Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kint Németországban lehet-e...

Kint Németországban lehet-e kapni valamiféle állami támogatást vagy itthon kérvényezni valamit?

Figyelt kérdés
Édesanyám elvileg nem rokkant, de nem tud rendesen járni, volt csípőprotézis műtéte augusztusban. Idősgondozóként dolgozott mint vállalkozó, de a műtét miatt, nem tud emelni így már nem tud ebben tovább dolgozni. Itthon Beteg biztosítást fizette és oda kint adózott. Van német és magyar bejelentett lakcíme és német adószáma. 51 éves, milyen kilátásai vannak szociális segélyre? 2011 óta dolgozott kint magánvállalkozóként. Mit lehetne tenni? Hova lehetne fordulni, mert jelen pillanatban nagyon sok az adóssága, nincs egy fillér jövedelme sem. Családja nem tud segíteni rajta.

2016. dec. 15. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Meg kell erdeklodni Nemetorszagban, bar vallalkozokent gondolom nem fizette a nemet kozterheket, igy az eselye gyakorlatilag egyenlo a nullaval, plane csak 5 ev munka utan, es plane vallalkozokent.

Magyarorszagon talan kap valami minimalis segelyt.


Azt lehet csinalni hogy eladja a lakasat (ha van neki) es kifizeti az adossagokat.

2016. dec. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha ledolgoztál egy bizonyos időt, akkor lehet kérvényelni az Arbeitslosengeld-et, de az csak pár hónapra kapod, amíg újra munkába nem állsz. De tényleg itt Németországban kellene kérdezősködni felőle, én nem igazán néztem eddig utánuk, csak ezt tudom mondani.
2016. dec. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A a betegbiztositast miert otthon fizette, ha Nemetorszagban dolgozott? Miert nem Nemetorszagban? Az adó, meg igen... En szerintem igy nem lesz jogosult semmire, ha nem fizette a biztositast. Nem 100%, kerdezz utana, de ha nincs kassza, ahol biztositva van, szerintem szettarjak majd a kezuket es elkuldenek az otthoni biztositohoz. (tegyuk hozza jogosan)
2016. dec. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Olyan nem létezik, hogy nincs német betegbiztosítása. Itt ez kötelező. Nem lehetsz Németországban biztosítás nálkül. Ha 41 napnál többet nyaralsz kint, akkor is már kötelező, de olyankor elég ha valamelyik másik személy nevén futsz. Minden egyes ki nem fizetett hónapért 700 euró büntetés járhat.
2016. dec. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha vallalkozokent dolgozott akkor lehet hogy mas szabalyok vonatkoznak ra... Akkor lehet hogy meg tudta uszni legalisan a biztositast.
2016. dec. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!