Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják ennyire Puzsér...

Miért utálják ennyire Puzsér Róbertet?

Figyelt kérdés
2018. márc. 18. 00:03
 61/91 anonim ***** válasza:
Amúgy ha nem unod a nyelvtani példákat: spanyolban ha azt mondjuk, hogy "itt vagyunk", és mondjuk mi 3 nő vagyunk, de egyetlen férfi van köztünk, akkor már úgy kell ragoznunk mindent, mintha férfiak lennénk. Illetve spanyolul minden gyűjtőfőnév férfi. Apa + anya van,de a szülő szó nem létezik, a szülőket úgy mondják, hogy apukák. Akkor is, ha 1 nő meg egy férfi. Ebből az is következik, hogy ez 2 férfi számára is kirekesztő meg a nő-férfi pároknak is fura. A lánygyerekre van szó, de ha két gyereked van, akkor spanyolul úgy mondod, hogy 2 kisfiad van. Ez, be kell látnod, elég fura. ha azt mondod, lányaid vannak, az azt jelenti, fiad egyáltalán nincs. Ha már egy fiad van, és az összes többi lány, mindet hímnembe kell tenned.
2019. máj. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/91 anonim ***** válasza:
Egy nyelvészeti kutatás szerint ha azt mondod az embereknek, hogy "ember", álló testhelyzetben, szemből látható férfit képzelnek el. De miért? Mindig így volt, vagy a társadalom alakította így? És miért alakult így a spanyol nyelv? Szerintem belátható, hogy mindez a kognitív (gondolkodással, agyunk használatával kapcsolatos) tudományokat is fejleszti, meg a nyelvészetet is.
2019. máj. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/91 anonim ***** válasza:

"Nos, a kiabálás lehet idegesítő, mert azt közvetíti, hogy lenézi azt, akivel beszél. nem feltétlen igaz, de azt az érzést kelti. de hidd el, értem, mire gondolsz."


Én is értem, mire gondolsz, csakhogy ahogy te is mondtad, ez nem feltétlenül igaz. Velem is megesik, hogy nagyon beleélem magam valamibe, szenvedélyesen és emiatt kissé hangosabban beszélek még akár a legjobb barátommal is, mégse gondolja azt (és nincs is így), hogy emiatt lenézném. Szerintem inkább az nézi le a vele ellentétes nézeteket valló embereket, aki arra se hajlandó, hogy leüljön velük vitatkozni (ismerjük ezt a hozzáállást)...



"Most őszintén, azok után, hogy Roy Orbison vagy a Bon Jovi munkásságát néhány dal alapján ő maga lehúzta a WC-n, nem sajnáltam meg. :D :D"


Nem ismerem egyikük munkásságát se eléggé, úgyhogy ebben nem akarok állást foglalni. De akkor küldj pár olyan Bon Jovi számot, ami szerinted igazán jó és mélyreható, amiért nem érdemes lehúzni a WC-n őket, mert ha tényleg vannak, akkor egyetérthetünk abban, hogy Puzsér itt tévedett.



"Nem mondom, hogy ne tartson, de például ne minden témáról. Szorítkozzon arra, amihez tényleg ért. Társadalmi kérdések akár, vagy akár a közízlésről is beszélhet. De én látok különbséget aközött, amikor felhívja a figyelmet arra, hogy Szandi, Varga Viktor, Kozsó stb. igénytelen (mert ez fontos, és ebben tök igaza van), meg amikor olyan embereket minősít legrosszabbnak, akiken sokéig lehet vitatkozni, hogy azok-e. Megnéztem, kiket tart ő legjobbaknak, és rajta volt a listán igen jó helyen Michael Jackson. na most ez szerintem azt mutatja, ki mit keres a zenében. Én bírok egyes Jacko-dalokat, de például Jacko nem tudott magának zenét csinálni, mindig rászorult a producerekre, és meglátszik a munkásságán, amikor egyik vagy másik producerrel összeveszett. Egy Billy Joel mondjuk, akit Puzsér leszólt, akkor is feljátssza a lemezét, ha odafelé elüti a villamos a producert. Ez csak egy érv volt, hogy lehet rajta vitatkozni. Rátette a beatlest is a listára, mint legkobbakat. Van egy olasz zenekritikus, ő például az alábbi linken azt ecseteli, hogy a Beatles csak egy túlértékelt popbanda, épp ugyanazt állítja róluk, amit Puzsér a Bon Joviról."


Jackóval kapcsolatban nincs vita köztünk, jó előadó, de én is írtam, hogy mondjuk a Pink Floyd elé betenni számomra is khmmm... nagyon fura volt. :D


A The Beatles meg... Azért őket rengeteg kifejezetten zenével foglalkozó kritikus/oldal is a legjobbak között tartja számon annak ellenére, hogy te most hoztál egy ellenpéldát. Szóval velük kapcsolatban nem mondhatod, hogy csak Puzsér nem ért hozzá, mert akik "értenek hozzá", azok közül is sokan nagyon nagyra tartják őket.

Az én szubjektív véleményem meg az, hogy egy Pink Floydhoz vagy egy Radioheadhez nem érnek fel, de valószínűleg egyrészt a zenei hatásuk, másrészt az, hogy összefonódott a nevük a beat- és hippikorszakkal, tette őket ennyire népszerűvé. És ha megnézem, hogy most mi a népszerű a fiatalok köreben, hát én visszasírom a The Beatles-t. :D Csak hasonlíts ösze egy Let It Be-t a jelenlegi legnépszerűbb dalokkal!



Amúgy:

[link]



"De abban igazad van, hogy van egy olyan réteg Magyarországon, akiknek az is nagy felismerés, hogy a Való Világ nem képvisel értéket, és ez jó. csak nem tudom, ők felérik-e ésszel Puzsér szóhasználatát, mondatszerkezetét, szóval hogy mennyire öncélú így a dolog."


