Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar liberálisok mikor...

A magyar liberálisok mikor lesznek toleránsok a vallások és a hívő emberek felé?

Figyelt kérdés

Ha külföldi pl. angol nyelvű oldalakat böngészek, azokon rendszerint a baloldali és liberális emberek nem gyűlölködnek a vallások ellen, nem hívják a hívőket idiótának, nem skatulyázzák be őket valami karikatúrába, hanem elfogadják őket. Nálunk viszont ezen az oldalon, a 444-en és egyéb helyeken ahol sok balliberális fordul meg, mást se hallok, mint hogy "valláskárosultak", "fanatikusok", "vallásfanok", "mesékben hívők" stb. meg alapból egy támadó, ellenséges magatartást veszek észre a vallásosokkal szemben. A térítéssel szemben is teljesen erőszakosak, és az inkvizícióval meg a keresztes háborúkkal azonosítják?



Én hívő katolikus vagyok, nálam nem ordít egész nap a Mária Rádió meg a Pax TV, nem forog az egész életem a vallás meg az Egyház körül, viszont igyekszem rendszeresen templomba járni, gyónni és áldozni, és rajta van a telómon a Biblia, hogy megfelelő élethelyzetekben mindig tudjak megfelelő bibliai idézeteket mondani, meg pl. a buszon ülve is szoktam olvasni. És igen, téríteni is szoktam, de ezt nem úgy kell érteni, hogy bekopogok minden házba az utcán meg fenyegetek embereket, hogy térjenek meg, hanem ismerőseimnek, barátaimnak, idegeneknek akikkel beszédbe elegyedek részletesen kifejtem, hogy miért vagyok Keresztény, és a keresztény felekezetek közül szerintem miért a Katolicizmus a helyes út. A kereszténység ugyanis egy térítő közösségi vallás, nem valami buddhizmus-szerűség ahol magadnak csöndben elzsolozsmázgatsz és fittyet hánysz a közösségre és más emberekre.


Abban hiszek, amit a tudósok mondanak a világunk történelméről, hogy volt Ősrobbanás meg Evolúció, de úgy gondolom, hogy ezeket Isten csinálta.


Politikailag vannak dolgok amiben egyet értek a liberálisokkal, de a Fideszre szavazok (dacára annak, hogy sok mindenben nem értek vele egyet), mert úgy érzem, ők védenék a legjobban az érdekeimet, hogy szabadon kifejezhessen magam az országban hívő keresztényként, ne pedig szégyenben és félelemben kelljen élnem egy olyan országban, ahol a saját miniszterelnököm a hitemet butaságnak tartja, és random emberek kicsúfolhatnak vagy akár meg is verhetnek az utcán azért mert nem vagyok ateista.



Nektek mi a véleményetek erről? A magyar ballibek miért nem tolerálják általában a vallásokat?



