Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti tervezitek a külföldre...

Ti tervezitek a külföldre költözést?

Figyelt kérdés
És ha publikus: miért?

2018. márc. 11. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Igen, azért mert nagyon rossz Magyarországon a fiatalok helyzete akik nem örököltek saját lakást. Nagyon magasak, már nyugatiak az albérletárak, a fizetések meg keletiek. Tehát a megélhetés és a jólét miatt fogok külföldre költözni.
2018. márc. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Én talán a távoli jövőben. A magyar közgondolkodás válsága miatt.
2018. márc. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
en mennek... a TENGER miatt, szeretnek tengerparton lakni. napfeny sem artana
2018. márc. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én jelenleg nem tervezem, itthon szeretnék élni, de rengeteg ismerősöm akar menni. Több barátom, osztálytársam már külföldi egyetemet nézett ki magának, szóval már elég fiatalon mennének.


Én nem a megélhetés miatt aggódom, hanem a felfogás miatt. Itt mindenki negatívan gondolkozik, senkinek nem jó semmi, mindig mindenki beleköt a másikba. Nem lehet értelmesen vitázni, stb. Szerintem tudod mire gondolok.


Nem lehet így élni, ha marad ilyen a magyarok hozzáállása egymáshoz, én nem fogom sokáig bírni, és akkor viszont valószínűleg megyek a többiek után... Nem tudom még, hogy hova, de valószínűleg egy nyugodt, kiegyensúlyozott helyre, ahova be tudok illeszkedni, és ahol van már ismerősöm, aki tudna segíteni.

2018. márc. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre nem tervezem, mert elégedett vagyok a jelenlegi életemmel nagyjából, de simán el tudom képzelni, hogy menni kényszerülök anyagiak miatt vagy mert nem érzem magam biztonságban.
2018. márc. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Max összegyűjteni a házra való pénzt, utána visszajönnék. Amúgy konkrétan nem tervezem, remélem, anélkül is meg fogom tudni oldani. Habár most eszembe jutott egy szép, meleg hely, ahol angolul beszélnek az emberek. De úgyis visszajönnék. :)
2018. márc. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
*Szal végleg sose mennék el, max csak időszakosan, amíg pénzt gyűjtök normális élet elkezdéséhez; utána mindenképpen visszajönnék, imádom ezt a helyet, kötődöm hozzá, itt is tervezek megöregedni. Honvágyam lenne, ha örökre elhagynám.
2018. márc. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Járok ki dolgozni Hollandiába 25€ órabérért (hegesztek) de nem költöznék ki főleg azért mert otthon ebből a pénzből mondthatni nagylábon élek de ott az a 4000€-ból ha úgy akarnék élni mint itthon nem igen maradna belőle semmi
2018. márc. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre nem.


Minden ideköt.


Meg még jelenleg itthon is eléldegélünk, bár egyre komplikáltabb néhány dolog.

2018. márc. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
96%

Én személy szerint nem tervezem. Mivel kevés ilyen véleményt látni itt, le is írom, hogy miért.


Írta itt valaki, hogy a magyar emberek felfogása miatt menne el, hogy itt senkinek nem jó semmi, stb. Részben igazat adok neki, viszont minőségi javulás érhető el, ha ignorálva vannak ezek az emberek. Máris sokkal vidámabb a napom. No meg mindig mosolyogva az emberekre nekik is jobb lesz a kedvük és valahogy nem jut eszükbe panaszkodni.


Másik, hogy aki nem örökölt semmit, annak lehetetlen elindulni? Véleményem szerint nem lehetetlen, csak nehéz és áldozatokkal jár. Minden csak akarat és szorgalom kérdése.


Most pedig egy kicsit arról, hogy én hogyan látom az itthoni helyzetet. Az emberek nagy része kezd eljutni arra a szintre, hogy minőséget vár el, ahogy külföldön is és ezt meg is képes fizetni. És ezen a ponton nem a milliomosokra gondolok, hanem akár idősekre is. Mindezt úgy, hogy nem kell nyomorognia sem. Természetesen vannak az országban olyan régiók, ahol rosszabb a helyzet, ezt elismerem, viszont ma rengeteg lehetőség van a fejlődésre és előrejutásra.

Én ezért keményen dolgozom és igyekszem felépíteni a jövőmet. Igen, építőipari vállalkozó vagyok, szakmával és érettségivel. Dolgoztam gyárban is, mert muszáj volt, de ez is csak előrébb vitt.


Szóval szerintem nem menekülni kell az országból, hanem körbevenni magunkat olyan emberekkel, akik előrébb visznek és segítenek. Belőlük is sok van ebben az országban!


Köszönöm mindenkinek, aki megérti a mondandómat és ő is eszerint él. Kívánom nekik, hogy találkozzanak sok hasonló emberrel, akikkel együtt jobbá teszik a környezetüket.

Nem szorgalmazom, hogy bárki is elmenjen Magyarországról, van bőven mit tenni itthon. Aki dolgozni akar és tud is, el tud kezdeni egy életet, akár hitel nélkül is. Azt hozzáteszem, hogy nem Budapesten és közvetlen környezetében. De ez minden más országban ugyanígy van szerintem.

2018. márc. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!