Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miből vonja le az összes...

Miből vonja le az összes ellenzéki párt azt messzemenő következtetést, hogy a magas részvétel csak nekik kedvez?

Figyelt kérdés
Az mszpp szóvivő nyilatkozata szerint a "többlet" szavazók csak az ellenzékre szavazott.

2018. ápr. 8. 19:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Én sem értem, miért élik bele magukat ennyire, így csak nagyobbat koppannak majd. Habár ezek után lehet majd úgy kommunikálni, hogy biztos csalt a fidesz...
2018. ápr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

"Abból, hogy a fidesz ki lett vágva."

Ezt így eredmények nélkül?

Mi vagy te jós?

2018. ápr. 8. 20:02
 3/17 anonim ***** válasza:
61%
Mert a Fidesz szavazók eddig is elmentek.
2018. ápr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Ez kb reális. Van egy csomó ember, aki kormány váltást akart már előzőleg is, csak az ellenzéket is utálják. Ha ők mégis elmentek, akkor nem valószínű, hogy a kormányra húztak. Hanem mert átlépett a dolog egy olyan pontot, ahol elég volt akkor is, ha nem lehet tudni mi lesz tovább
2018. ápr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%

Sok szavazó = lelkesedés. A fideszesek között nem volt különösen nagy lelkesedés. A kormányváltó oldalon volt, csak az volt a kérdés, hogy ez megjelenik-e majd szavazatokban is. És igen, megjelenik.

Egyébként elég általános, hogy a magas részvétel a liberálisabb pártoknak kedvez szinte mindig.

Vagy lehet úgy is nézni, hogy a Fidesznek amúgy is elég jó a mozgósítása, vagyis a többlet az az ellenzéki mozgósítás eredménye lehet, mivel az ellenzéknek meg elég rossz volt a mozgósítása pl. 2014-ben.

Akárhonnan nézem, szerintem a magas részvétel a kormányváltásnak kedvez. Hogy elég lesz-e, azt majd meglátjuk.

2018. ápr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%

Becslések szerint a Fidesz a mandátumok legtöbb 58%-át fogja megkapni, viszont akár a többség bukására is van minimális esély.


Nyilván a szavazók 60%-a, aki valamelyik ellenzéki pártra voksolt, abban reménykedik, hogy bukik a Fidesz... Persze nagyobb az esély arra, hogy maradnak, de egy 10%-nyit legalább adnék arra, hogy borul a bili.

2018. ápr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mert bár a magas részvétel, rendszerint valóban azt mutathatná, hogy változást akarnak az emberek, de azt olvastam, hogy éppen vidéken "indultak meg" a szavazók, Budapesten kevésbé. Márpedig az MSZP, Budapesten erős, vidéken gyenge.
2018. ápr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%
#7 szerintem nagyon nagy balhék lesznek. mert marad a fidesz többség, de az aránytalan választási rendszer miatt. sokkal több ellenzéki szavazat lesz és mégis fidesz többség.
2018. ápr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#8 szerintem ez már nem az MSZP-ről szól. Szerintem az már egy zombi párt.


Vidéken lehet erős a Jobbik simán. Vagy lehet az is, hogy egyszerűen elegük van az embereknek ebből a politkai terrorból (túl erős szó, de nem jutott eszembe enyhébb).

2018. ápr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"ez már nem az MSZP-ről szól."

Legyen igazad!

De ezt az mszp is tudja? A nyilatkozatból nem ez derült ki!

2018. ápr. 8. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!