2018. márc. 5. 14:47
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
36%
Valaki beszélt itt a tisztító tűzről. Nos, Jézus nem beszélt semmilyen tisztító tűzről, ha befejezted a műsort, vagy fel, vagy le, ott már nincs mód a változtatásra. A liberalizmus pedig a bűn melegágya, mindent megmagyaráz, mindent tisztának állít be, kivéve a valós értékeket. Ha egy normális férfi/nő megöleli az utcán a párját, akkor ő már intoleráns, mert így akar üzenni a homokosaknak...ha a 8 éves lányom nem engedem át egy pedofil állatnak, már intoleráns vagyok, mert neki is vannak jogai. Lassan itt tartunk. Bizony így van, a liberalizmus velejárója a szexuális bűnözés, és ezt nem lehet letagadni. A Biblia világosan beszél róla: férfiúvá és asszonnyá teremté őket. Ez az alap. Néhány éve beszélt egy történész a Római Birodalom bukásáról, végül érdekes dolgot mindott. Azt mondta, hogy a bukást a társadalom lezüllése okozta, ez volt a fő oka a Római Birodalom bukásának. A liberalizmus egyik fő alapköve a szexuális szabadosság, és én nem azokról a fiatalokról beszélek, akik járnak egy évet valakivel, nem jön össze, jön egy újabb kapcsolat, vagy bejön, vagy nem, de a végén megtalálja a folt a zsákját. Azokról a hedonista egyedekről beszélek, akik a liberalizmus mögé bújva próbálják a bennük lévő kifordult visszataszító szexuális tartalmat eladni. Ha lecövekelsz egy fiú vagy lány mellett, és nem vagy hajlandó megcsalni, már maradi, intoleráns, stb vagy, de ez az Isteni rendtartás. Maradi vagy? Talán el lehetne gondolkodni azon, hogy a prostitúciót miért nevezik ősi mesterségnek...
2018. márc. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem igazán tudom miről beszélsz. Én római katolikus vallású vagyok, bár azt hiszem, bár azt hiszem, nem olyan hívő, mint te, ahhoz már túl sok bennem a kétely. Viszont én még soha nem tapasztaltam olyat, hogy valakit meg akartak volna verni az utcán azért, mert nem ateista. Ettől persze, még lehet ilyen, de legalább ennyi esély van arra(illetve, szerintem több), hogy azért akarjanak megverni valakit, mert vállaltan liberális. Olyat viszont sajnos már tapasztaltam, hogy választási évben, misén a pap, gyakorlatilag "felszólította" a híveket, hogy kire szavazzanak. Megmondom őszintén, nekem ez nem tetszik. És igazából, a Fidesz tettein sem igazán erzem a "keresztény érzületet". A hívők "idiótázása, skatulyázása" inkább a neten létezik, de ott ugyanígy jár gyakorlatilag mindenki, hála a névtelenség "jótékony homályának".
2018. márc. 6. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Liberálisként nem fognak megverni, ez tény, hisz nem sérted senkinek az érdekeit, legalábbis többnyire. Azért az arab világban előadja valaki a genderizmust, szexuális szabadosságot, garantáltan befejezi földi küldetését. Már a bokáját meglátják egy nőnek, akkor annak gondjai lesznek. Tény és való, hogy nem helyén való egy paptól, hogy felszólítja a híveket, kire szavazzanak. A Fidesz tettei sem mindenben keresztényi, ez tény. De még mindig inkább, mint a liberális baloldal, amely aztán nem kegyelmez az értékeknek. A liberalizmusnak - mint mindennek - van egy alsó és egy felső szintje. Alsó szint alatt már diktatúra, alatta már rabszolgaság. Hívő szinten ez azt jelenti például, hogy hiába hívő egy asszony, ne tegye tönkre magát egy alkoholista, agresszív férfival, mely őt is üti, veri a gyerekekkel együtt. Hagyja ott a rezesbe nyugodtan. De felső határként ne legyen a szabadosság normális dolognak beállítva. Ne próbáljon ki minden útjába akadó férfit vagy nőt, mondván, hogy ő liberális. A prostiknak is kitalálták, a türelmi zónákat. A svédeknél a prostitúció mind szolgáltató és mind felhasználó is bűncselekmény. A világ legbiztonságosabb országának számítottak. /Ameddig a migránsokkal el nem játszották a titulust./ Mert a bűnözés egyik melegágya volt, de ezzel a bűnözés egyik bevételi forrását vágták el. De egy kissé erről kitérve, mi jöhet még? A bérgyilkosoknak is kijelölünk türelmi zónákat? Oda terelik a delikvenst, lelövik, majd a rendőr azt mondja, hogy nem történt bűncselekmény, mert türelmi zónán belül történt a dolog.
2018. márc. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Vicces, amikor az ítélkezős genyók óbégatnak toleranciáért.

A 21-es válasz egy agyrém, pedig én inkább konzervatívnak nevezném magam, mint liberálisnak.

2018. márc. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
42%

"A magyar liberálisok mikor lesznek toleránsok a vallások és a hívő emberek felé"


Mint látod, a robbantgatós, gázolgatós, terrorizáló muszlimokkal kapcsolatban végtelenül toleránsak. De ha a feleséged lányodat megverik és megerőszakolják, és neked ez nem tetszik, te már intoleráns vagy! Megfogod a feleséged kezét az utcán, már azonnal inzultálsz egy homokost, a 10 éves lányodat nem adod oda egy pedofilnak, már intoleráns vagy! Mert szegény pedofilt nem érti meg senki, mint az iszlám terroristát se. Jelenleg itt tartunk.


[link]

2018. márc. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!