Puzsér Facebookja csak a mainstream Puzsér, a munkásságának egyértelmű csúcsa az Apu, ott sokkal mélyebbre is mennek annál, hogy a Való Világ szar, meg mint általában a Facebook-bejegyzéseiben.



"Lehet, hogy burokban élek, simán lehet. Kulturális életben dolgozom."


És burokba is születtél amúgy? Mert én egy kisvárosból jöttem fel Pestre, ahol nagyon nem volt divat a kultúra. Úgyhogy tudom, milyen az átlag.. eléggé elszomorító. A "nem értelmiségből" indultam, néhány ember, többek között Puzsér hatására elkezdtem kultúrát fogyasztani pár éve, de most is csak a két réteg közé vagyok szorulva, és 4-5 év kell még, amíg akkora lesz a tudásom, mint valaki olyannak, aki beleszületett a Kultúrába. Ilyen szempontból hátrányban vagyok. Meg olyan szempontból is, hogy nincs 1000 értelmiségi barátom, akivel jól érezhetném magam. De olyan szempontból én előnyben vagyok, hogy sokkal jobban tudom, milyen az "átlagember", mint ezek a hatalmas entelektüelek, akik nem igazán találkoznak a valósággal.

És mint mondtam, qrvanagy baj, hogy Puzséron kívül nem sok értelmiségi tesz ezért, hogy minél több ember elinduljon a kulturálatlanságból a kultúra felé. De akkor ebben (is) egyetértünk. :)



"Na, mi az? Nekem is van ilyen, én szeretek spanyol, guatemalai meg walesi előadókat is."


Küldök, de akkor küldj te is!

Én a Slowdive-ra gondolok. Bár azért nem az a nagyon-nagyon népszerűtlen, 3 000-es megtekintéssel rendelkező banda, de akiknek én említettem eddig, nem ismerték. Persze lehet, hogy az értelmiségi burokban más a helyzet. :D


[link]


Ezt például tegnap is hallgattam, öt sör után, és könnybe lábadt a szemem a gyönyörűségtől.


[link]


Vagy ez a dal is katarzist tud okozni, meg van is vele egy érdekes sztorim.


De ha már nem túl népszerű, de zseniális zenekarok, küldök mást is. Kingcrow:


[link]


A klipet is nézd, hatalmas művészi ereje van. Van a dalban egy kis Pink Floyd.. Csak metálosabb változatban. De megkockáztatom, hogy színvonalban eléri a Pink Floydot.


Na, még egy dal, az egyik legmegrendítőbb, amit valaha hallottam. A The Mayan Factortól, a háborúról:


[link]


Ebben én érzek valami ősi erőt is, amit csak akkor szoktam, mikor ókori szövegeket olvasok.


De amúgy szinte biztos vagyok benne, hogy ezeket Puzsér is nagyon szeretné, ha ismerné.



"Na, ilyet még nem láttam, ez hogy lehet? :D"


Nem közvetlenül utána volt, úgyhogy nem volt olyan feltűnő, de én emlékeztem rá, hogy régebben azért szidta Puzsért, mert "az összes politikai erőt kritizálja, és hát így nem lehet", aztán akkor meg ő is ugyanazt mondta, hogy hát, a Fidesz is szar meg az ellenzék is. De Puzsér azért rohadjon meg, mert ezt állítja! :D



"Oké, de tudsz egyáltalán másik közszereplőt, aki megpróbálta?"


Nem, és ez igen szomorú. És meg kell becsülni azt az egyet, aki megteszi, aki nem csak a szűk entelektüel réteghez akar szólni.



"Amúgy kezdem érteni mit mondasz az egész társadalom kritizálásánál. De továbbra is azt gondolom, hogy nem véletlenül nem alakult ki ez a szakma, hanem konkrét dolgokra szakosodnak a kritikusok, mert ez valóban nagy falat. De abban meggyőztél, hogy annak az embernek, aki sosem fog elolvasni vagy megnézni egy ennél komolyabb dolgot, annak jó, hogy legalább kicsit hall a dolgokról. Csak vannak emberek, akik meg keveslik Puzsér tudását itt-ott, és akkor ezen viszont ne lepődjünk meg, ezt a kritikát időről időre meg fogja kapni."



"Jó, de minek lássa a zenekritikus a festészetet? Amúgy van olyan, hogy művelődéstörténész, az átlátja az egészet. Bár általában csak utólag, a mai kort, amiben élünk, nehezebb átlátni. Az, hogy abból él, hogy kritikus, csak azért zavar, mert gúnyolódott olyan szakmákon, hogy valaki abból él, hogy modell, vagy hogy lakásokat rendez be. Nekem vannak lakberendező ismerőseim, nem csak párnákat dobálnak."


Nem az a baj, hogy megkapja a kritikát, hanem az, hogy egyesek emiatt az egész Puzsér-munkásságot le akarnák húzni a WC-n. Vitatkozni lehet vele és kell is. :)

A szakosodott kritikusokkal kapcsolatban pedig nem értünk egyet, de nem gond. Én még mindig azt állítom, hogy sokkal fontosabb az, hogy az összképet lássa valaki, a nagy egészben az adott kulturális termék helyét. Ehhez pedig nem elég egy dologra szakosodni. Ismerni kell a művészeteket, a kultúrát, a társadalmat, az embert, a politikát stb. És tök jó, hogy valaki azt az attitűdöt terjeszti, hogy ne legyél szakbarbár, mert úgy nem fogod megérteni a világot, hanem érdeklődj minden téma iránt!


A szakmáknál meg nagyon általánosított, én se értek vele egyet mindenben.



