Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet a Fideszt teljes...

Hogy lehet a Fideszt teljes népesség körében 27% és 46% között mérni?

Figyelt kérdés

Becsesznek oda egy 2%-3%-os hibahatárt, közben itt szembetűnik, hogy a legoptimálisabb esetben is 6.5%-ot hazudik valamelyikőjük (feltéve hogy értenek ahhoz amit csinálnak, és jó a módszertan, amit alkalmaznak).


És ezekből a kutatásokból kiindulva sokan el se mennek szavazni, mert hogy a Tárki szerint 60%-a Fidesz, s ha annak fele is igaz akkor... És az Origó, meg a többi szennyportál tényként kezeli ezeket a hazug eredményeket.


2014-előtt közel sem volt ekkora eltérés a mérések között, persze, akkor is a Fideszt mérték túl, de most ilyen laza 20%-os különbségek a kormánypárttal szemben, MSZP-JOBBIK-nál 10%-10%-os eltérések vannak...



2018. ápr. 4. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Már nem tudom ki mondta, de a "csak annak a statisztikának hiszek amit magam hamisítottam" a közvéleménykutatásokra különösen igaz. Én 2 dolgot nem értek:

1. Origo miért akarná csökkenteni a fidesz szavazószámát azzal, hogy olyan kutatásokat hoz le, ahol a fidesz vezet, pedig ez szerintem messze nincs így. Az origo most akkor melyik oldalon áll?

2. Azokat az embereket, akik nem mennek el szavazni, mert "a párt amire szavaznának vezet a közvéleménykutatásokban." És ilyenből vannak páran.

2018. ápr. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
84%
60%-ot legfeljebb a _biztos szavazók_ között mértek a fidesznek. 27%-ot meg valószinűleg a _teljes népesség_ körében.
2018. ápr. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kései Sirató ***** válasza:
59%

Az ilyen közvélemény kutatásokkal nem kell foglalkozni. Az egész családom azt hangoztatja, h Fideszes, miközben abszolút nem az. Közvélemény kutatáson azt mondta Apám, hogy mindennel meg van elégedve. Hogy miért? Azért, mert majd a szavazócédulán X-el, azt akit jónak tart és az nem nyilvános. Senkinek semmi köze hozzá, ezeknek a közvélemény kutatóknak meg főleg nem. Majd vasárnap derül ki az igazság.


Csak a határon túli magyarok szavaznak már a Fideszre - szerintem. A munkahelyemen 140-en dolgozunk, ebből 90 % szebb jövőt akar. Na, majd meglátjuk..

2018. ápr. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

A közvélemény kutatások általában 1000 ember megkérdezésén alapulnak.

Nem a pontos értékekre, hanem a tendenciák mutatására jók - pl. ha minden hónapban hasonlóan magas egy párt támogatottsága akkor az is mutat valamit, ha 3. hónapja egyre kisebb, akkor az is.


Az összes választás eredménye más lett, mint ami a közvélemény kutatásokban szerepel, mert sokan - mint az előttem válaszoló családja - behazudnak valamit vagy nem válaszolnak (ami szerintem jóval tisztességesebb dolog).


Mindig az számít, hogy a választás napján ki megy el és ki hova húzza az X-t.

Ezért kell mindenkinek elmenni szavazni aki nem akarja, hogy mások döntsenek helyette.


Amúgy teljesen más az, hogy valaki nem elégedett a jelenlegi helyzettel - én sem vagyok az - mint ha a kormányt akarná másikra felváltani. Lehet, hogy most sokan a fideszt mondják be a közvélemény kutatóknak, aztán vagy másra szavaznak vagy el sem mennek szavazni, de az is lehet, hogy fordítva, amikor valóban döntenie kell, akkor mégis a fidesz-hez húzza az X-ét.

2018. ápr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2014 előtt, egy kérdőíves ismerősöm rámírt facebook-on, hogy beírta a nevem egy kérdőívre, pártpreferenciának pedig a Fideszt adta meg, csak hogy tudjak róla :D

És nem csak ő egyedül csinálja ezt így...

2018. ápr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pupusz ***** válasza:
Hódmezővásárhelyen 60-40%-ot méretek a fidesz javára. Nem is volt kérdéses az eredmény. Aztán 60-40-re kikaptak. Szerintem senki sem meri előre alul mérni a fideszt és tálalni a vezérnek. Öngyilkosság lenne. Azt kell sugallni, hogy az erő vele van, különben kiborul a bili és ugrik a megrendelés. Vasárnap kiderül.
2018. ápr. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!