Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csinálják ezt?

Miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés
A Fidesz kormány olyan intézkedéseket vezetett be, amitől a magyar oktatás ismét a világ élvonalába tartozik. Ezek a fiatalok meg tüntetnek a kormány ellen. Mi a bajuk, hogy tanulni kell? Vagy hogy iskolába kell járni minden nap, vagy mi a bajuk? Ez a dolguk, feladatuk jelenleg. Azt pedig azért nem lehet elvitatni, hogy sokkal jobb mind a közoktatás, mind az egyetemi oktatás mint Gyurcsány idejében volt. Nincs annyi felesleges egyetemista sem, így akik kimaradnak, azok tanulhatnak szakmát, ami hosszabb távon sokaknak még jobb is. A szakmák tanulásának a lehetőségét pedig megteremtette a kormány, Európai Uniós színvonalon.

2018. márc. 20. 16:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Magyar paraszt-nak:

Látszik, hogy az ellenzéki szövegeken kívül semmit nem értesz a témához és nem is próbálod megérteni.

A gyerekek nevelésének és az élet mindennapos dolgainak oktatása nem az iskola feladata elsődlegesen, hanem a családé. Te honnan tanultad meg, hogy a pénzed nem a postás fogja hozni ajándékba? Nem a szüleidtől? Miért akarod, hogy mindent az iskola oktasson, miközben éppen az a problémája azoknak, akik ezeket hangoztatják, hogy az iskola ne szóljon bele a családok életébe. Miért nem kéred számon a szülőkön, hogy egy iskolás még nem tudja kezelni a pénzt?

Amúgy a valósághoz annyira nincs köze a mondanivalódnak, hogy éppen most volt gyerekeim iskolájában a "pénz hét" elnevezésü programsorozat, ahol pl. a hitelekről tanították őket, a középiskolást pedig a vállalkozások pénzügyeiről.

A kötelező tesi az, amit az orvosok 100 éve mondanak: minden nap legyen legalább fél óra testmozgás! Vannak róla már eredmények, egészségesebbek a gyerekek, az izomzatuk, gerincük erősebb és kevesebb a hiányzás megbetegedés miatt. A valódi eredményt majd akkor fogja megmutatni, ha felnőttként folytatják a rendszeres mozgást és nyugdíjas korukra kevesebb egészségügyi panaszuk lesz, mint a mostani korosztályoknak.


A PISA teszt a következő gumicsont. A tesztet 15 évesek töltik ki, 8. osztályban vagy középiskola 9. osztályában, attól függ hogy a kisorsolt pár ezer diák éppen hova jár ennyi idős korában. Ma a 2015-ös PISA eredmények ismertek, hiszen 3 évente írják. Akik 2015-ben 15 évesek voltak, azok a 2011-ben indult új oktatási rendszer szerint felső tagozatosak voltak.Az alapkészségeiket még a korábbi rendszer határozta meg. Sem azt nem lehet a 2015-ös eredmény alapján kijelenteni, hogy a változtatások rosszak voltak, sem azt, hogy jók. Majd amikor a 2018-as, 2021-eseredmények is meg lesznek, azokból lehet valamit mondani.

Azonban az ellenzékhez hasonlóan lazán figyelmen kívül hagyod a többi felmérést, pl. a minden 6-os és 8-os által elvégzett kompetencia méréseket, a nemzetközi tanulmányi versenyeredményeket és a külföldi felsőoktatásba jelentkezők által elért eredményeket. A világ legrangosabb angliai egyetemeire magyar diákok jutnak be legtöbben az utóbbi iidőben az eu-ban, vagyis az ő felvételijük sikerült a legjobban.

Az oktatási rendszer nem egy pillanatok alatt megváltoztatható rendszer. Amit sok évig rosszul működtettek, azt még több idő kijavítani és az eredménye csak akkor látszik meg majd, amikor az új rendszerben iskolát kezdő gyerekek jutnak el a munkavállaláshoz.

De igazad van amúgy, Orbánék éppen úgy nem tudták a korábban félanalfabétaként is felsőtagozatba engedett diákokat egyetemi diplomához juttatni, mint ahogyan nem tudták a nyugdíjakat sem többszörösére emelni vagy a teljesen elhanyagolt és kifosztott egészségügyet sem tudták svájci szinvonalúvá fejleszteni. MÉG nem.

