Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti átszavaznátok a másik...

Ti átszavaznátok a másik ellenzéki jelöltre? (pl. jobbikosok mszpre, dk-ra és fordítva stb. )

Figyelt kérdés

Sok embert megkérdeztem jobbikosok közül, hogy átszavazna-e egy esélyesebbnek tűnő ellenzéki jelöltre.

Nagyon vegyes volt a kép. Én nem szavaznék át másik ellenzéki jelöltre, nem tudok elképzelni Dk-val vagy Mszp-vel való koalíciót. Legfeljebb az lmp jöhet szóba.


Érdekelne az is, hogy egy magát baloldalinak vagy liberálisnak mondó átszavazna-e jobbikos jelöltre?


Lényegében ezzel a kérdéssel nem titkolt célom egy mini közvéleménykutatás :)


Akiket én megkérdeztem azok közül voltak olyanok is akik kínjukban még a fideszre is leadnák a szavazatukat nehogy balosok visszajöjjenek.


Szerintem inkább arról kellene meggyőzni a baloldali szavazókat, hogy ők szavazzanak át egy esetleges Jobbik-LMP koalícióra. Bukott pártokkal nem lehet tiszta kormányzást kezdeni.


Ezt azért mondom, mert ismerem ezt a 8 évet is és az azelőtti 8 évet is. Nem kérek egyikből sem.



2018. márc. 6. 11:02
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
90%

"bármennyire is a Momentummal és a Kétfarkú Kutyapárttal szimpatizálok"


De hát ezek viccpártok.

2018. márc. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
52%

Nálam ha szavaznék akkor a jobbik jönne szóba.


Viszont nem szavaznék át biztos, pláne ha szövetkeznének a ballibbel. Akkor úgy venném már, hogy az "én érdekeimet" nem képviselnék.

2018. márc. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
45%
Mint LMP szimpatizáns kizárólag a Jobbikra és a Momentumra szavaznék át, a bukott baloldalra nem.
2018. márc. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
32%

Amíg a legnemesebb cél az országot megszabadítani a fidesz élősködőktől, addig bárkire átszavazunk!

Ez a kötelességünk a hazánkért, a gyermekeinkért, a nyugodt jövőnkért!!!

2018. márc. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nagyon világos, hogy ezen a választáson kettő választási lehetőség adódhat : kormánypárt, vagy ellenzék.

Vagy egy ellenzéki pártot jelölnek meg és a többiek támogatják, vagy úgynevezett "függetlenként" indítanak valakit, aki mögé (véletlenül) felsorakozik a ballibtől a jobbikig mindenki.

A koncon való látszatveszekedést az nagy összeölelkezés követi. Az lesz megint a cirkusz, míg esetleges ellenzéki győzelem után megint nekifognak a koncon verekedni, melyik miniszteri poszt kié legyen. Gyurcsány már saját szájúlag kifejtette: na és? "németországnak sincs kormánya már fél éve" !

Tehát kétséged se legyen, hogy aki a jobbikos indulóra teszi a voksát, az el tudná kerülni, hogy ugyanazzal a mozdulattal ne gyurcsányra, széllre, karácsonyra, fegyőrre szavazna.

Összenőtt, ami összetartozik. A jobbikosoknak megint lenyomják a torkán sorost és gyurcsányt is. Ők pedig megint benyelik.

Pont, mint Hódmezővásárhelyen.

2018. márc. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
16%
Én talán, ha tudnám, hogy ki az esélyes, de mivel fogalmam sincs róla, simán a jobbikra szavazok majd az egyéniben is.
2018. márc. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy igaz-e de nekem nagyon gyanús azért Vona.

Attól félek összeborul a ballibekkel.

Sokan inkább Lacit akarnánk az elnöki székben látni.

2018. márc. 6. 14:01
 18/46 anonim ***** válasza:
24%
#16: taktikaiszavazas.hu
2018. márc. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%
Mellik Lacira gondolsz? A Rolex Lacira? Vagy Kovácslacibá-ra? MaciLacira? Vagy ez a bizonyos Laci egyszerűen valamelyik szomszédod? :)))
2018. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt hitem egyértelű. Toroczkay
2018. márc. 6. 14:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!