"Igen, ezzel tisztában vagyok, és tudtam is, hogy ki fogod emelni, csak addigra már elküldtem. De náluk is mondta ő maga, hogy megfogadta előre, hogy tánccsapatokat nem juttat tovább. Így nem lehet zsűrizni, hogy na, ilyeneket nem juttatok tovább. De oké, itt mondhatjuk, hogy belátta a tévedését. Viszont a revütáncról vagy például a musicalekről olyan negatívan tud nyilatkozni. Persze, hidd el, értem miért. De a musical nem a Csárdáskirálynőnél ér véget. Ez például tök jó musicalzene."


Na, de látod, mégis képes néha belátni, ha téved. :) És egy musicalről is képes elismerni, ha jó, hallgasd meg, miket mondott a Hair c. filmről!



"Lehet, hogy ez is igaz. De el kell akkor dönteni, hogy amik a tévében mennek, azok mik. Énekverseny vagy dalszerzőverseny vagy mi..."


Ő úgy állt hozzá, hogy legyen benne valami plusz, amit hozzátesz. Vagy ő adjon elő egy új produkciót, vagy másét dolgozza fel, de úgy, hogy hozzátesz valamit. De azzal, hogy elénekli valaki szarabbul X dalát, nem tesz hozzá, csak elvesz belőle.

Lehet, hogy van olyan énekes/énekesnő, akinek más írta a dalait, de azokat a dalokat ő énekelte el a legjobban. A Csillag születikben meg gyakran az volt, hogy egy már eredetiben nagyon jól elénekelt dalt előadtak szarabbul.



"Itt a GYK-n ha egy kicsi bekezdést írsz, már odaírják, hogy too long; don't read."


Ez biza szomorú. :(



Genderkérdés: Jó, nem mondom, hogy nincs ennek értelmes része, de Puzsér nem is a normális feministákat szokta szidni (ő maga is elmondta, hogy annak tartja magát), hanem az Antoni Ritákat, a PC-terror harcosait stb., akik igenis rászolgálnak.



Szólj, ha valamire nem reagáltam.

2019. máj. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/91 anonim ***** válasza:

"Amúgy ha már erről van szó, mit gondolsz a világszerte ismert zenészeket méltató Sznobjektívről? szóval nem ahol ilyen gagyi magyarok vannak."


[link]


Erre gondolsz? Erről mondtam, hogy nagyrészt valóban remek előadók szerepelnek a listán.



"Egyébként van egy facebook oldal a Man who has it all, az tök jól rávilágít ezekre. Egyszerűen kicseréli a nőknek szóló mondatokban a nő szót férfira. És így tesz fel kérdéseket: vajon egy 30 fölötti férfi még szexi? A feleséged segít a házimunkában? Akkor te nagyon szerencsés vagy! Hát, igen, a férfiakat zavarja, hogy az operatőrt camerawomannek hívják, de hát az férfire is utal (itt arra játszanak rá, hogy sok szakmában angolul benne van a man szó)."


Jogos, de ezt meg lehetne csinálni fordítva is. Ahol a férfiak vannak diszkriminálva. Pl. "megcsalt a pasim, erre felpofoztam"-ra sokkal kevesebben fognak felháborodni, mint "megcsalt a csajom, erre felpofoztam"-ra. Léteznek nemi előítéletek, de:

1. Mindkét nem diszkriminálva van bizonyos témákban, és nem mindig a nőket éri a hátrány, van mikor a férfit. Ezzel ellentétben sokan úgy próbálják beállítani, hogy szinte minden előítélet a nőket sújtja.

2. Lehet, hogy ez egy probléma, de ennél sokkal fontosabbak is vannak, mégis úgy érzem... mint Marxnál. Sok igazság van abban, amit mond, de ha erre az egy tengelyre (férfi-nő, burzsoá-proletár) akarod felfeszíteni az egész világot, és sokan ezt teszik, abból hatalmas bajok lesznek.


Amiket írtál még: lehet ezeket vizsgálni, kell is, de ami Puzsér baja és az enyém is, hogy ebből ideológiákat formálnak, és oda jutunk, hogy Schilling Árpád szégyelli magát, mert férfi...

2019. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/91 anonim ***** válasza:

Kiakasztotta a beszélgetésünk a szervert, azt írta a GYK, hogy külön válaszokban küldjem el a mondanivalómat. :D


"Nem ismerem egyikük munkásságát se eléggé, úgyhogy ebben nem akarok állást foglalni. De akkor küldj pár olyan Bon Jovi számot, ami szerinted igazán jó és mélyreható, amiért nem érdemes lehúzni a WC-n őket, mert ha tényleg vannak, akkor egyetérthetünk abban, hogy Puzsér itt tévedett."

Amúgy erről nagyon sokáig lehetne vitatkozni. Puzsérnak is, mint sokaknak van egy elképzelése a rockról, hogy az koszos, büdös, sörszagú, szegény emberek éneklik a lelki küzdelmeikről, és természetesen ha Steven Tyler drogozik, az sokkal jobb, mint ha Justin Bieber tenné. Én ezzel nem értek egyet, és szerintem rengeteg más rockzene is létezik (Sweet, T. Rex, Status Que, Smokie - ezek is rockzenék, még ha egyesek arra is használják a rockzenét, hogy belemenjenek ebbe a f*/*szméregetésbe, hogy ki a keményebb).

