Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják ennyire Puzsér...

Miért utálják ennyire Puzsér Róbertet?

Figyelt kérdés
2018. márc. 18. 00:03
 51/91 anonim ***** válasza:

"Egyébként felületes tudással terjeszteni dolgokat,amiket mások elhisznek nagyon veszélyes dolog, pl. genderdolgokban azt se tudja, mit beszél, sok ember meg elhiszi."


Amúgy itt például mire gondoltál? Lehet, hogy itt egyelőre nem tűnik veszélyesnek a gender, és abszurdnak tűnik, hogy Puzsér ennyire riogat vele, de az USA-ban már nagyon durva, amit egyes genderfasiszták művelnek. Például:


[link]

2019. máj. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/91 anonim ***** válasza:

Most találtam, nézd meg ezt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tarsasagi-elet__9901..


Ugye, milyen "értelmes" választ adott az egyes? :D

2019. máj. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/91 anonim ***** válasza:

""mindig kiabál, mindent és mindenkit utál, bunkó, idegesítő stb." Komoly érvek. :D"


Nos, a kiabálás lehet idegesítő, mert azt közvetíti, hogy lenézi azt, akivel beszél. nem feltétlen igaz, de azt az érzést kelti. de hidd el, értem, mire gondolsz.


"Vagy olyanok esetleg, akik találtak egy-két tárgyi hibát nála, emiatt utálják, és lehuznák a WC-n az egész munkásságát."


Most őszintén, azok után, hogy Roy Orbison vagy a Bon Jovi munkásságát néhány dal alapján ő maga lehúzta a WC-n, nem sajnáltam meg. :D :D


"Jó, de akkor minden összevetve mi a véleményed: inkább pozitív vagy negatív jelenség Puzsér jelenléte a közéletben? Mert azt írod, nem mondod, hogy takarodjon onnan, aztán azt, hogy akinek nem elég nagy a tárgyi tudása, mint szerinted Puzsér, az ne tartson nyilvánosan előadást."


Nem mondom, hogy ne tartson, de például ne minden témáról. Szorítkozzon arra, amihez tényleg ért. Társadalmi kérdések akár, vagy akár a közízlésről is beszélhet. De én látok különbséget aközött, amikor felhívja a figyelmet arra, hogy Szandi, Varga Viktor, Kozsó stb. igénytelen (mert ez fontos, és ebben tök igaza van), meg amikor olyan embereket minősít legrosszabbnak, akiken sokéig lehet vitatkozni, hogy azok-e. Megnéztem, kiket tart ő legjobbaknak, és rajta volt a listán igen jó helyen Michael Jackson. na most ez szerintem azt mutatja, ki mit keres a zenében. Én bírok egyes Jacko-dalokat, de például Jacko nem tudott magának zenét csinálni, mindig rászorult a producerekre, és meglátszik a munkásságán, amikor egyik vagy másik producerrel összeveszett. Egy Billy Joel mondjuk, akit Puzsér leszólt, akkor is feljátssza a lemezét, ha odafelé elüti a villamos a producert. Ez csak egy érv volt, hogy lehet rajta vitatkozni. Rátette a beatlest is a listára, mint legkobbakat. Van egy olasz zenekritikus, ő például az alábbi linken azt ecseteli, hogy a Beatles csak egy túlértékelt popbanda, épp ugyanazt állítja róluk, amit Puzsér a Bon Joviról.

[link]

Összességében azt gondolom, hogy amihez ilyen szaktudás kéne, ahhoz talán vagy nem kéne hozzászólnia,vagy kezdjen el utánanézni a dolgoknak. De ahhoz nem kell zenei tudás, hogy - az ő szavaival élve - fröccsöntött sztárokat felismerjük, vagy hogy elmondja mi a rossz Hajdú Péter műsoraiban. Az ilyenek tök rendben vannak. Nme várom el amúgy, hogy bárkinek legyen képesítése bármiről, csak lássam, hogy legalább utánanézett. Pl. Szirmai Gergely,aki filmekről beszél, nem tudom, tanult-e róla, de (már amennyit láttam tőle) úgy tűnik, ő azért csekkolja, amiről beszél. és természetesen még az se baj, ha Puzsér mást gondol, mint én. de ne keverje már össze, hogy melyik X előadónak az első és melyik a 3. lemeze, mert csinált ilyet is, végig arról beszélt, mivel lett Marylin Manson híres, és nem is úgy volt. Szóval nem taratom kizárólagosan negatív jelenségnek, de bőven lenne hova fejlődnie. Épp azt a tulajdonságot hiányolom belőle, hogy ez meglegyen. Nem olyannak láttam eddig, aki belátja a tévedést. Amolyan hallomásból összeszedett infók alapján érvel továbbra is. De abban igazad van, hogy van egy olyan réteg Magyarországon, akiknek az is nagy felismerés, hogy a Való Világ nem képvisel értéket, és ez jó. csak nem tudom, ők felérik-e ésszel Puzsér szóhasználatát, mondatszerkezetét, szóval hogy mennyire öncélú így a dolog.


