Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok az egyéni...

Mit gondoltok az egyéni választásokról? Szükséges a listás mellett?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 9. 02:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
A jelenlegi formát a fidesz alkotta meg még az előző választásra. Feltétlen szükséges nekik ez ahhoz, hogy meglehessen a 2/3. Meg is lett most is.
2018. ápr. 9. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Hogyne kéne? A helyi képviselő tudja igazán képviselni az adott környék polgárait. Ő tudja milyen fejlesztést kell,lehet odavinni stb. Nekem fontos, hogy engem földim is képviseljem az Országgyűlésben.
2018. ápr. 9. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor a pártlistás lenne felesleges? Valahogy nem érzem, hogy kétszer kéne szavazni ugyanarra a pártra, ha egyszer szavazol... Ez tulajdonképpen szavazás a négyzeten. Tehát ha egy párt nagy támogatottságot kap, annak a mandátumainak a száma is hatványozódik.
2018. ápr. 9. 02:55
 4/12 A jó édes ***** válasza:
A magyar országgyűlési jogban (és egyébként máshol is, pl.: USA) mélyen gyökeredző hagyománya van a területi alapú népképviseletnek. Hogy mást ne mondjak Kölcsey, Wesselényi vagy Széchenyi is megyéjük képviselőjeként kezdte politikai pályafutását.
2018. ápr. 9. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

# 3

Ha csak pártlista lenne akkor nem csak két harmad lenne az eredmény hanem 4/5

2018. ápr. 9. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Már hogyan?

Ha csak pártlista lenne, akkor a mandátumok egyenletesen oszlanának el a pártok között. Mondjuk 200 mandátum esetén az a fidesznek kb. 98, ami ugye valamivel kevesebb, mint 1/2.

Esetleg a töredékekszavazatok dobhatnak valamit.

2018. ápr. 9. 03:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha partlista lenne akkor aranytalanul lennenek elosztva a szavaztok területileg . Pl Pest megyeben tizszer annyi valasztopolgar van, mint Nograd megyeben, igy akkor ök alig hatnanak ki a valasztas eredmenyere. összesegeben Pest megye adna a szavazatok 30%at
2018. ápr. 9. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pontosan én is ezt tettem fel.


Ennek pontosan az a lényege,hogy aki a listáson a legtöbben kapja az valószíűnleg országosan,darabonként is többségben lesz.

Tehát minél több választókerület van,annál több kerül be azokból,akikre országosan is többen szavaznak.


A 2.helyezés viszont nem számít.Az nem kerül be.

Az atv-n mutattak is egy érdekes térképet,ahol kivilágították azokat a választókerületeket,ahol a Jobbik 2.lett.

És ugye azt már nem veszi figyelembe,hogy 0,1%-kal maradt le a 2.vagy mondjuk fele annyit kapott,mint az őt megelőző jelölt.


Na,nem mintha Jobbikos lennék,csak példának írtam.


Az egyéninek akkor lenne értelme,ha nem 1 kerülne be,hanem mondjuk 2 jelölt,mert így az egyéni is csak a pártok versengéséről szól igazából.

2018. ápr. 9. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"A magyar országgyűlési jogban (és egyébként máshol is, pl.: USA) mélyen gyökeredző hagyománya van a területi alapú népképviseletnek."


Így fordulhatott elő,hogy nem Clinton lett az elnök,akire több ember szavazott,mint Trumpra.

Ez nekem valahol a demokrácia megcsúfolása,amikor nem az embereknek van egyenlő joguk,szavazatuk,hanem a területnek,amin élnek.

2018. ápr. 9. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Amúgy pedig a listás szavazást is össze lehet területi alapon állítani.

Mondjuk úgy,hogy meghatározzuk,hogy X régióknak kell szerepelnie a sorrendben.

Tehát mondjuk a listán sem kötelező mondjuk az első 10-ből 9-nek budapestinek lenni.

Úgy,ahogy asszem az LMP-nél az volt az elv,hogy két azonos nemű induló után egy ellenkező neműnek kell következnie,így arányosabban kerülhetnek be a nők és férfiak,és nincs az,mint a fideszben mondjuk,hogy 133 képviselőből kb 10-15 nő van.

2018. ápr. 9. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!