2018. márc. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Valaki elárulná, hogy mi volt az a hű de nagy intézkedés, amitől tényleg jobb lesz az oktatásunk. A legtöbb helyen máshogyan oktatnak, mint eddig? Mást követelnek meg, mint eddig? Volt bármilyen változtatás az általános iskolás oktatási módszerekben?


"A világ legrangosabb angliai egyetemeire magyar diákok jutnak be legtöbben az utóbbi iidőben az eu-ban, vagyis az ő felvételijük sikerült a legjobban. "


Egyet ne felejtsünk el, hogy ez nem Finnország, itt iskola és iskola között hatalmas különbség van.

Egyetemeken sem jobb a helyzet például a Miskolcon az informatikai tanszéket sorra hagyják ott a tanárok, mert a fizetésük annyira alacsony és nincsenek tömegek, akik úgy vágynának erre az állásra. Volt olyan félév, hogy Egerből kellett átjönnie tanárnak, hogy leoktassa a tárgyat és több tárgynál hasonló lenne a helyzet. Friss doktori végzettséggel többet keres a személy, ha általános iskolába megy el tanítani, mintha egyetemre.


"Amúgy a valósághoz annyira nincs köze a mondanivalódnak, hogy éppen most volt gyerekeim iskolájában a "pénz hét" elnevezésü programsorozat, ahol pl. a hitelekről tanították őket, a középiskolást pedig a vállalkozások pénzügyeiről. "


Volt szerencsém beszélni egy egyetemi tanárral, aki nem rég elment az egyik közeli általános iskolába, hogy ő szeretne hasonlót oktatni. Azt mondta, hogy az igazgató nagyon örült neki, mert alapból csak ki van adva az osztályfőnöki óra keretein belül, hogy beszélni kell róla. Az nem számít, hogy a tanár rendelkezik-e bármilyen tapasztalattal a témában. Az igazgató szerint a tanárok menekültek előle.


"a korábban félanalfabétaként is felsőtagozatba engedett diákokat egyetemi diplomához juttatni"


Általános iskolából mégis kikerülnek olyanok, akik az alapvető matematikai ismeretekkel nincs tisztában, ilyen például a nullával való osztás.


Beszélgethetünk arról is, hogy egy CNC szakmunkás oktatáson februárban egyszerűen nincs pénz anyagra, amin lehet gyakorolni.


Ezen felül a legfontosabb dolog eszükbe se jutott, hogy a tanulás módszerét kellene először megtanítani.


"Nincs annyi felesleges egyetemista sem, így akik kimaradnak, azok tanulhatnak szakmát, ami hosszabb távon sokaknak még jobb is"


Kérdező abba belegondoltál, hogy már arra készülnek becslések, hogy a mai gyerek hány százaléka fog olyan munkát végezni, ami még nem is létezik ma?


"Ezek a fiatalok meg tüntetnek a kormány ellen. Mi a bajuk, hogy tanulni kell? Vagy hogy iskolába kell járni minden nap, vagy mi a bajuk?"


Ez szerintem az egész rendszer legnagyobb baja és ettől kellene megóvni a gyereket. Nem tudod mi a baj, mit akarnának el mondani, de máris fel vagy háborodva, hogy megmernek szólalni amiatt, hogy valami nem tetszik nekik.


"Azt pedig azért nem lehet elvitatni, hogy sokkal jobb mind a közoktatás, mind az egyetemi oktatás mint Gyurcsány idejében volt. "


A korábbi leírásommal én vitatnám, de lehet igazad van, csak ők most vannak benne. Engem sem érdekel egyetemistaként, hogy milyen volt Horn vagy az első Orbán kormány alatt, mert én most vagyok egyetemista. Itt ülök egy erasmus ösztöndíjas belgiumi egyetem hallgatójaként és azt látom, hogy máshogy is lehet, ami nem biztos, hogy rosszabb. Teljesen más a rendszer és mégis működik.