Én amúgy nagy Bon Jovi-s vagyok. Nyilván ők se tökéletesek, de tessék itt van néhány:

https://www.youtube.com/watch?v=yV_0FJWfZ40

https://www.youtube.com/watch?v=iiTsePFN-Gw

https://www.youtube.com/watch?v=QK_0owG3dwc

https://www.youtube.com/watch?v=2dUJ_BNhYtg

https://www.youtube.com/watch?v=r5_aX2k2Wco

https://www.youtube.com/watch?v=FSntdG7M9Ew

https://www.youtube.com/watch?v=smghVAaMZ4g

https://www.youtube.com/watch?v=g9DSz4WKZ8c

https://www.youtube.com/watch?v=D7iMuTlROus

https://www.youtube.com/watch?v=50RlFHge-n4

Ennyi csak elég. :D

Az énekes szólólemezéről:

https://www.youtube.com/watch?v=BsTzFB5RRa8

https://www.youtube.com/watch?v=W45mlx7an6c

A gitáros szólólemezéről:

https://www.youtube.com/watch?v=M7w0U1kTFV0

https://www.youtube.com/watch?v=ZwgThyjK7vQ

Tudnék többet is, de ezt is megunod így. :) A BJ-val kapcsolatban kicsit az az érzésem, mint a modern irodalommal. Csomó ismerősöm kritizálja, miért adnak ki ilyen könyveket, mint az Alkonyat. de ha megkérdezed, hogy miért, te hány kortárs költő verseskötetét vetted meg, akkor persze nincs válasz. A Bon Jovi is ilyen. Többségét annak, amit küldtem, a 90-es években jelentették meg, és a legkevesebb eladást produkálták ezekkel. A Keep The Faith lemez kivétel talán. Szóval sokan kérdezik, miért poposodtak el, meg ugye valakik szerint eleve azok voltak stb., de azért ha megkérdezed, hogy megvennék-e a gitáros blueslemezét, vagy a zongorista szólóalbumait, amin nincs is ének, csak zongorafutamok, akkor persze nem. Most az más kérdés, hogy ma már sokan letöltik a dolgokat, de ez ettől függetlenül is igaz. Meg persze tény, hogy el akarták őket adni ilyen jóképű srácként, de ezt az énekes maga is utálja, egyszer még azt is mondta egy interjúban, mikor a nők elkezdtek így kiabálni neki, mert épp valami kedveset nyilatkozott a feleségétől, hogy ő ettől hányi tudna. Szerintem férfiakra is igaz, ami nőkre: ha valaki jól néz ki, nehezen mászik ki ebből a „csak a külseje miatt híres” kategóriából. A Bon Jovinak ebből amúgy elege lett, és a ’80-as évek végén kirúgták a menedzserüket, és alapítottak egy saját céget, ma már ninc sis menedzserük, csak embereik, akik elintézik nekik a dolgokat, de ők a saját életük irányítói. Épp ezért, mert a ’80-as évek végén, ahogy kezdett leáldozni a glam metálnak, a menedzser addig turnéztatta őket, hogy az énekesnek elment a hangja. Persze azért, hogy még minél több bőrt gyorsan lehúzzon róluk. Ki is rúgták. És erre az meg megmondta nekik, hogy sose fognak érvényesülni a zeneipaban. Szóval, látod, a férfiakkal is az van, hogy mindneki azt hiszi, hogy csak a kinézetük miatt hallgatják őket. Ők amúgy sosem nevezték magukat metálnak, még glam metálnak se.

Ha már a Bon Jovinál tartunk: sokan kritizálják, miért az énekes (művész)neve a banda neve, és ez is ékes példája annak, hogy csomóan nem is értenek ahhoz, amit kritizálnak. Ez ugyanis kifejezetten divat volt akkor: Van Halen, Dokken (Don Dokken után), Winger (Kip Winger után), Alice Cooper (ami egy együttes is). És a 60-as években is divat volt: Bill Haley ad the Comets, Buddy Holly and the Crickets stb. A Bon Jovi nem önzésből, hanem a Van Halen iránti tiszteletből választotta ezt a nevet. És maga Jon Bon jovi volt, akinek nem teszett.

"Jackóval kapcsolatban nincs vita köztünk, jó előadó, de én is írtam, hogy mondjuk a Pink Floyd elé betenni számomra is khmmm... nagyon fura volt. :D"

Jackóról meggyőződésem, hogy a halála előtt Puzsér nem tette volna be. Én amúgy bírom Jacko egyes dolgait, de ha én lennék a Puzsér, belé például tuti belekötnék. Mert amikor meg akarja menteni a világot, és erről énekel, akkor ilyen Coleho-szintű dolgokat mond. Talán furcsa ezt mondani egy olyan különc figurára, mint Jackson, de szerintem ő biztonsági játékos volt. Ha társadalomkritikáról énekelt, akkor nem ment bele nagyon a dolgokba, nehogy valaki ne értsen egyet. Azzal bárki egyetért, hogy a háború rossz, meg sírnak a gyerekek. Tudom, Puzsér kritizálta a We Are The Worldöt, de más szemszögből tette. Én pl. Jackótól a Man in The Mirror dalt, mert abban végre nem ilyen megmondóember, hanem az egy önvád, hogy eddig miért nem érdekelték mások bajai. Az egyből szimpatikusabb is. De azokat a dalait bírom, amikben nem akarja megváltani a világot. :D Szóval itt pont van egy olyan dolog, ami szintén ráillenne arra a nyálasságra, amit Puzsér kifogásol.

Szóval ez a bajom igazából Puzsérral: hogy hiába érvel összeszedetten, nem igazán lehet érteni, hogy most akkor az egyik illetőtől mitől bűn az, ami mástól nem. Miért szabad nyálaskodnia Jacksonnak és nem szabad az Aerosmithnek. És nem értek egyet azzal, hogy a műfaji különbség miatt. Szerintem a műfaji különbségek senkit nem jogosítanak fel semmire, és senkitől nem várnak el semmit. Mindenkit mindenkihez kell mérni. Ez abból is látszik, hogy a legtöbb zenész valójában sokkal nyitottabb, mint a saját kedvencei, és például a Rammsein énekese szereti az ABBA-t, meg egy csomó ilyen példa van, a Manic Street Preachers együttes feldolgozta Rihannától az Umbrellát, a az Aerosmith duettezett Pinkkel meg Carrie Underwooddal. Csak a hallgatók hiszik, hogy maguk a művészek is műfajokban gondolkodnak.

