Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szavazólapot kitöltetlenül...

A szavazólapot kitöltetlenül le lehet fotózni?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 8. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
4%

Minek?

Fent van a neten.

2018. ápr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%

Ahogy az első válaszban van - felesleges.

A szavazókörökben elvileg nem szabad fényképezni, mert ez a láncszavazást segítené, mint csalási lehetőséget.

Mármint az, ha el lehetne várni az emberektől, hogy kint megmutassák fényképen, hogy hová húzták be az X-et és azért pénzt adjanak nekik.


De senki nem fog rád nyitni a fülkében és max. rád szólnak vagy jegyzőkönyvet vesznek fel az esetről.


De jogos a kérdés, minek akarnád lefényképezni a szavazólapot üresen?

2018. ápr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ismerőseim rengetegen meg én is elso szavazo vagyok es mindenki kuldozgeti es kivancsi voltam hogy szabalyos e
2018. ápr. 8. 17:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Kitöltve is le lehet.
2018. ápr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a szavazóhelység előterében kifüggesztik a szazvási tájékoztatót is, meg a szavazólap egy példányát is, az előtérben szerintem gond nélkül fotózkodhattál vele.


maga a kitöltetlen szavazólap nem titkos, csak onnantól, hogy rajta van az X-ed (bár elvben jogod van elmondani, hogy hova húztad, innentől meg a róla készült fotó is érdekes kérdés). viszont a szavazó helységben nem fotózhatsz és a helységből nem viheted ki a szavazólapot.


egyébként senkinek sem tűnik fel, ha a lefüggönyözött szavazófülke magányában kikapcsolt vakuval és lenémított telefonnal fotózol, egy kiposztolt szelfi miatt meg nem fognak megbüntetni.

2018. ápr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!