2018. márc. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Olyan vicces ez amúgy, hogy azt akarják a diákok, hogy gondolkodni tanítsák meg őket. (Nem mintha az autodidakta módon nem lehetne elsajátítani otthon ezt a képességet..) Nálunk az egyetemen van 2-3 tárgy ami tényleg arra van specializálva számonkéréseknél, hogy tudsz-e gondolkodni és tudod-e alkalmazni kreatívan az a tudást amit megtanultál. Ezekből tárgyakból magolással nem lehet átmenni, totál bele kell mélyedni, ami persze nem okoz annyira nagy nehézséget, ha érdekel a téma, de azért meg kell izzadni a 2-ért és az 5-ért pedig főleg. Most gondoljunk bele, ha egy ilyen oktatási rendszert -amit a diákok szeretnének - alkalmazna az összes középiskolai tanár, mekkora sírás lenne a legtöbb diáktól (tisztelet a kivételnek, akik kisebbségben lennének), hogy milyen nehéz minden (mert vérpisilés lenne az biztos:D) és azért tüntetnének. :D


----


Banki, pénzügyi alapfogalmak ismerete: felesleges oktatni, ez olyan dolog, amire egy napot odaszánsz képben leszel, amire szükséged lesz az életben.


Persze van mit fejlődnie az oktatási rendszerünknek és nem mondom, hogy tökéletes, csak a legtöbb rinyálás szerintem alaptalan és hülyeség.

2018. nov. 25. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#13

" Most gondoljunk bele, ha egy ilyen oktatási rendszert -amit a diákok szeretnének - alkalmazna az összes középiskolai tanár, mekkora sírás lenne a legtöbb diáktól"

Igazad van. Csak ők nem ezt akarják valójában. Azt hogy NE legyen lexikális tudásból számonkérés, NE kelljen semmit megtanulni, hanem csak"alkalmazni" kelljen a meglevő információkat - magyarul kapjon egy tesztet (ne túl nehezet, mert azt sokáig tartana megérteni) és az internettel meg a tankönyvvel tölthesse ki. Hiszen ahogy mondani szokták, a mai világban már nincs szükség az adatok megtanulására, ott van mindenki előtt szabadon hozzáférhetően.

A vicc az eglszben az, hoyg én szoktam ilyen "számonkéréseket" csinálni a diákjaimnál. Csak az a feladatuk, hogy nyissák ki a könyvüket és keressék meg a lecke 2-3 oldalas tananyagában a helyes válaszokat, vegyék elő a telefonjukat és akár guglizzanak rá. Nem sikerül nekik. Mert hiába szóltam előre, nem olvasták el azt a mi a könyvben van, még akkor sem ha rámutattam az orra előtt, hogy ott van összesen 6 mondatnyi részben a válasz. Előtte - kezében - van a telefonja, de nem keresi meg az információt, mert beütötte a kérdést de nem kapott rá egyből választ, ahhoz el kellene olvasnia a felkínált lehetőségeket.

Még csak aggódnom sem kell, hogy túl jól sikerülne egy-egy ilyen számonkérés (pedig az lenne a célom, hogy néha mindenki szerezhessen jó jegyet is, aki nem szeret tanulni, az is). A kép nagyon hasonló ahhoz ha tényleg dolgozatot írnak. Szinte ugyanazok válaszolják meg jól az ilyen feladatokat is akik máskor is tanulnak - aki meg máskor sem tanul (és aki szerint felesleges, rossz dolog is ahogyan most tanulnak az iskolában) azok az ilyen feladatokkal sem boldogulnak. Mert nem a tudás hiányzik náluk, hanem a szándék, az akarat.

2018. nov. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#14 heh ez nagyon gáz azok a diákok részéről, de mégsem vagyok meglepődve.


Nekem az az érzésem, hogy a magyar diákokkal az is probléma (ismét tisztelet a kivételnek), hogy hozzá vannak ahhoz szokva, hogy minden a seggük alá legyen téve és elvárják, hogy alanyi jogon még a tudást is "kapják" meg kemény munka nélkül. Szerintem, azért hogy ilyen mentalitásuk van nem az oktatás vagy a tanár hibája, hanem nagyrészt szülőé és valamennyire a közösségi médiáé.

2018. nov. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!