Tudtad, amúgy hogy a Jackson-féle Human Nature-t eredetileg a Toto írta? (Akik például az Africát éneklik.) Ennyit a műfajokról.

https://www.youtube.com/watch?v=sWdy5i_44sQ

"A The Beatles meg... Azért őket rengeteg kifejezetten zenével foglalkozó kritikus/oldal is a legjobbak között tartja számon annak ellenére, hogy te most hoztál egy ellenpéldát. Szóval velük kapcsolatban nem mondhatod, hogy csak Puzsér nem ért hozzá, mert akik "értenek hozzá", azok közül is sokan nagyon nagyra tartják őket."

Ez így van. A testvérem nagy Beatles-fan. :D Csak azt akartam ezzel mondani, hogy a zenével kapcsolatban sokat lehet vitatkozni. Én nem azt mondom, hogy a Beatles rossz, hanem hogy számtalan szempont szerint lehet megítélni a zenét, például őket is. Sokan tartják őket zseninek is meg túlértékeltnek is. Pl. az a szempont, amit a Bon Jovin számon kért (hol van belőle a vívódás, a frusztráció stb.) az egyrészt azt mutatja, hogy nem ismeri eléggé, másrészt megkérdezhető mondjuk egy Beatlesről is. Mert a Beatles csinált komoly dalokat, de csak karrierje 2. felében, és nem azzal futottak be. Ugyanez igaz a Queenre. Híresek nem a Bohemian Rhapsodyval lettek, hanem ilyenekkel, hogy Tie Your Mother Down. Ráadásul felvetődnek egyéb kérdések is: oké, hogy a Beatles csinált újító dolgokat. De gondolod, hogy az akkori rajongók ezt felérték ésszel? Ők a nagy újítás közepén is csak a fejrázó tiniket látták. Volt egy videó, ahol időseknek mutatták a régi kedvenceiket. Ott volt Elvis. Mit mondott a 60 éves néni? „He is so handsome!” Nem azt, hogy hú, de újító, vagy mit tudom én. Szóval az megint érdekes kérdés, hogy mi van, ha a saját közönságe sem éri fel ésszel pl. a Beatlest.

A Pink Floydot értem, miért szereted, de például engem ők nem fogtak meg. bevallom, csak a legismertebb dolgokat ismerem tőlük (de ha kritikus lennék, nyilván jobban utánanéznék). Ettől még természetesen elismerem a tehetségüket. Ugyanúgy, ahogy a Depeche Mode-nál például: nem szeretem, de sose mondtam, hogy nem tehetségesek. Amúgy ez idegesít is az ilyen szájkaratésoknál, amikor nem tetszik nekik egy banda, és rögtön ilyeneket mondanak, hogy „na, azok nem tudnak zenélni”. Oké, mondd, hogy nem szereted, de hogy a fenébe ne tudnának már zenélni? Főleg amikor oylan mondja, aki 10 éve próbál megtanulni gitározni.

Szerintem mindenki mást szeret a zenében. van, aki a zenét, van,aki a dalszöveget... Nekem például ez utóbbi kicsit fontosabb. Van olyan énekes, aki sokszor hamis, de tetszenek a szövegei. Vagy vannak, akik nem akkora zenei újítók, de érdekes a stílusuk, képviselnek és mondanak is valamit. Például ők:

https://www.youtube.com/watch?v=cX8szNPgrEs

A cikkre, amit linkeltél: nem érzem jogosnak Puzsér példáját az orrbavágásról. Az hirtelen történik, persze, hogy az embernek van véleménye. Persze, hogy mindenkinek van mindenről véleménye. Én még mindig azt kritizálom, hogy lehet felkészületlenül műsort vezetni olyan témában, amit ő maga választ ki! Ez épp olyan ciki, mint amikor egy vizsgán a tanár felajánlja, hogy válassz témát, és aztán abból is meghúznak. Ha ő maga választ egy témát, nézzen már utána. Persze, hogy lehet véleményünk, persze, hogy kell, hogy mindenről legyen, de amint ez komoly formát ölt, képernyőn, rádióban stb. legyen már mögötte valami. Mert így tényleg én is meg tudnám csinálni. És amit mondtam: Puzsérnak úgy van véleménye, hogy nem ismer elég szempontot. Például a rockzenében kifejtettem az előbb hogy egy szempontot követ. Az emberek meg vannak győződve, hogy a rockzenének milyennek kéne lennie, pedig ez olyan, mint számon kérni a narancson, hogy nem olyan, mint a banán, pedig mindkettő gyümölcs. Az emberek régen azt mondták, a rockzene akkor halt meg, amikor Buddy Holly repülője lezuhant. Pedig milyen zenét csinált Buddy Holly? Ilyet:

https://www.youtube.com/watch?v=bfu_gfPBPWc

Sokan elfelejtik, vagy soha nem is tudták, hogy ez is rockzene:

https://www.youtube.com/watch?v=AuGWNshGM64

https://www.youtube.com/watch?v=ZFo8-JqzSCM

https://www.youtube.com/watch?v=dd8JHqjHJ5U

https://www.youtube.com/watch?v=hKbaGRKKogE

https://www.youtube.com/watch?v=BM39ya_-XQM

Vagy ők mikor énekeltek komoly témákról:

https://www.youtube.com/watch?v=z7-z4Dz5ZU4

És meglepőt mondok, ők minden dalukban nagy szenvedésről énekelnek talán? (Rájuk kötelező persze azt mondani, hogy igen, de valójában nem):

