Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar liberálisok mikor...

A magyar liberálisok mikor lesznek toleránsok a vallások és a hívő emberek felé?

Figyelt kérdés

Ha külföldi pl. angol nyelvű oldalakat böngészek, azokon rendszerint a baloldali és liberális emberek nem gyűlölködnek a vallások ellen, nem hívják a hívőket idiótának, nem skatulyázzák be őket valami karikatúrába, hanem elfogadják őket. Nálunk viszont ezen az oldalon, a 444-en és egyéb helyeken ahol sok balliberális fordul meg, mást se hallok, mint hogy "valláskárosultak", "fanatikusok", "vallásfanok", "mesékben hívők" stb. meg alapból egy támadó, ellenséges magatartást veszek észre a vallásosokkal szemben. A térítéssel szemben is teljesen erőszakosak, és az inkvizícióval meg a keresztes háborúkkal azonosítják?



Én hívő katolikus vagyok, nálam nem ordít egész nap a Mária Rádió meg a Pax TV, nem forog az egész életem a vallás meg az Egyház körül, viszont igyekszem rendszeresen templomba járni, gyónni és áldozni, és rajta van a telómon a Biblia, hogy megfelelő élethelyzetekben mindig tudjak megfelelő bibliai idézeteket mondani, meg pl. a buszon ülve is szoktam olvasni. És igen, téríteni is szoktam, de ezt nem úgy kell érteni, hogy bekopogok minden házba az utcán meg fenyegetek embereket, hogy térjenek meg, hanem ismerőseimnek, barátaimnak, idegeneknek akikkel beszédbe elegyedek részletesen kifejtem, hogy miért vagyok Keresztény, és a keresztény felekezetek közül szerintem miért a Katolicizmus a helyes út. A kereszténység ugyanis egy térítő közösségi vallás, nem valami buddhizmus-szerűség ahol magadnak csöndben elzsolozsmázgatsz és fittyet hánysz a közösségre és más emberekre.


Abban hiszek, amit a tudósok mondanak a világunk történelméről, hogy volt Ősrobbanás meg Evolúció, de úgy gondolom, hogy ezeket Isten csinálta.


Politikailag vannak dolgok amiben egyet értek a liberálisokkal, de a Fideszre szavazok (dacára annak, hogy sok mindenben nem értek vele egyet), mert úgy érzem, ők védenék a legjobban az érdekeimet, hogy szabadon kifejezhessen magam az országban hívő keresztényként, ne pedig szégyenben és félelemben kelljen élnem egy olyan országban, ahol a saját miniszterelnököm a hitemet butaságnak tartja, és random emberek kicsúfolhatnak vagy akár meg is verhetnek az utcán azért mert nem vagyok ateista.



Nektek mi a véleményetek erről? A magyar ballibek miért nem tolerálják általában a vallásokat?



2018. márc. 5. 14:47
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
A térítéssel szemben is teljesen erőszakosak, és az inkvizícióval meg a keresztes háborúkkal azonosítják.*
2018. márc. 5. 14:48
 2/25 Andizsuzsi ***** válasza:
78%
A liberálisok toleránsak a hívő emberek felé. A liberalizmus ugyanis erről szól. Aki nem toleráns, az nem liberális.
2018. márc. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
31%

"Abban hiszek, amit a tudósok mondanak a világunk történelméről, hogy volt Ősrobbanás meg Evolúció, de úgy gondolom, hogy ezeket Isten csinálta."


Melyik Isten?

A keresztény biztos, hogy nem, mert a Bibliában nem ez van.

2018. márc. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
36%
Nahát, ki hitte volna, hogy a Fideszre szavazol...
2018. márc. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
76%

Liberális vagyok és a magam részéről teljesen toleráns vagyok minden vallással kapcsolatban. Nekem mindegy, hogy valaki katolikus, református, zsidó, muszlim, buddhista stb. én tiszteletben tartom mások vallásos hitét. Egyiket sem diszkriminálom sem pozitívan, sem negatívan.

