöm, akinek a lánya lisztérzékeny és egyből elintézték neki a 90%-ost, utána az anyuka simán képes volt nem engedni suliba a lányt, mert ő menni akart Miskolcra vásárolni és mit képzelnek az emberek magukról, hogy elvárják teljes jegyet fizessen, amikor így olcsóbban megússza. Nem, nem szegényekről van szó, egy-egy ilyen vásárlás után 90-100 ezreket elköltött az anyuka.

2018. febr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezt mondom én is: támogassák a gyógyszereit és az étkezését!
2018. febr. 27. 12:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
üdv a szocializmusban. Időseknél megértem mert veszélyesen vezetnek de amúgy tényleg röhej, amikor gimis voltam rengeteg ismerősöm utazott 90%-ossal, egy volt közülük tényleg beteg, ő asztmás volt, ami semmiben nem hátráltatta, imádott sportolni is és tesin is a jobbak között volt
2018. febr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%

Ez mind szép és jó,hogy lisztérzékeny.


De én meg mentális betegséggel élek.

Akkor nekem miért nem jár a 90%-os kedvezmény,és a lisztérzékenynek miért?


Szerintem igaza van a kérdezőnek.

Durván indokolatlan dolgokra adnak kedvezményeket,még olyan embereket,akik valóban betegek nem részesítenek semmiféle kedvezményben.

2018. febr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szerencsi Viktória ***** válasza:

Hát, szerintem rohadtul nem ezen múlik a közlekedési vállalatok fejlődése, nyeresége...


Csak 1 példát mondanék: MÁV-Start vs. GYSEV. Ugyanazok a tarifák, ugyanazok a kedvezmények.


Színvonalban mégis vannak különbségek, nem is kevés.

A dolgozók bérezésében szintén. Természetesen a GYSEV javára.

(Viszont a MÁV vezéreinek milliós fizetéseiről, és sokmilliós prémiumairól most inkább nem beszélnék...)

2018. márc. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!