https://www.youtube.com/watch?v=9oOHr--AMes

https://www.youtube.com/watch?v=Lr2iDWQSwsI

https://www.youtube.com/watch?v=a8EYUKmmnqc

https://www.youtube.com/watch?v=R8MM6MVbWnA

Puzsér szerint ami nem elég rock, az nem is igazi. És szerinte az az igazi rock, ami nem nyálas, és csak a herointól bűzlő szoba közepén történő életfájdalom. Tudtad, hogy James Brown, aki a maga korában eléggé újszerű volt, hazaküldte a zenészeit, ha nem volt rajtuk nyakkendő? Nem mondanánk erre, hogy hú de rosszfiúk. Puzsér tud egy szűk kis valamit a zenéről, és azt kivetíti mindenkire, és elvárja mindenkitől. Az oké, ha valakinek van véleménye, de ha a szempontokat se ismeri, vagy nem ismer eleget közülük, akkor mi fogja meghatározni a saját szempontjait? Egyszerűen hiányzik az, ami alapján kialakítja a véleményét. És persze ezzel önmagában még nem is lehetne nagy baj, nem érthet mindenki mindenhez. Csak csomóan elhiszik, amit Puzsér mond, mert nem érdekelmindenkit azene ilyen mélységben.

Ráadásul bárki, aki tényleg tudta, milyen volt ez a glam metal/heair metal vonal, amin a Bon Jovi például felkapaszkodott, tudja azt is, hogy ők messze kinőttek belőle. Mert mint minden műfajban, itt is voltak nagy befutók, meg a stílust meglovagoló gagyik.


Ők például tök tehetségesek (amúgy nekik épp a Bon Jovi adta ki a lemezét):

https://www.youtube.com/watch?v=SMiLsDgCXJM

De például ők is:

https://www.youtube.com/watch?v=8-celUVgEJ8

https://www.youtube.com/watch?v=bx6f68Wd9dc

https://www.youtube.com/watch?v=K2vWwKqYwko

Utóbbiak voltak a Bon Jovi nagy riválisa. Ha a glam metal igazi viccbandáit akarod látni, ide kattints - én Puzsér helyében őket raktam volna be, ha szeretett volna valakiket ebből az érából:

https://www.youtube.com/watch?v=r8Hi8fQ_zJM

https://www.youtube.com/watch?v=nU-pyWiBqR8

Nem azt mondom, tök megértem azt is, ha valaki őket szereti. Fülbemászó, és biztos jobban tudnak zenélni, mint egyes mai bandák. De ők tényleg a sokadikak, ha kicserélnéd a tagokat nem venné észre senki. Ha a Bon Jovi, a RATT, a Cinderella, a Van Halen kicserélődnének, szerintem aki ismeri őket, azok észrevennék a stílusváltást. A fent linkeltek viszont tényleg olyanok, hogy egy a sok közül, kábé meg se lehet különböztetni. Puzsér valószínűleg azt se tudta, hogy a Jovi énekese és gitárosa producere volt Cher 1 vagy 2 lemezének. Én azért őt se szólnám le.

Összefoglalva: nem az a baj, hogy valakinek véleménye van. Véleménye anyámnak is van. A baj az, hogy Puzsér szerintem nem alkotott olyat, ami miatt kiemelkedne sokak közül, mégis piedesztálra emelik egyesek. Itt jön be az, amit mondtál, talán burokban élek. Még mindig úgy érzem, hogy azzal fogalmazom meg legjobban, hogy Puzsér azok kritikusa, akik maguk se akarnak többet ismerni az adott témáról. Akiknek elég az, hogy ennyit tudnak róla. És igen, tudom, te erre azt mondod, van egy csomó ilyen ember. Értem. de most akkor ez a csomó ember le fogja szólni a világ legtehetségesebb művészeit, akármilyen műfajban, csak mert elég buták és műveletlenek ahhoz, hogy megtehessék? Most akkor tőlük úgyse várjuk el, ezért nekik szabad? Értem, hogy te erre mit mondasz. Csak egyszerűen máshonnan közelítünk a dologhoz, és ez nem fog változni. Valójában úgy érzem, az egész kérdésre az lenne a megoldás, ha Puzsért magát helyeznénk el valahol a palettán. Szeritem sok ember azt hiszi, hogy amit Puzsér csinál, az a kritikusság. Persze az is. De nem csak ilyen kritikusok vannak, hanem sokféle, mondjuk művészeti szaklapokban, és sokan ezt nem is tudják. Nem mintha én sok ilyet olvasnék, de akkor is tudok róla. És egyszerűen az lenne talán a megoldás, ha magát Puzsért tudná mindneki a helyén kezelni. De sokan szentírásnak veszik, és szerintem ő maga is többet gondol magáról. Tudom, hogy nem értesz egyet, de egyszerűen nem tudom másképp értelmezni ezt a tulajdonságot: szerintem azért nem készül fel a műsoraira, mert úgy gondolja, nincs rá szüksége. Ez arrogancia és tiszteletlenség a közönséggel szemben.

2019. máj. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/91 anonim ***** válasza:

Puzsér azt írja az általad linkelt cikkben, hogy, hiányolja, hogy érveljenek ellene. De azt is írta egyszer, hogy sosem olvasgatja a kommenteket vagy csak ritkán. Akkor most mit akar? Én úgy találtam rá Puzsér oldalára a Facebookon, hogy az egyik ismerősöm miatt feldobta, aki mindig hosszú, érvekkel alátámasztott kommenteket írt neki. Aztán Puzsér ha el se olvassa, minek mondja, hogy nem szólnak ellene? Vagy most mit vár, hogy majd Kiszel Tünde fog vitába bocsátkozni vele? Kezdjen el kommenteket olvasni, és akkor majd meglátja.

