Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van még olyan ország a fejlett...

Árokpart kérdése:

Van még olyan ország a fejlett világban úgy értem mint pl. Nyugat-Európa és USA, hogy mint Magyarországon a munkanélkülieknek fizetniük kell az EÜ szolg. Járulékot?

Figyelt kérdés

Szerencsére én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy tudom magam után fizetni és fizetem is, viszont a munkanélküli emberek nagy többségének sokszor nincsen olyan családi, rokoni háttere akik segítenének vagy segíteni tudnának hasonló szituációban. Miért nem lehet egy olyan rendszert kitalálni, hogy mikor újra lesz munkahelye a munkanélküliség ideje alatt lévő járulékot akkor vonnák kis százalékban visszamenőleg mikor újra lesz jövedelme. A legtöbb ember a jelenlegi helyzetben ha felmond valahol vagy elbocsátják országos szinten is

max. 1 elmaradott kistérségben 1,5-2 év múlva új munkahelyet fog találni. Nem lehetne erre az időre megelőlegezni a járulékot és szolgáltatást az állam felől. Egyébként is tragédiának élik meg az emberek ha rövid időre is nincsen munkájuk, nincsen jövedelmük. Szerintem egy ilyen emberségesebb rendszer a kivándorlást is csökkentené. Főleg ilyen időkben fontos mikor már nagyon sokan elhagyták az országot. Nem rejtett szándékkal írtam ki a kérdést remélve, hogy politikusok is olvassák. Félre ne értse senki nem ingyen akar igénybe venni senki eü szolgáltatást a munkanélküliség alatt, hanem csdak megelőlegezést amíg új munkahelyet nem talál és az új jövedelemből visszamenőleg egy kb. 10-12 százalék fizetésból való levonással törleszteni az elmaradt idő költségeit.


2018. ápr. 5. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Németországban is a munkanélküli segélyböl is kell fizetni, pontosabban itt mindenkinek kell fizetnie, függetlenül attól, hogy dolgozik vagy sem, kivéve a kiskorúakat - ö utánuk a szülök fizetnek.
2018. ápr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Meg van előlegezve, mert ugyanúgy ellátják azt is, aki egy árva petákot sem fizet.
2018. ápr. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!