"Nyugodtan. :D Vagy akkor személyeskedem én: szerintem te szinte csak értelmiségi körökben mozogsz, ami tök jó és irigyellek miatta. Én elég sok időt töltöttem/töltök néha most is "átlagemberek között", ezért látom, hogy mennyire szükség van egy Puzsérra, és mennyire nem átlagos a tudása, mennyivel kevesebbet tud az átlag."


Lehet, hogy burokban élek, simán lehet. Kulturális életben dolgozom.


"Ő inkább a saját szubjektív élményét adja át.* Viszont te mit mondanál, az 50 kedvenc előadója vagy 100 filmje közül hány százalék valóban remek? Szerintem 80% simán. "


Erre részben már reagáltam. A 100 filmjét nem tudom, mi, de az 50 előadó: mind jó. Nem azzal van a baj, hogy rosszak lennének. Hanem hogy nem tartom őket JOBBnak, mint a leszóltakat. Lásd a Michael Jackson-Billy Joel összehasonlítást. Maga a sorrend is fura (Prince-t előrébb tenném, bár nem szeretem), de az már tényleg teljesen szubjektív. Nem Puzsér ízlésével van tehát bajom. Az tök oké, hogy miket hallgat, bár én nem vagyok ennyire oda az elektronikus zenéért, sőt egyáltalán, de tehetségesek azok, akiket szeret. Inkább csak nem értem, hogy akiket leszólt, miben rosszabbak ezeknél.


"Tényleg, amúgy erről mi a véleményed? Azokról az értelmiségiekről általában (meg arról az érttelmiségi attitűdről), akiknek valóban hatalmas tudásuk van, de meg se próbálják ezt minél több embernek átadni, hanem olyan előadásokat tartanak, amit csak a felső (szellemi) réteg ért meg, és ettől nagyon okosnak érzik magukat."


Ebben egyetértünk, nem tetszik a sznobizmus nekem se. Sőt, az se tetszik, hogy például a tudományban nem ismerik el az ismeretterjesztő munkát. Például ha valamilyen tudós vagy vagy művészettörténész, akkor nem számít tudományos publikációnak,hogy írtál egy ismeretterjesztő kötetet, akkor se, ha 300 oldal. Ez szerintem hiba. Szóval egy Nádasdy Ádám vagy Csányi Vilmos etológus semmit nem számolhat bele, amit amúgy látsz tőlük a Libriben. Ez tök rossz. Bár biztos vissza is lehetne élni vele, például valaki csak ilyeneket ír, de valami köztes megoldás kéne. Tök jó lenne mondjuk zenei kritikusokat meghívni például egy könyvfesztiválra, vagy beszéltetni őket itt-ott. És általános dolgokról, nem olyan argentin komolyzenészekről, akikről senki nem is hallott. :D


"Amúgy én is tudok remek zenekart például, amit nem említett, és nem túl népszerű. A kedvencemet pl. valószínűleg nem is ismeri. Meg valószínűleg mondjuk 1000-nél többen nem is ismerik Magyarországon. :D"


Na, mi az? Nekem is van ilyen, én szeretek spanyol, guatemalai meg walesi előadókat is.


"az Oldboy című koreai remekműről például tőle hallottam, és most az egyik kedvencem."


Na, az akkor tök jó, ha ennyire megtetszett. :)


""mekkora hülyeséget beszél már megint ez a Puzsér X témával kapcsolatban", aztán kifejti a saját véleményét, ami szinte ugyanaz, mint Puzséré. :D"


Na, ilyet még nem láttam, ez hogy lehet? :D


Eszenyinek a díváskodását szidta amúgy, azt hiszem, a szavalás amúgy borzalmas volt tényleg.


