Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van lehetőség kérvényezni a...

Van lehetőség kérvényezni a szavazati jogról való lemondást?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 9. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van, nem mész el
2018. ápr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nincs
2018. ápr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha börtönbe kerülsz, gondnokság alá veszenek, vagy lemodasz az állampolgárságról, akkor nem szavazatsz. "Csak úgy" szerintem nem lehet lemondani, bár nem tudom. Amúgy pont ma gondolkodtam én is ezen, meg hogy ha lehetne, lemondanék-e róla :D Arra jutottam, hogy nem. Ha van jogom szavazni, de nem teszem, ahogy most sem tettem, azzal a magam módján kifejezem a véleményem a választható vezetőkről, meg erről a rendszerről. Ha lemondok a szavazati jogról, azzal kinyilvánítom ugyan, hogy nem látok semmi reményt a javulásra, ez igaz. Ha viszont megtartom, akkor onnantól minden választáskor, amikor nem szavazok, kinyilvánítom, hogy nem változott a véleménye az elmúlt négy évben. Érdekelne, hogy te miért akarnál lemondani róla végleg, ha ezt szeretnéd.
2018. ápr. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Van jogod lemondani a lehetőségről, hogy egyél ha ott van a kaja előtted? Nem eszel és kész, ezzel lemondtál róla.


JOG és nem kötelesség. Nem adsz valamit, hanem kaphatsz.

Nem mész el szavazni, EZZEL mondasz le a jogodról, hogy beleszólhass a választások eredményébe.

2018. ápr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4: A jog és a lehetőség nem ugyan az a dolog :)
2018. ápr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5


Ebben az esetben az.

Jóga van szavazni, ha nem megy el, akkor lemondott erről a jogárl.


Lehetősége akkor nincsen ha hírtelen lebetegszik és nem képes elmenni szavazni, pedig akart volna.

2018. ápr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem megy el szavazni, akkor csak magáról a szavazásról mond le. A lehetőség attól még megvan, hogy nem élünk vele, ettől lehetőség.

Ha lebetegszik, akkor elesik a lehetőségtől.

Ha pedig aláír egy papírt, ami garantálja, hogy soha többé nem szavazhat érvényesen, na akkor mondott le a szavazati jogról.

2018. ápr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!