Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csodálkoznak azon, hogy...

Miért csodálkoznak azon, hogy Budapesten erősödik a Jobbik, amikor az ott albérletben élőknél rosszabb helyzetben, gyakorlatilag senki sincs az országban?

Figyelt kérdés

Budapesten ugye már egy alap, patkánylyuk albérlet is ~100 ezer forinttól kezdődik. (forrás: ingatlan.hu) Ami csak a lakbér. Erre rájön még 25 ezer rezsi + közös költség + internet, tehát ilyen 140 ezer forintból van meg az alap lakhatás (annak aki nem örököl).

Viszont az alap bérek Budapesten is nettó 700 forint körül vannak. Tehát olyan munkák amik nem igényelnek szaktudást. Ha rendes munkaidővel, havi 160 munkaórával számolunk akkor ez nem több mint 110-120 ezer forint (forrás: profession.hu), tehát még egy lakhatásra sem elég egy embernek, nemhogy meg lehessen élni belőle. Jólétet meg inkább hagyjuk, olyan messze áll tőle mint Makó Jeruzsálemtől.

Tehát összességében, a számok alapján elmondhatjuk, hogy a budapesti albérlők helyzete mélyen a legrosszabb az országban, igazából még rosszabb mint a vidéki falusi közmunkásoké.


A Jobbik meg ugye bevezetné a 30 ezres albérletárakat, és a magasabb béreket. A Fidesz meg csak tolja felfele az ingatlanárakat, a béreket meg mesterségesen alacsonyan tartja. Csodálkoznak, hogy erősödik a Jobbik a fővárosban is?


2018. ápr. 6. 17:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Azért ez a Borsodi kisfalukban lehet megcáfolnák.
2018. ápr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%
Ez szerinted csak Pesten van? Nálunk pl ugyanennyi az albérlet.
2018. ápr. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem tűnik úgy, hogy hű de erősödne Budapesten a Jobbik. De lehet majd megcáfol engem a választás és több körzetet is visznek majd.
2018. ápr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az állításod erősen vitatható, honnan veszed, hogy egy közmunkás helyzete jobb? Esetleg a hajléktalanoknál.
2018. ápr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem vagyok fővárosi, az erősödés mégis mit jelent?
2018. ápr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én csak azért csodálkozom, mert eddig nem nagyon hallottam arról, hogy a Jobbik számottevően erősödött volna Budapesten.
2018. ápr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Balázska, ezerszer el lett már magyarázva, hogy ha minimálbéres vagy, akkor nem Pesten kell bérelni garzont.

Ennyire egyszerű.

2018. ápr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Vannak kerületek, választókörzetek ahol már a Jobbik a legerősebben támogatott listás párt, és olyan is van ahol Jobbik-os képviselő az "esélyes" jelölt.

Régebben hol volt már ilyen Budapesten?

2018. ápr. 6. 18:12
 9/18 anonim ***** válasza:
Erősen kétlem, hogy most lenne ilyen, de mutass rá egy közvéleménykutatást.
2018. ápr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Aki Pestre költözik 110 nettóért az meg is érdemli a sorsát. Miért nem jó neked vidéken 35-40 -plusz rezsiért? És bejárnál ugyan oda ahova írtad. Céges buszok hordják a népet a szélrózsa minden irányából. Egy emberért elmennek bárhova szinte. Az én munkahelyem 15-kilométerre van Budapesttől. Még Bajáról is jár busz ide. A Budapesti nép is idejár. Én is faluról. Le kéne már állni az állandó sírásról az albérletek miatt. Mi a francért muszáj Budapesten élni ha csak ilyen keveset fizető helyre tudsz menni? Semmi értelme. Ha ismernélek még ingyen szállást is tudnék . A szomszéd állandóan zaklat szerezzek albérlőt. Csak a rezsit kellene fizetni és rendben tartani a viszonylag nagyobb portát. Ez fűnyírást jelent. És annyi cégesbusz jár a 3000-es faluban hogy csoda hogy össze nem ütköznek. Egyre több fiatal pár vásárol házat errefele. Megfizethető ingatlanok vannak és sok munkahely. A Budapestiek is ugyan oda járnak melózni mint én. Albérletbe oda ezért tök felesleges felköltözni
2018. ápr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!