Az apus csoportról nem is hallottam, majd még az is lehet, hogy benézek, köszi. Mert úgy, ahogy lefested, szimpatikus. Az Apuból csak egy-egy részt hallottam, inkább általánosan van véleményem, Sznobjektív, Apu, Csillag születik, Facebook bejegyzések, blogja, szóval így mindenből egy kicsi.


"De mondom, ha mérleget kell vonni, ennek ellenére is az egyik, ha nem a legpozitívabb olyan közszereplőnek tartom, aki valoban meg tud szólítani széles rétegeket."


Oké, de tudsz egyáltalán másik közszereplőt, aki megpróbálta?


Amúgy kezdem érteni mit mondasz az egész társadalom kritizálásánál. De továbbra is azt gondolom, hogy nem véletlenül nem alakult ki ez a szakma, hanem konkrét dolgokra szakosodnak a kritikusok, mert ez valóban nagy falat. De abban meggyőztél, hogy annak az embernek, aki sosem fog elolvasni vagy megnézni egy ennél komolyabb dolgot, annak jó, hogy legalább kicsit hall a dolgokról. Csak vannak emberek, akik meg keveslik Puzsér tudását itt-ott, és akkor ezen viszont ne lepődjünk meg, ezt a kritikát időről időre meg fogja kapni.


Közben eszembe jutott: van egy angol író, akit kedvelek, tőle olvastam, hogy volt Nagy-Britnanniában egy újság Believer címmel,és kizárólag pozitív kritikát volt szabad írniuk könyvekről. Felkérték ezt az írók, Nick Hornbyt. Az volt a szabály, hogy vagy pozitívat kell írnia, vagy visszautasíthatja, hogy X könyvről nem ír. A végére az lett, hogy a könyveket néha szidta, de az újság szerkesztőit szétoltotta, hogy milyen sznobok. :D


"Meg annyit, hogy szerintem sokkal közelebb áll az én meg a te gondolkodásod egymáshoz, mint egy Puzsér-szektásé az enyéméhez, vagy egy tipikus "fujj, a Puzsér az egy barom" gondolkodású emberé a tiedéhez. :)"


Ennek örülök, én is így érzem. Az eredeti kérdező amúgy hogy eltűnt! :D


"Azon például én is kiakadtam, mikor Michael Jacksont lazán berakta a Pink Floyd elé a listáján. :DD"


Csak hogy ne legyek igazságtalan: szerintem Michael Jackson is jó. Én csak egyszerűen azt gondolom, hogy az előadóművészet is egyfajta tehetség meg az alkotóművészet is. Na most maga Puzsér az, aki az alkotóművészetet többre értékeli (pl. zsűritagként), akkor viszont a listájában is tartsa ehhez magát! Én amúgy azt gondolom, hogy is-is. Van olyan spanyol zenész, aki a saját zenéjét komponálja meg írja, jól énekel, de nem a legjobban. Hallottam, hogy valaki előadja a dalát, egy másik spanyol. Hangilag jobban énekelte, nem volt hamis stb., de tök unalmas volt, mint egy zenesulis vizsga. Semmi érzelem, meg semmi. Itt jön be, hogy az előadó művészethez is érteni kell. Szóval én elfogadom, ha valaki szerint MJ jobb, mint más, de akkor következetes tartsa magát ehhez! Akkor a Csillag születikben se várja el, hogy mindenki maga írjon dalt!


" És aki elmegy csak egy irányba, az lehet, hogy abban nagyon jó lesz, de az átfogó képet nem fogja látni."


Jó, de minek lássa a zenekritikus a festészetet? Amúgy van olyan, hogy művelődéstörténész, az átlátja az egészet. Bár általában csak utólag, a mai kort, amiben élünk, nehezebb átlátni. Az, hogy abból él, hogy kritikus, csak azért zavar, mert gúnyolódott olyan szakmákon, hogy valaki abból él, hogy modell, vagy hogy lakásokat rendez be. Nekem vannak lakberendező ismerőseim, nem csak párnákat dobálnak.