Ha viszont neked van igazad, és tényleg van egy csomó ember, aki 2-ig sem lát egyedül, és akikre ráfér egy Puzsér, akkor viszont úgy érzem, Puzsér széllel szemben pisil, mert ezek az emberek továbbra sem fognak gondolkodni, csak most majd azt hiszik el szó nélkül, amit ő mond. Biztos van átmenet is, mielőtt magadra veszed.

Én ezzel nem mondom, hogy Puzsér hagyja abba, amit csinál, csak hogy sokkal jobban ki lehet ábrándulni belőle, ahhoz képest, amilyennek elsőre tűnik. Ezt is sokaktól hallom. Hogy elsőre sokaknak szimpatikus, aztán később nem tűnik olyan értelmesnek már. A zenére visszatérve amúgy sosem fogom megérteni, miért engedett tovább egy Plazmát vagy tart csodagyereknek egy Krúbit. Egész egyszerűen Puzsérnak bejön a káromkodás, úgy látom, és ha valaki keményen odamond a zenéjében, akkor Puzsér eldobja az összes elvét arra vonatkozóan, hogy az szóljon is valamiről.

"És burokba is születtél amúgy? "

Igen. :D Az agglomerációban nőttem fel, Budapestre be-bejártam, nekem a nagyszüleim is magasan képzettek voltak, szüleim is diplomások, tesóm doktorált, én csak szeretnék. A rokonságomban van író, aki az Írószövetség tagja, van pedagógus, mérnök, zeneakadémista. De van a rokonságomban hétköznapi foglalkozást űző szerelő, asztalos, autószerelő is, és mielőtt félreérted, tök okos, értelmes emberek, egyáltalán nem nézi le őket senki a családban. Lehet, hogy nem látom jól a világot, de sznob entellektüell sem vagyok, abban biztos vagyok, sőt, kifejezetten ellenzem a sznobizmust. Például az irodalomban én igenis művészi értéket tulajdonítok mondjuk a Harry Potternek vagy Jacqueline Wilson gyerekkönyveinek.

"És mint mondtam, qrvanagy baj, hogy Puzséron kívül nem sok értelmiségi tesz ezért, hogy minél több ember elinduljon a kulturálatlanságból a kultúra felé."

Igen, ez nagyon igaz. Az egyetemen egyszer volt egy órám, ahol az egyik tanár kritizálta a mai tankönyveket, és megkérdezte az egyik évfolyamtársam, hogy de hát itt, amásik tanszéken írják őket, akkor miért nem megy át, hogy szóljon nekik? Hát, neki ahhoz nincs kedve. :D : D Na, igen.

Amiket küldtél, első hallásra érdekesek, de majd alaposabban meghallgatom. Egyébként nem teljesen egyezik a zenei világunk, nekem ezek olyan is tudom szaakba önteni, milyenek… Tehetségesek, zenélni tudnak, de nekem hiányzik belőle egy meghatározó riff vagy basszus, avgy dob avgy valami. Nekem így szétolvadnak az iylen zenék, nem tudom jobban megfogalmazni. Szeretem, ha van egy kiemelkedőbb refrén, vagy oylan körvonalazottabb az egész. De ne értsd félre, ettől még persze tök tehetséesek. :)

Én például őket szeretem azok közül, akik nem világhírűek (jó, hát sokan közülük azért elég híresek, de nálunk Magyarországon kevesebben ismerik őket).

Nekik csak 1-2 dalát:

https://www.youtube.com/watch?v=h-aXUpF38Yc

https://www.youtube.com/watch?v=0-GqJPqYSKc

Neki menni fogok a koncertjére:

https://www.youtube.com/watch?v=cFcDNbTtkzA

https://www.youtube.com/watch?v=R6g-Gswe26U

Ők is jók, ők egyre ismertebbek:

https://www.youtube.com/watch?v=boqMW_EstG4

Tipikus példája annak, hogy az énekes egyes koncerteken hamis, de engem a szöveg jobban érdekel, mint ez a tény. 

Nekem általában fontos a dalszöveg, ezért sajnálom, ha nem érted a spanyolokat. Ő lényegében popzenész, de egy elég igényes popzenész, és a dalszövegei szerintem helyenként költészetszámba mennek:

https://www.youtube.com/watch?v=DKFsYyL8aLI

https://www.youtube.com/watch?v=jum0Pyqvz40

https://www.youtube.com/watch?v=YRKP5hVQBXk

Ők finnek:

https://www.youtube.com/watch?v=SXmvC0LXtP4

Ők pedig walesiek:

https://www.youtube.com/watch?v=b04TohQrJi8

(Ők éneklik az If You Tolerate This...-t is , amit fentebb linkeltem.)

Egyébként nem vagyok egy nagyon alternatív valaki, ezt szerintme látod. :D Érdekel a zenetörténet, de nem vagyok az, aki attól alél el, hogy csak 3-an ismerik a kedvencét. :D Vagy aki azt mondja, hogy „hú, ezek elk***rvultak, mert ma már kettővel többen vették meg az új lemezüket”. :D

A mutatott zenéid alapján talán bírnád a Soda Stereót. Nem az én kedvenceim, de ügyesek, és talán hasonló.

https://www.youtube.com/watch?v=IibXYWSBpZw

"De amúgy szinte biztos vagyok benne, hogy ezeket Puzsér is nagyon szeretné, ha ismerné."

Puzsér más zenéket szeret mint én. :D Megfigyelésem szerint. Egyáltalán nem vagyok ez a RadioHead-es stílus, amiket ő szeret.

