Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar liberálisok mikor...

A magyar liberálisok mikor lesznek toleránsok a vallások és a hívő emberek felé?

Figyelt kérdés

Ha külföldi pl. angol nyelvű oldalakat böngészek, azokon rendszerint a baloldali és liberális emberek nem gyűlölködnek a vallások ellen, nem hívják a hívőket idiótának, nem skatulyázzák be őket valami karikatúrába, hanem elfogadják őket. Nálunk viszont ezen az oldalon, a 444-en és egyéb helyeken ahol sok balliberális fordul meg, mást se hallok, mint hogy "valláskárosultak", "fanatikusok", "vallásfanok", "mesékben hívők" stb. meg alapból egy támadó, ellenséges magatartást veszek észre a vallásosokkal szemben. A térítéssel szemben is teljesen erőszakosak, és az inkvizícióval meg a keresztes háborúkkal azonosítják?



Én hívő katolikus vagyok, nálam nem ordít egész nap a Mária Rádió meg a Pax TV, nem forog az egész életem a vallás meg az Egyház körül, viszont igyekszem rendszeresen templomba járni, gyónni és áldozni, és rajta van a telómon a Biblia, hogy megfelelő élethelyzetekben mindig tudjak megfelelő bibliai idézeteket mondani, meg pl. a buszon ülve is szoktam olvasni. És igen, téríteni is szoktam, de ezt nem úgy kell érteni, hogy bekopogok minden házba az utcán meg fenyegetek embereket, hogy térjenek meg, hanem ismerőseimnek, barátaimnak, idegeneknek akikkel beszédbe elegyedek részletesen kifejtem, hogy miért vagyok Keresztény, és a keresztény felekezetek közül szerintem miért a Katolicizmus a helyes út. A kereszténység ugyanis egy térítő közösségi vallás, nem valami buddhizmus-szerűség ahol magadnak csöndben elzsolozsmázgatsz és fittyet hánysz a közösségre és más emberekre.


Abban hiszek, amit a tudósok mondanak a világunk történelméről, hogy volt Ősrobbanás meg Evolúció, de úgy gondolom, hogy ezeket Isten csinálta.


Politikailag vannak dolgok amiben egyet értek a liberálisokkal, de a Fideszre szavazok (dacára annak, hogy sok mindenben nem értek vele egyet), mert úgy érzem, ők védenék a legjobban az érdekeimet, hogy szabadon kifejezhessen magam az országban hívő keresztényként, ne pedig szégyenben és félelemben kelljen élnem egy olyan országban, ahol a saját miniszterelnököm a hitemet butaságnak tartja, és random emberek kicsúfolhatnak vagy akár meg is verhetnek az utcán azért mert nem vagyok ateista.



Nektek mi a véleményetek erről? A magyar ballibek miért nem tolerálják általában a vallásokat?



2018. márc. 5. 14:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
31%

[link]


:D


Mondjuk én megértem őket, egy vallásost nagyon nehéz NEM hülyének nézni. :D

2018. márc. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
73%
Agnosztikus vagyok, te meg kicsit hibbant. Már eleve azért, mert a fideszre szavazol. Semmi közük a kereszténységhez, csak propagandafogás. A liberalizmus meg éppen arról szól, hogy bátran higgy bármiben, csak ne korlátozz senkit abban, hogy ő is higgyen abban, amiben akar!
2018. márc. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
61%
A liberálisok toleránsak a hívő emberek felé. Akik ma liberálisnak nevezik magukat, azoknak a nagy része közelebb áll a kommunizmushoz, mint a liberalizmushoz.
2018. márc. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
26%
Soha! Akkor le kellene mondaniuk az análjukról. kloákájukról, tojócsövükről, pedofíliájukról, nekrofíliájukról, a legyekről, kecskékről, mobiltelefonjukról, meg mindenről, ami mocskos és be lehet kapni, vagy dugni.
2018. márc. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

" Soha! Akkor le kellene mondaniuk az análjukról. kloákájukról, tojócsövükről, pedofíliájukról, nekrofíliájukról, a legyekről, kecskékről, mobiltelefonjukról, meg mindenről, ami mocskos és be lehet kapni, vagy dugni."


Ennek miköze bármihez is amiről eddig beszélgettünk? Minden ember bűnös és esendő, és a szexualitás természetes része az életnek. A kereszténység nem szexellenes, hanem azt ellenzi, hogy valaki rabjává váljon bármilyen cselekedetnek, legyen az maszturbáció vagy akár anál.


Pedofília bűnébe sajnos bárki beleeshet, mivel a pedofil hajlam emberi tökéletlenségünkből adódik, ami a Bűnbeesés eredménye és nem választási lehetőség.


A mobiltelefonos részt pedig főleg nem értem, mert se a Katolikus Egyház se a Biblia nem ellenez semmilyen technikai készüléket, sőt, mint említettem, én magam is telefonon tárolom a Bibliát, mert így bármikor hozzáférhetek.

2018. márc. 5. 19:37
 16/25 anonim ***** válasza:
20%
Kérdező! Csak figyeld őket, mindig itt lyukadnak ki! A svédeknél is kiálltak a migránsok mellett, nemsokára bátorították a svédeket, hogy nyugodtam lépjenek homoszexuális kapcsolatba a migránsokkal, a gyerekeket már 10 évesen tanítani akarták az anális közösülésre. Valaki egyszer mondta, nem hittem el, azt hittem viccel. Aztán egy nap rájöttem, hogy nem viccelt, mindig ugyanaz a vége...
2018. márc. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

"Ennek miköze bármihez is amiről eddig beszélgettünk?"


Ha már beszélgetünk, akkor esetleg a többi válaszra is reagálhatnál.

2018. márc. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

"Ha már beszélgetünk, akkor esetleg a többi válaszra is reagálhatnál."


Azokra célzol, amikben valótlan érvekkel kritizálták mind a vallást, mind a jelenlegi magyarországi hívőket, vagy amik kizárólag csúfolódni akartak?


Minden ember bűnös és esendő, a Fidesz korrupt, ahogy az MSZP, a Jobbik és az LMP is. Ez része annak, hogy emberek vagyunk. Mind Eredendő Bűnben születtünk és ez sötétíti be értékrendünket és moralitásunkat. Senki sem lehet tökéletes és jelenthet ki örökérvényű igazságokat, egyedül Isten képes ilyesmire, és fog is majd, mikor Jézus eljön a végítéletkor. A vétkezők pedig a Tisztítótűzben tanulhatnak hibáikból. Amely bűnöket saját lelkiismeretük nem volt képes feldolgozni, majd a Tűz megtisztítja!


Azonban nagy különbség van aközött, amikor valaki elfogadja a másik érték és érvrendszerét, és saját véleményével és értékrendjével próbál hatni rá, és aközött amikor gúnyt űz belőle, hogy idiótává és vicc tárgyává tegye!

2018. márc. 5. 20:30
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

"Azokra célzol, amikben valótlan érvekkel kritizálták mind a vallást, mind a jelenlegi magyarországi hívőket, vagy amik kizárólag csúfolódni akartak? "


Akkor miért is állítottad azt, hogy beszélgetünk?

Lehet, hogy újra kellene értelmezned a szó jelentését.

2018. márc. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
Másik kérdés, akkor miért is kellene azzal foglalkozni, amit te mondasz? Ugyanolyan vicces és komolytalan mások számára, mint a válaszok számodra. Ennyi szerintem itt le is zárhatjuk a dolgot.
2018. márc. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!