Jól írta a válaszoló előttem, aki nem így gondolkodik, az nem valódi liberális. A gyűlölködők, az egymást köpködők nem tudom ,hogy micsodák, de egész biztos, hogy nem liberálisok.


Ha már így szóba került. Nem szeretem amikor a magyarországi "balliberális" pártokkal azonosítanak engem, mert azoknak közük nincs a valódi liberalizmushoz. A liberalizmus eleve egy jobboldali eszme, aminek a szabad piac, a szabad egyén, és mások szabad magánvéleményének, magántulajdonhoz való jogának, szabad vallásgyakorlásának, meg úgy általánosan a szabad életformának az elfogadása és tiszteletben tartása áll a középpontjában. Jelenleg Magyarországon nincs olyan valódi liberális párt, amely ezeket az értékeket hitelesen képviselné.

2018. márc. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 hollófernyiges ***** válasza:
56%
Szerintem az ismerőseidnek is éppúgy elege lehet az állandó nyomulásodból, mint neked az úgymond liberális gyűlölködésből. Értem én, hogy jó szándékból csinálod, de ez akkor is zaklatás és ismered a közmondást a pokolról meg a jószándékról. Egyébként majd akkor lesz itt is olyan tolerancia, mint Nyugaton, ha az ottani helyzethez hasonlóan a papok nem prédikálnak nyíltan egy politikai párt mellett, az iskolákat nem nyomják át az egyházaknak, az Alaptörvényből meg kiszedik a kereszténységre történő utalást: a vallásomnak semmi köze nincs ahhoz, hogy jó polgára vagyok-e az államnak.
2018. márc. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
42%

"szabadon kifejezhessen magam az országban hívő keresztényként, ne pedig szégyenben és félelemben kelljen élnem egy olyan országban, ahol a saját miniszterelnököm a hitemet butaságnak tartja, és random emberek kicsúfolhatnak vagy akár meg is verhetnek az utcán azért mert nem vagyok ateista. "


Azért, mert sokan képmutatóak. Ugyanez ez volt az előző rendszerben, lehet szabadon templomba járni, de nem azért nem tették az emberek, mert megakartak felelni a Pártnak. Hirtelen nem volt Párt és sokaknak meg eszükbe jutott, hogy ők mégis csak keresztények és ezzel politikai előnyök remélhetőek. Az ilyeneket simán meg lehet vetni.

2018. márc. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
55%

"Szerintem az ismerőseidnek is éppúgy elege lehet az állandó nyomulásodból..."


Jajj, dehogy is! Az lehetetlen!

Olyan nem létezik, hogy a Szent Kereszténységből elege legyen valakinek!

2018. márc. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
63%

Liberális vagyok. Magam nem vagyok túl vallásos, sőt, egyre kevésbé vagyok az, viszont toleráns vagyok. Tőlem bárki bármilyen vallást követhet, nekem mindegy egészen addig, amíg nem akarja ledugni az én torkomon is.


Ellenben azt gondolom, hogy a vallásnak SEMMI KERESNI VALÓJA nincs a politikában! A történelem folyamán amikor az egyháznak politikai hatalma volt, az soha nem jött ki jól.

2018. márc. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
58%
Pl. most. Ugyanúgy, ahogy neked jogod van a hitedhez, nekem jogom van ahhoz, hogy hülyeségnek tartsam. Ez a tolerancia, nem az, hogy nekem szépen bólogatnom kell a hülyeségeidhez. Főleg az álszent hülyeségekhez. Én nagy keresztény vagyok, de egyetértek a mértéktelen lopással, urizálással, hazudozással, gyilkosok támogatásával, elnyomással, meg mindennel, ami a kereszténységnek a tökéletes ellentéte. Na hagyjál már.
2018. márc. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!