Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Leszbikus lányként, nekem...

Leszbikus lányként, nekem melyik pártra érdemes szavaznom vasárnap? 24L

Figyelt kérdés

Még soha életemben nem voltam szavazni, de holnap mindenképpen szeretnék elmenni! Leszbikus lány vagyok, s szeretnék egy olyan pártra szavazni, akik támogatják a melegek házasságát, jogainak védelmét. Nagyon szeretem a barátnőmet, imádom őt, s szeretnénk mindketten egy boldog, homoszexuális embereket elfogadó és támogató Magyarországon élni!


Kérdésem, hogy melyik pártra érdemes szavaznom? Úgy is lehet gondolkodni, hogy én és a barátnőm kettő külön pártra szavazunk, vagy pedig mindketten ugyanarra a pártra. Nekem eddig a Momentum és LMP pártot javasolták, kérdésem, szerintetek melyik párt támogatja a leginkább a melegek jogainak védelmét? 


2018. ápr. 7. 10:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Szavazz a legesélyesebb ellenzéki jelöltre egyéniben, listán tökmindegy. Csak ne a fideszre
2018. ápr. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Én is azt a kettőt tudom javasolni.
2018. ápr. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
23L vagyok, jobbikos, az előttem szólókkal értek egyet.
2018. ápr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

Mely alapvető jogodban érzed magad sértve? Esetleg pozitív diszkriminációt szeretnél?


Amúgy meg szavazz arra, akire akarsz. Olyan pátra érdemes, melyek támogatottsága megüti az 5%-ot. Speciális igényeid miatt ezek az MSZP, DK, LMP. Bár pozitív diszkriminációban ők sem fognak téged részesíteni, arról szerintem le is tehetsz.

2018. ápr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%
"akik támogatják a melegek házasságát, jogainak védelmét" Teljesen mindegy kire szavazol, mindegyik ballibsi part beakarja vezetni a meleghazssagot, de nem tudjak, meg akkor sem ha kormanyra kerülnenek, mert rögzite van a hazassag az alaptörvenyben, mind a ferfi es a nö kapcsolata, ennek modositashozt 2/3 kell, ami nem lesz meg az ellenzeknek
2018. ápr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%

Attól, hogy leszbiku vagy szerintem még ugyanúgy van agyad, mint másnak.

Gondolkodj vele!


A fidesz alapból ellenzi a melegházasságot, a vele szövetséges kdnp is, vallási okokból.

A jobbiknál nem tudni, hazudtak ezt is meg az ellenkezőjét is. Bu**ztak is meg jártak a Spinóza házban is, náluk nem tudni.


Amúgy egy kérdés:

jelenleg mi gátol meg abban, hogy a barátnőddel boldog kapcsolatban élj? Ki bántott téged a homoszexualitásod miatt Magyarországon és ki, miben sértette bármely ehhez kapcsolódó jogodat??? Mikor találoztál téged nem elfogadó emberekkel?

Miért is kell neked mindenképpen HÁZASSÁG, ha úgy sem tudtok ketten gyereket világra hozni? Miben korlátoz téged az, hogy "csak" a házassággal jogilag egyenértékű élettársi kapcsolatot köthettek, ami a nevén kívül azonos lenne számotokra, mint az anyakönyvvezető előtt kötött házasság a hetero pároknak?


Egy dolgot jó lenne megfontolnod.

Nyugat-Európában jelenleg egyre nagyobb a létszáma a muszlim bevándorlóknak, éppen az lmp társszervezeteinek köszönhetően. A muszlimok szemében a homoszexualitás halás bűn és büntetendő. Sem toleranciát, sem elfogadást nem enged meg számukra ebben a dologban a vallásuk.

Jelenleg nem kell ilyesmivel szembetalálkoznod itthon, boldogan élhettek barátnőddel.

Kint már nem ez a helyzet. Ha szeretnéd, hogy továbbra is egy elfogadó és a jogaidat tiszteletben tartó közösségben élj, akkor ne szavazz olyanokra, akik részt vesznek a migráció támogatásában és éppen azoknak a behozatalában tevékenykedtek eddig is - mint személyesen Szél Bernadett, aki bár régebben, de egy migrációt támogató, szervezet munkatársa is volt.


Nézz körül az EU nyugatabbi részében, a fegyveres őrök által őrzött vásárok képei, a sorra antiszemita okból ekövetett támadásokon át, a nőkkel szembeni bánásmódról szóló hírekig.

Nézd meg azokat a videókat, ahol a hozzád hasonló korú fiatal nők beszélnek az őket érő folyamatos atrocitásokról, a megfélemlítésről és a kiszolgáltatottság érzséről, mert a társadalom töbi része nem védi meg őket tőle. Éppen az lmp-hez hasonló szervezetek véleményterrorja miatt.


Mérlegeld, hogy megéri- e neked az, hogy TALÁN jogszabály lesz a melegházasság lehetőségéről, amivel nem is biztos, hogy élni akarsz majd - vele egyszerre viszont elveszíted annak a nyugodt, elfogadó és toleráns társadalomnak a lehetőségt, ami most még körülvesz. Vagy elfogadod, hogy bár HÁZASSÁGNAK nem lehet majd nevezni azt a kapcsolatot, amiben együtt éltek, de jogilag azonos lehet vele - viszont valóban nyugodtan élhettek majd a barátnőddel.

2018. ápr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%

"Attól, hogy leszbiku vagy szerintem még ugyanúgy van agyad, mint másnak."


Tévedés, neki csak puncija van, azzal gondolkodik, mivel ez a legfontosabb problémája.


"szeretnénk mindketten egy boldog, homoszexuális embereket elfogadó és támogató Magyarországon élni"


Ez a következő 50 évben nem nagyon fog bekövetkezni országos szinten, ehhez folytatódnia kellett volna a szoci/libsi agymosásnak az elmúlt 8 évben is. Max Búzapest egyes kerületeiben van esélyed ilyen életre (nagy embersűrűség=több sérült egyed azonos területen belül).

2018. ápr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
42%
A Lesbos-i Migráns Pártra (LMP).
2018. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A momentum és LMP közül nem tudom,d e az előbbi lehet be sem jut, szóval én is az LMP-t javaslom.
2018. ápr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!