2019. máj. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/91 anonim ***** válasza:

"És tök jó, hogy valaki azt az attitűdöt terjeszti, hogy ne legyél szakbarbár, mert úgy nem fogod megérteni a világot, hanem érdeklődj minden téma iránt!"

Értem én, mire gondolsz, de ezt utoljára a reneszánszban lehetett. Ma akkora már az ismeret minden téren, hogy nem tudja egy ember átfogni. Úgy is lehet ám valaki szakbarbár, hogy valamihez nagyon ért, és van annyira intelligens, hogy másról meg nem mond határozott véleményt mint valami kinyilatkoztatást.

"Lehet, hogy van olyan énekes/énekesnő, akinek más írta a dalait, de azokat a dalokat ő énekelte el a legjobban. A Csillag születikben meg gyakran az volt, hogy egy már eredetiben nagyon jól elénekelt dalt előadtak szarabbul."

Oké, ezt belátom. Midnenesetre én nem gondolom, hogy mindent maguknak kéne írni. Ez sok kérdést felvet ugyanis. Mi van azokkal, akik karrierjük felétől írják csak maguk a dalokat. Mi van azokkal, ahol a basszusgitáros írja a dalokat, na de mégis az énekes adja elő, akkor az énekes ott kevésbé énekel jól? De értem, mit mondasz, és belátom, ebben igazad van. Csak azért mégis érdekes, hogy pl. volt az a nő, aki Cserhátit énekelt, nagyon jól. És ugye lehet, hogy az ott karaokenak számít. Értem is, hogy miért. De most mit csináljon szerencsétlen, ha ő maga nem egy dalszerző? Írasson magának dalt a versenyre? És ha nem ismer senkit? Érted, mit tud csinálni egy iylen ember? Simán tovább lehetne juttatni, és majd később írnak neki.

A Sznobjektív alatt, amiben a véleményed kérdeztem, erre gondoltam, nem a listára:

https://www.youtube.com/watch?v=td0bEyka8kU

"Jogos, de ezt meg lehetne csinálni fordítva is. Ahol a férfiak vannak diszkriminálva. Pl. "megcsalt a pasim, erre felpofoztam"-ra sokkal kevesebben fognak felháborodni, mint "megcsalt a csajom, erre felpofoztam"-ra. "

Nos, de, szerintem a nők is néha tök hülyén beszélnek a pasikról, például megváltoztatom, megnevelem meg hasonló hülyeségek. Azt el kell ismerni, hogy egyes férfiak korrát is tudnak pofozni, hogy a nőnek kiesik a foga, iylet egy nő rikán tud, hacsak nem harcművész. de én például ilyen irányba sem tartom ogosnak az erőszakot. Nem akarom ezt is a férfiakra kenni, hidd el, de azért van itt egy érdekes jelenség: a férfiakat a többi férfi is kineveti, ha ezzel jönnek. A nők se értenek persze mindenben egyet, de azért a nők, többnyire, egymásért legalább kiállnak. Nem sújtja minden előítélet a nőket, ebben igazad van. De arányaiban több, és nem is arról van szó, hogy valaki beszól, meg mit gondol, hanem például karrierépítésről, szülésről, ilyenekről. A férfiak gyakran mondják, hogy a bíróság a nőnek ítéli a gyereket. Ez igaz. De valahol a nőknek is rossz, hogy szinte mindig ők lesznek egyedülálló szülők a válás után, a férfi meg éli világát. Vagy amikor egy férfi nem érti, hogy ha a nőnek utánafütyülnek az miért baj, és hogy sok nő ilyenkor bizony megijed, mert tudja, hogy adott esetben nem ő az erősebb. Ezt férfiként nehéz átérezni. Érdekes elmélet az, amit az egyik feminista cikkben írtak, hogy nem azonos a közterekhez való hozzáférés: amikor a nő megy haza hosszabb útvonalon, mert ő fél egy bizonyos helyen elmenni egyes férfiak miatt meg ilyenek. Tényleg nagy az áldozathibáztatás, és tényleg egyszerr két dolgot várnak el a nőktől: 1., jaj, micsoda ribi vagy, azt hitted, rögtön akarok valamit, mert felajánlottam, hogy hazaviszlek? 2., minek ültél be a kocsijába, miért nem gondoltad, hogy akar valamit? De tényleg nem kell elhallgatni, hogy a férfiaknak is vannak problémáik. Schilling valószínűleg ki akart állni a felesége mellett, és rosszul fogalmazott. Ez olyan, mint amikor az emberek nem értik, miért mondja azt egy meleg, hogy ő büszke. Nem szó szerint érti, hogy büszke, úgy érti magabiztos vagy hogy méltóságteljes. Pl. egy katona is mondhatja, hogy sérülten, de büszkén tért haza a láb nélküli katona. Ő sem büszke rá, hogy nincs lába. Az emberek egész egyszerűen rosszul fogalmaznak nagyon sokszor.

2019. máj. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/91 anonim ***** válasza:
Bocs az elírásokért.
2019. máj. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/91 anonim ***** válasza:
Na, épp láttam egy puzséros cikket, mennek alatta a kommentek. És máris megy, hogy valaki megkérdőjelezi, hogy akik nem értenek egyet Puszérral, azok miért nem. Válasz: hát igen, kognitív disszonancia stb. Most is, a Puzsér-fanok dobálóznak vele, hogy hát igen, mások milyen hülyék, nem érnek fel ésszel Puzsérhoz stb. Ők sem ellenérvelnek, hanem csak ezt sorolják, mennyire hülye, akinek ez nem tetszik. Pedig sok ellenző amúgy tök hosszan, kifejtetten érvel.
2019. máj. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/91 anonim ***** válasza:
Na, ők a szekta. Facebookon van HVG-s cikk alatt, bárki ellenőrizheti.
2019. máj. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!