" Puzsér kedvence a Csillag Születikben a Quantum XXL nevű tánccsapat volt. "


Igen, ezzel tisztában vagyok, és tudtam is, hogy ki fogod emelni, csak addigra már elküldtem. De náluk is mondta ő maga, hogy megfogadta előre, hogy tánccsapatokat nem juttat tovább. Így nem lehet zsűrizni, hogy na, ilyeneket nem juttatok tovább. De oké, itt mondhatjuk, hogy belátta a tévedését. Viszont a revütáncról vagy például a musicalekről olyan negatívan tud nyilatkozni. Persze, hidd el, értem miért. De a musical nem a Csárdáskirálynőnél ér véget. Ez például tök jó musicalzene.


https://www.youtube.com/watch?v=tIpn50oTYqM


"Elmondta, hogy mi ezzel a baja, és teljesen igaza van. Aki nem hozott saját dalt, az mit csinált? Elénekelt közepesen vagy jól egy olyan dalt, amit az eredeti előadó még mindig sokkal jobban. Ennek mi értelme? Szerintem azzal nem lett volna baja, ha más írja meg neki, de kifejezetten neki, és ő énekli el először. Vagy ha olyan szinten énekli, mint az eredeti előadó."


Lehet, hogy ez is igaz. De el kell akkor dönteni, hogy amik a tévében mennek, azok mik. Énekverseny vagy dalszerzőverseny vagy mi. A csillag születik eleve egy rossz dolog ilyen szempontból, mert hogy hasonlítasz össze egy táncost egy festővel? de például az X faktorban el kell dönteni, hogy ez most énekverseny vagy dalszerzőverseny vagy mi. Nem Puzsérnak kell eldöntenie, de ez gond, ha ez nincs tisztázva.


"Úgy vettem észre, hogy a Puzsért utálók általában sokkal szektásabban, gondolkodás nélkül utálják őt, mint ahogy kedvelik azok, akik kedvelik"


Ez a vélemény amúgy azért is kialakulhat, mert ha valaki szeret valakit, akkor időt fog fektetni abba, hogy érveljen mellette. Ha nem, akkor nem. Oké, én most épp ezt csinálom, de sok ember nem szeret arról beszélni, ami nem tetszik neki, akkor sem, ha vannak érvei. Sok ember írni sem szeret. Itt a GYK-n ha egy kicsi bekezdést írsz, már odaírják, hogy too long; don't read.


Megmondom őszintén a genderest már nem tudom, épp akkor frissen láttam valamit, amikor azt a választ írtam. Puzsér például összemossa a genderdolgot a feministákkal, a kettő nem ugyanaz. A genderstudies olyasmikkel foglalkozik, hogy például hogyan nevelik a gyerekekt, például a lányokat inkább nevelik jó viselkedésre, visszafogottságra, ezáltal mondjuk egyes pályákra kevésbé fognak jelentkezni, pl. politikusnak, vagy hogy mai napig lebeszélnek sokakat egyes szakmákról. Vagy ilyesmikkel, hogy milyen színeket társítunk milyen nemekhez. Például tudsz róla, hogy a 19. századig a rózsaszín volt a fiúk színe, és a kék a nőké? Ezért ábrázolják Szűz Máriát minden festményen kékben. A szűziesség színe volt, a rózsaszín meg az erőé. valami divatcég fordította meg. Na, ez tényleg csak egy társadalmi konstrukció, beláthatod. vagy miért van, hogy a bölcsész szakokon több a nő, de ahogy haladsz a ranglétrán, több a férfi. Ebből az következik, hogy abból a kevés fiúból lesz több professzor, mint abból a sok lányból. Vagy például érdekes kérdés, hogy miért jobbak a nők a nyelvekben, a férfiak a térlátásban. Így születünk, vagy azért van, mert a gyerekkori játékok eldöntik (a fiúnak szerelős játékokat gyártanak, ami jobban fejleszt egyes képességeket). Ezek nem buta kérdések, és a az agykutatás fejlődéséhez is hozzájárulhatnak. A linket a kirúgott tanárról láttam már, de ez nem egy konkrét izmus hibája (természetesen minden izmusnak vannak radikális hívei), hanem a túlzott PC fogalmazásnak. Meg azé, hogy egyesek nem értik ezt az egészet, akik nem értik, mi az igazi kirekesztés, mindenre kirekesztést kiáltanak. Ezen például a genderstudies kifejezetten segíthet. Ha az emberek megértik, hogy ez vagy az miért kirekesztő, akkor nem fognak minden hétköznapi hülyeségnél rasszizmust kiabálni. Amúgy ennyi erővel az evolúciót is elfajzott elvnek kéne tartani, mert Hitler annak idején Darwin tanaira alapozta, hogy egyes népek jobbak másokénál. Mégse mondjuk, hogy Darwin elmélete eleve rossz. A feministák is túlzásba visznek egyes dolgokat (de a gender nem is őket jelenti, hanem mindenki mást is, például transzszexuálisokat), de attól még nem igaz, hogy a nőknek minden joguk megvan manapság. Pl. ha valaki tudományos karrierre törekszik, simán félbetörik a karrierje egy gyerekvállalástól, míg férfiakra ez nem igaz. Volt erről cikk nem rég, hogy a magyar női kutatók kétszer annyit dolgoznak, mint a férfiak, hogy biztosítsák a helyüket, mire szülnek. És az is érdekes, hogy van az a beszélgetős műsor, nem jut eszembe a címe, Puszér és mások vannak benne: na, ott sikerült úgy beszélni a genderről, hogy egy darab nőt, meleget, transzszexuális akárkit meghívtak volna. 5 hetero férfi eldöntötte, miért hülyeség, jó-e amit a nők akarnak, és csókolom. Viszont az az Antoni Rita, akit meghívott a Sznobjektívbe, na az tényleg gáz volt. Erre persze a kommentelők (akik ugyebár szerinted nem szekta) mind levonták a következtetés, hogy az egész mozgalom egy sz/r, mert egyszer láttak egy nőt, aki nem tudott rendesen érvelni.


