Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem megyek el szavazni,...

Nem megyek el szavazni, korábban sem voltam és nem is fogok a jövőben sem, sokan haragudnak rám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag sohasem vágytam rá, hogy szavazhassak. Értem én, tudatában vagyok annak, hogy jogom van hozzá, de nekem ez nem jelent túl sokat. Főleg azért, mert a politika sem érdekel semennyire és nem is fog.


Megértem, elfogadom, tiszteletben tartom, hogy sok embernek ez nagyon fontos. Hogy vannak olyan polgárok, akiknek ez elképesztően jelentős dolog. De ez az ő dolguk. ha szeretnének elmenni szavazni, akkor menjenek, sok sikert kívánok hozzá! Nekem nincs közöm hozzájuk, ugyanúgy nekik sem lenne közük, én elmegyek-e vagy sem.


Ennek ellenére, majdnem minden esetben, ha valakinek a kérdésére elmondom, megyek-e szavazni, a válaszom mindig ugyanaz: "Egy alkalommal sem voltam szavazni, most sem fogok elmenni és soha nem is kívánok elmenni."


Ilyenkor szokták azt mondani nekem, hogy "önző vagy", "felelőtlen", "reménytelen", "nem érdemled meg a szavazati jogod", "szégyeld magad", stb...


Megmondom őszintén, ez nekem rossz érzés. Nem "gonosz" szándékból nem megyek el szavazni, hanem egyszerűen azért, mert nem érdekel a politika és nem is fog. És mert NEM vagyok hajlandó egyik pártra sem voksolni.


Tudom, hogy sok korombelit érdekel a téma. (26 éves vagyok.) De engem már akkor is zavart a téma, amikor a különféle iskolai nemzeti ünnepeken próbálták a fejünkbe verni, aki nem szavaz, az ez szörnyeteg, az felelőtlen. Ezt kikérem magamnak, nem vagyok szőrnyeteg, de szavazó sem vagyok hajlandó lenni.


Engem teljesen más dolgok foglalkoztatnak. Szabadidőmben modell vasút készleteket építek, terepasztalokkal foglalkozom. Imádok könyveket olvasni. Érdekelnek a távoli kultúrák. Szeretem a növényeket.


Amúgy is, szeretnék kiköltözni Kanadába, mert ott él báttyám már 2 éve és megfogadtam, megyek utána. Örökre ott szeretnék maradni vele, soha nem szeretnék visszaköltözni Európába. Ha rendben mennek a dolgok, akkor gyakorlatilag 8 hónap és el is tudtam költözni.


Hogyan lehet kultúráltan, értelmesen megbeszélni ezt a dolgot olyan emberekkel, akik haragudnak rám ezért? Egyáltalán, érdemes-e foglalkozni olyan emberekkel, akik egy ilyen dolog miatt képesek haragudni rám? 


2018. ápr. 3. 07:18
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Jo ha tudod, hogy ha nem mesz el szavazni, akkor is szavazol. Jelenleg a Fideszt erosited vele.
2018. ápr. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Jogod van nem részt venni a szavazáson...az, hogy erre más mit mond, az csak őt minősíti, nem kell foglalkozni vele.
2018. ápr. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A jó édes ***** válasza:
55%
A leírásból ítélve szerintem te nem csak az olyan emberekkel nem foglalkozol, akik haragszanak rád e miatt, hanem valószínűleg semmilyen emberrel nem. Hogy csak antiszociális vagy, esetleg a manapság oly népszerű MGTOW mozgalmak valamelyikét erősíted az nem világos és nem is rám tartozik, de aki tudatosan akarja az életét alakítani az megragadja a lehetőséget, hogy elmondja a véleményét az ország dolgait illetően. Az országgyűlési választások is csak ugyanolyan szavazás, mint mikor iskolában megkérdezték tőletek, hogy hova menjen osztálykirándulás vagy melyik kötelező olvasmányt nézzétek meg filmen. Aki ezeket az alkalmakat rendszeresen kihagyja általában csak teng-leng a többi ember között, de nem találja a helyét sehol.
2018. ápr. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Molyember ***** válasza:
26%
Az elsőnek van igaza, a nem szavazás is szavazás, jelenleg a Fideszre. Egyébként meg bárkire is szavaznál, mindig lenne valaki, aki meg azért hülyézne le. Ez ilyen.
2018. ápr. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%

Én nem értem azokat az embereket, akik ekkora elvi kerítődumát fűznek a nem szavazás mellé. 10 perc az egész, és emiatt órákat morfondírozol?


Téged nem érdekel a politika, oké, az emberek nagy részét sem érdekli a politika, csak a felszínes gyűlölködés. A döntés nélküled is megfog születni, és nálad butább emberek fognak dönteni helyetted is, rájuk terjeszted ki a szavazati jogodat. Ha elmész Kanadába, de nem érdekel az hogy itthon mi van, és ezért nem szavazol, az erkölcsileg sem helytálló. Elmész innen, s aki marad, rohadjon meg?


Lehet ha gyenge jellem vagyok, de ha ennyire erőltetnék a dolgot, én elmennék. Téged sem érdekel a politika, akkor nem könnyebb a kérésnek eleget tenni, mint ellenkezni? Mindenbe nem kell szélkakas lenni, de 10 perc miatt a családdal veszekedni, szerintem nem éri meg. Nekik ez fontos, neked semleges, akkor tegyél eleget a kérésüknek.


A jelenlegi helyzetben aki otthon marad, a Fideszt támogatja. Ha úgy gondolod, hogy így akarod befolyásolni a választásokat, akkor oké, de tudjad, hogy egy fél Fidesz szavazat voltál, nem semleges.

2018. ápr. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Politizálás meg a szavazás két külön dolog. Nem, nem ugyanaz, hiába próbálják egybemosni a kettőt.

Választáskor az életed további 4 évéről döntesz, hogy kik hozzanak feletted döntéseket, amik nagyban befolyásolják majd azt a 4 évedet.

Politizálás meg az amikor a politikai élettel foglalkozol, nem csak azzal a részével, ami közvetlenül a te életedre hatással van.

Választáskor olyanról is dönthetsz például, hogy olyan párt kerüljön hatalomra aki nem enged Kanadába költözni vagy olyanról, aki viszont meg is könnyíti neked a Kanadába költözést.

Emiatt van sokaknak igazuk akik azt mondják, hogy felelőtlenség nem elmenni szavazni.

Könnyebb példa: párválasztás. Igen ez is ugyanolyan. Nem mindegy, hogy te döntöd el ki legyen a párod vagy fogják, eléd tolnak valakit, akitől még a hányinger is elkap és azt mondja vele kell leélned a hátralévő életedet. Na, a szavazás is ilyen.

2018. ápr. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha te szereted, hogy mások döntenek helyetted, a te dolgod. Az oké, hogy nem érdekel a politika, de biztosan akadnak olyan törvények, amik tetszenek, mások meg nem. Na, ez alapján már lehet választani és illene is.
2018. ápr. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne érdekeljen mások mit mondanak. Ne mások szerint és nekik való mehfeleléssel élj. Ha nem mész, akkor az a véleményed, hogy az egész politika f. s és nem a politikusoktól várod életed jobbá tételét
2018. ápr. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!