Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti szavaznátok a Jobbik-ra,...

Ti szavaznátok a Jobbik-ra, ha mindenben egyetértetek a programjával kivéve a többkulcsos adórendszert?

Figyelt kérdés

Az nagyon piszkálja a csőröm, minek kellene aránytalanul több adót fizetnie annak aki tanult és jobban keres?

Viszont minden másban meg a Jobbik-kal értek egyet, korrupció felszámolása, bérfelzárkóztatás, szociális lakások építése és olcsó albérletek a fiataloknak és pályakezdőknek, stb.


2018. márc. 4. 12:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
Én soha nem szavaznék egy ennyire pálforduló és kétszínű pártra. Függetlenül attól, HOGY a többk adóval sem értek egyet. De a Fidesz lopásaival sem. Találj más pártot
2018. márc. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
Az adózás az egyik legfontosabb kulcskérdés a választásnál, ha olyan pártra szavazol, amely mindenben tetszik, de az adóztatásával nem értesz egyet, az kb. olyan, mintha beköltöznél abba a házba, ahol kiváló minőségűek a bútorok, profi a világítás, vadiúj gázkazán van, csak éppen hiányzik a tető, amin beesik a hó.
2018. márc. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Én jelen állás szerint egy ilyen Jobbik-szavazó vagyok. Nincs más ellenzéki párt aki ne a szerintem igazságtalan többkulcsos adót támogatná, de valakire mindenképp szeretnék szavazni, aki nem Fidesz és nem MSzP.
2018. márc. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

Engem soha nem érdekelt nagyon egy párt programja. Abba bele lehet írni bármit.


Kb. általában ugyanaz van bennünk, szüntessük meg a korrupciót, egészségügy, oktatás, lakások, bőség és jólét. Ilyet én is írok olyat, hogy hét nyelven beszél. És akkor mi van?

2018. márc. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%

A legtöbb párt csinált valamiféle közvélemény kutatást, hogy milyen programmal lehetne több szavazót nyerni (pl.: "fizessenek a gazdagok", s "kis" túlzással: "örök élet", "ingyen sör", stb.)

Aztán, hogy mit valósít meg belőle, az már más tészta. Lásd? "üvegzseb program", vagy akár Márki Zaj által ígért építmény-adó eltörlése, amiből máris kihátrált.

2018. márc. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Nem szavaznék hanem SZAVAZOK rájuk.


Inkább fizetnék több adót és élhető országban nevelném fel a gyermekeim mint ha kihívom a mentőt mert lezúgott a Petike a lépcsőházba nem jön ki mert nincs kocsi, vagy ha ki is jön a kórházba nem látják el mert nincs orvos.


Mindenkinek szíve joga eldönteni kire szavaz, de a jelenlegi rendszernél rosszabb még nem volt ez oldalfüggetlenül tény.


Szinte minden statisztikába legalul kullogunk kivéve a korrupció és a gyűlölködés.

2018. márc. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
Hát ezzel a több kulcsos adóval mondjuk én sem értek egyet. Németországban is progresszív adózás van, én speciel 2017-ben többet kerestem 5000 euróval, mint 2016-ban, aztán baxhattam az egészet, a mostani adóbevallásban nem kapok vissza, csak 187 eurót, míg 2017-ban 598-at kaptam az előző éviből :D Nem mellesleg most befizettem több ezer euró adót évközbe, míg 2016-ban semmit, mert annyira kevés volt a bérem.... Szóval ez nekem is baxxa a csőröm, de hát ez van.
2018. márc. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%

Én a Jobbikra fogok szavazni a listán, pedig engem kifejezetten hátrányosan fog érinteni a többkulcsos adó.

Teszem ezt azért, mert látom, hogy milyen lepusztult nyomorban élnek százezrek, milliók a vidéki Magyarországon!

A többkulcsos esetén a minimálbér nem lesz megadóztatva, nekik ez nagyon sokat fog jelenteni; nekem kevesebb jön kézbe, de nem nagyon fogom megérezni, megtagadni ezután sem kell semmit magamtól. De hiszek a társadalmi igazságosságban. El kell végre kezdeni valóban felépíteni ezt az országot! A brutális ÁFA sem lesz sokáig tartható!

Az ország nem azért szegény, lepusztult mert nem szeretnek dolgozni az emberek, hanem mert a normális működéshez szükséges pénzeket ellopják, elkorrumpálják!

Iszonyú drágán "működik" az államszervezet - ebből is vissza kell venni.

A jelenlegi út nem vezet sehova sem.

2018. márc. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%
Azon elgondolkodtatok már valaha is, hogy a többkulcsos adót azért használja az országok 90%-a, mert a gazdaságnak hosszabb távon az a jó? Soha nem értettem, hogy páran ezt miért nem képesek józan ésszel végiggondolni, hogy miért előnyösebb egy progresszív adózás az egykulcsosnál, és ez nem szimplán a társadalmi igazságosság, az a másodlagos pozitív funkciója, az elsődleges az épp, hogy a gazdaság pörgetése.
2018. márc. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
25%
Akkor ez nem jött be, mert az egykulcsos adót használó közép-eupai országok (Magyarország is) jobban növekednek, mint a progresszívot használó nyugat-európaiak. Egyébként az orvoselvándorlásnak pont az tenne be legjobban, ha még a nyakukba zúdítanánk egy jó kis progresszív adózást. A képzett rétegek itthon tartásnak pont az egykulcsos (és folyamatosan csökkenő kulcsú) adórendszer az egyik legfőbb eszköze. Ezt a trendet törné meg durván az ellenzék hatalmora kerülése.
2018. márc. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!