"Ugye, milyen "értelmes" választ adott az egyes? :D"


Igen,látom, és mit írt a 8-as? Azt, amit én mondok, hogy nem ért a popkultúrához. :D

2019. máj. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/91 anonim ***** válasza:
"They had nothing to say and that is why they never said it." A linkelt olasz kritikus szavai a Beatlesről.
2019. máj. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/91 anonim ***** válasza:
Ja, és ez nem az én véleménye róluk, csak hogy ásd, hogy totál indokolatlan, mitől rossz,aki szerinte rossz. Persze, megfogalmazta, tudom. De ha ugyanaz elmondható másokról is...
2019. máj. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/91 anonim ***** válasza:

"sőt egyáltalán, de tehetségesek azok, akiket szeret. Inkább csak nem értem, hogy akiket leszólt, miben rosszabbak ezeknél."


ja, hogy világos legyen: itt nem a Shyguysra meg társaira gondolok, akiket leszólt, hanem a világsztárokra.

2019. máj. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/91 anonim ***** válasza:
Bocsi az elgépelések miatt.
2019. máj. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/91 anonim ***** válasza:
Amúgy ha már erről van szó, mit gondolsz a világszerte ismert zenészeket méltató Sznobjektívről? szóval nem ahol ilyen gagyi magyarok vannak.
2019. máj. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/91 anonim ***** válasza:

Még annyit a generes linkelt cikkedre: az angolok tök hülyén kezelik a problémát. van az a mondás, hogy a problémákat nem lehet megoldani azzal a gondolkodással, amivel létrehoztuk őket, Szóval az a bajuk, hogy van 3 névmásuk, de az nem jó mindenkinek. Mit reagálnak erre? létrehoznak még egy csomót! Ahelyett, hogy eltörölték az egészet a francba, ezután mindenki it lenne aztán csókolom.


Egyébként van egy facebook oldal a Man who has it all, az tök jól rávilágít ezekre. Egyszerűen kicseréli a nőknek szóló mondatokban a nő szót férfira. És így tesz fel kérdéseket: vajon egy 30 fölötti férfi még szexi? A feleséged segít a házimunkában? Akkor te nagyon szerencsés vagy! Hát, igen, a férfiakat zavarja, hogy az operatőrt camerawomannek hívják, de hát az férfire is utal (itt arra játszanak rá, hogy sok szakmában angolul benne van a man szó). Egyébként ha tudsz spanyolul (én tudok), még érthetőbb a dolog: az abogado ügyvédet jelent. Az abogada az ügyvédnőt, de ez csak pár éve van így. Előtte az ügyvéd feleségét jelentette, és az idős generáció így használta. Képzelj el egy világot, ahol szó sincs a foglalkozásodra.

2019. máj. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/91 anonim ***** válasza:
Meg megfordítják, és nem olyan pólókat gyártanak,hogy poet, female poet, hanem poet és male poet.
2019. máj. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!